Інтелект... на експорт?
Наставники призерів Міжнародних олімпіад отримали нагородиУчора Президент України зустрічався з учителями, які підготували призерів Міжнародних учнівських олімпіад. Такі зустрічі проводяться щороку для підведення підсумків участі України у Міжнародних інтелектуальних змаганнях та обговорення насущних проблем в освітній галузі.
Цього року в Міжнародних змаганнях від України брали участь 28 школярів і з них 24 особи повернулися на батьківщину з нагородами. Це п’ять золотих медалей, дев’ять срібних і десять бронзових. Україна уже вкотре опинилася у першій десятці країн за кількістю завойованих нагород. Відповідно до Указу Президента України за вагомий особистий внесок у підготовку призерів міжнародних учнівських олімпіад двадцять два вчителя було відзначено державними нагородами. Викладачі Ірина Делюкова (Український фізико-математичний ліцей Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка), Валерій Устименко (Кримська республіканська гімназія-інтернат для обдарованих дітей, Сімферополь), Віталій Неспірний (ліцей Донецького національного університету) підготували по два призери міжнародних олімпіад цього року.
Розмовляючи з учителями, Президент України Леонід Кучма відзначив, що талановитих дітей в Україні багато, але далеко не всі мають доступ до якісної освіти, і над вирішенням цієї проблеми треба серйозно попрацювати. Президент звернув увагу і на той факт, що українських призерів Міжнародних олімпіад бажають бачити у себе студентами багато закордонних вузів, однак хотілося б, щоб таланти наші прагнули реалізовувати себе на рідній землі. За останні десять років переможцями Міжнародних олімпіад стали 80 українських школярів, 60 з них продовжили навчання у вузах на батьківщині, два — в Угорщині і США і 18 осіб стали студентами вищих навчальних закладів Росії.
Міністр освіти і науки Василь Кремень зазначив, що для створення сприятливих умов для розвитку талантів дітей з самого раннього віку планується органiзацiя великої кількості спеціалізованих навчальних закладів, де могли б навчатися не тільки міські діти, але й діти з глибинки. Йшлося і про підвищення у нашому суспільстві статусу вчителя, про необхідність підняття заробітної плати і покращання умов праці тих, хто віддаючи свої знання і сили підростаючому поколінню, по суті готує майбутнє України.