Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Iнструмент моніторингу й оцінки»

У Херсоні визначають індекс благополуччя молоді
25 листопада, 19:27

Херсонців у віці від 14 до 35 років запрошують пройти опитування і визначити місцевий Індекс благополуччя молоді (ІБМ). Опитування триває протягом місяця на сайті ibm.mvk.kherson.ua.

За проходження опитування учасники отримують бали, які можна обміняти на бонуси від місцевих партнерів проєкту (знижки на товари чи послуги, подарунки). Кількість отриманих балів можна збільшити, запрошуючи друзів до опитування через реферальне посилання у своєму профілі на платформі ІБМ.

ІБМ — це інструмент багатофакторного оцінювання, який було розроблено Фондом ООН у галузі народонаселення (UNFPA) спільно з фахівцями Інституту демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи Національної Академії наук України (ІДСД) та за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Це платформа для мобілізації молоді створена, щоб залучити її до процесу прийняття рішень, зробити муніципальну політику зрозумілою для неї, щоби молодь відчула себе частиною містоврядування, повідомляють в управлінні молоді та спорту Херсонської міськради.

Для визначення муніципального ІБМ для України, автори методології виходили з аналізу світового досвіду визначення найважливіших аспектів життя та благополуччя молоді, напрямів розвитку молоді, методик благополуччя молоді, а також власної оцінки наявних даних за різними аспектами на муніципальному рівні. У результаті цієї роботи, автори визначили 49 первинних індикаторів, які згруповані по 7 важливих блоках: освіта, здоров’я, економічні можливості, участь у політичному житті, участь у громадському житті, інформаційні та комунікаційні технології, безпека та життєдіяльність.

Маючи дані Індексу, які репрезентують становище молоді, місцева влада отримує інформацію про досягнення, якими можна поділитися як прикладами кращих практик з іншими громадами, і також вразливі місця, на які можливо вплинути.

«Результати розрахунку показників Індексу надають не лише узагальнене уявлення щодо стану благополуччя молоді, але й дають змогу пояснити, за рахунок яких компонентів сформувався певний рівень показника, — коментує «Дню» начальниця відділу з питань сім’ї та молоді управління молоді та спорту Херсонської міської ради Наталя ЯРОВА. — Іншими словами, ці дані потрібні, передусім, щоб виявити сильні та слабкі роботи з молоддю на місцевому рівні, проаналізувати прогалини та враховувати їх у подальшій роботі з молоддю.

І взагалі розуміти, чи у правильному напрямку ми рухаємось, наскільки вдало розставляємо пріоритети, на які напрямки роботи варто звернути більше уваги. Для місцевої влади ІБМ — це інструмент для моніторингу і оцінки благополуччя молоді. А для молоді — можливість надання зворотного зв’язку».    

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати