Iнфекція до «інфекції» не пристане?
Депутати за рідкісним винятком проігнорували масочний режим![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20091104/4199-2-2.jpg)
Переворот у «Нашій Україні», легітимність відставки Миколи Мартиненка — вчора ці питання нікого не цікавили. Усі парламентські колізії та скандали затьмарила загроза епідемії грипу AH1N1. До Верховної Ради, щоб відзвітувати перед депутатами, прибула Юлія Тимошенко.
— Доброго здоров’я! — вітав її Володимир Литвин.
Спочатку Тимошенко повідомила гарну новину — епідемія начебто йде на спад. У 8-ми з 9-ти областей (окрім Волинської), де було оголошено карантин, спостерігається або стабілізація, або зниження зростання захворюваності.
Потім пішла новина погана. Юлія Володимирівна пригрозила власникам аптек карними справами за «спекуляції та мародерство».
— Я звернулася до Генеральної прокуратури провести перевірки аптек і аптечних складів і притягувати до карної відповідальності тих власників аптек і менеджерів, які сьогодні наживаються на людській біді... 2-3 дні — і всі карні справи, які можуть бути порушені МВС, будуть порушені.
Щоправда, Юлія Володимирівна не уточнила, як може дорожчати те, чого просто немає на прилавках. «Амізону» та масок не було навіть у аптеках Верховної Ради (!). Незважаючи на те, що Тимошенко по всій країні запровадила масочний режим, сама прийшла без маски. Кореспондент «Дня» нарахувала у залі лише 5 осіб у захисних масках. Із них три бютівця — Олег Ляшко, Ольга Боднар і Сергій Шевчук.
— Ця проблема є перебільшеною, — сказав у розмові з «Днем» бютівець без маски Сергій Міщенко, —і я не хочу, щоб іще ми сіяли паніку. Але якщо я почну захворювати, я відразу піду звідси. Я не сидітиму і не заражатиму людей, тому що, щоб ви знали, через маску інфекція також передається.
У психології є такий термін — «сміх повішеника». На найтяжчі обставини та складні проблеми наш народ інтуїтивно реагує сміхом. Так і в чорнобильський рік з’явилося безліч анекдотів. Багатьох депутатів учора також «пробило на гумор».
— Ми зараз ні з ким не цілуємося, навіть з коханими жінками, — зізнався регіонал Олександр Стоян. — Їмо часник. Шкода, сказали, що горілку не можна пити. Говорять, якщо вип’єш 200 грамів — імунітет слабшає.
— Але ж носіння маски у «місцях скупчення народу» — це показник культури людини. Який приклад ви подаєте суспільству?
— Нас Литвин закликав не вдягати масок. Ми довіряємо Литвину. Помирати — так усім разом.
А ось нунсівець Андрій Парубій не надягнув маску із солідарності з народом. Мовляв, люди бігають по аптеках, не можуть нічого дістати. Депутати в масках викличуть лише роздратування та неприйняття.
Ближче до обіду Верховна Рада направила до резервного фонду 1 млрд. гривень для боротьби з епідемією. «За» — 401 голос. Але вийшла одна невдача. МОЗ не знає, що робити з цим щастям. У процесі обговорення законопроекту міністр охорони здоров’я Василь Князевич наголосив, що міністерство не здатне розподілити ці кошти.
— Кабінет Міністрів функціонально підпорядкував міністерству всі медичні установи для того, щоб ми навели лад і всі працювали в унісон, але мільярд розподілити і працювати в цьому напрямку навряд чи зможемо, — сказав він. При цьому він виступив за те, щоб парламент виділив ці кошти з Держбюджету до Резервного фонду Кабміну, але Рада відмовилася підтримати цю пропозицію. Одне слово, хотіли як краще — вийшло як завжди.