Iніціатива, що озброює... сучасними історичними сенсами
Сайту «Україна Incognita» — уже дев’ять років!«Уважне «прочитання процесів», що відбувалися та відбуваються на пострадянському просторі, переконує мене в тому, що боротьба точиться не лише за ресурси, не лише за нафту й газ, а насамперед — за місце в історії», — ця теза Лариси Івшиної понад десятирічної давнини аж ніяк не втратила актуальності та досі потребує якісних джерел для формування правильної, саме української історичної «оптики». Для цього «День» від початку свого існування (а це, нагадаємо, був 1996 рік) заснував рубрики «Історія та «Я» та «Україна Incognita», які й зараз є улюбленими в багатьох читачів. А 2011-го, на хвилі часу, ми виокремили історичний розділ у сайт incognita.day.kyiv.ua, який дуже швидко набув повнокровності і на сьогодні є цілком самостійними продуктом зі своїми цікавими й унікальними рубриками та десятками тисяч підписників. Серед рубрик зокрема «Сімейний альбом України» — історія на мікрорівні, дуже популярний жанр серед читачів, котрі й самі можуть долучитися до його творення. Також — понад сотня «Інфографік» — це й ілюстрації сімейних альбомів Сагайдачних, Кульчицьких тощо, і так само «101 причина любити Україну» — де показані постаті, події та місця, якими варто пишатися.
І також це суперактуальна в наші карантинні часи, коли треба і варто уникати скупчень людей і транспорту, рубрика «Музеї-онлайн». На час своєї появи вона була унікальним для українського музейного простору продуктом. І багато в чому таким і залишається, адже, де ще, приміром, можна заочно походити Музеєм Степана Бандери в Лондоні? На початку цього місяця ми повідомили про оновлення віртуального фонду музеїв в межах історичного проєкту «Україна Incognita», і детальніші розповіді про експозиції збирають чимало лайків!
За один клік кожен охочий може відвідати Будинок-музей Ігоря Стравінського в Устилузі, Музей В’ячеслава Липинського (це Затурці на Волині), Музей Гетьманства, Музей Михайла Грушевського (Київ), Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини і Покуття, Дніпропетровський національний історичний музей, Національний заповідник «Гетьманська столиця» (Батурин), Дубенський і Острозький замки, «Поле Полтавської битви», Музей Волинської ікони (Луцьк) і дуже багато інших! Усього понад тридцять віртуальних екскурсій, які неодмінно сподобаються та збагатять кожного відвідувача. І — зауважте — не тільки безкоштовно, а й без жодних ризиків інфікування і необхідності вдягати захисну маску. Звісно, коли ці складні часи минуть, таке попереднє знайомство стане в пригоді й під час відвідування цікавих об’єктів наживо.
«Багатьом цей сайт відкрив очі на справжню історію», «Сторінки газети «День» стали першопрохідниками історичних шляхів в українському інформаційному просторі», — такі й подібні відгуки засвідчують: запит на проєкти «Дня» є. Тож сміливо переходьте за лінком incognita.day.kyiv.uа, не пошкодуєте!