Iнвестиції у майбутнє

Щоправда, почесні грамоти та гранти вручалися заднім числом, оскільки всі 89 переможців — вже студенти-першокурсники. Крім самої оплати навчання грант включає й щомісячну стипендію молодим талантам у розмірі ста гривень. Зі слів голови ради Фонду інтелектуальної співпраці «Україна — XXI століття» Богдана Губського, вибрати iз 70 тисяч школярів усього 89 кращих було досить складно, бо серед сучасних учнів дуже багато талановитої в усьому молоді. Але все ж чіткі критерії відбору були. Це — перемога в шкільних олімпіадах, насамперед, у четвертому етапі, а також кількість та якість творчих і наукових робіт конкурсантів, чимала роль з яких належить тим, що були розглянуті Малою академією наук України.
Самі переможці Всеукраїнської універсіади розцінюють значущість у їхньому життi цього конкурсу та свої заслуги по-різному. Христина Забудько, сьогодні студентка філологічного факультету КНУ ім. Шевченка, подавши документи, зовсім не розраховувала на перемогу. Для неї універсіада — це, насамперед, шанс вибратися з периферії. Свою перемогу Христина не вважає щасливим випадком. «Для мене — це тільки результат довгих років праці та наполегливості», — говорить вона. Її однокурсниця Юлія Джугатрянська з радістю сказала «Дню», що тільки тепер вона побачила дієвість отриманих свого часу нагород: «Нарешті грамоти «спрацювали» на мене, а не лягли купою макулатури в шухляду столу».
Але співпраця або, швидше, підтримка юних інтелектуалів фондом на цьому не закінчується, оскільки, як розповів Богдан Губський, кращі з кращих після першого курсу поїдуть на стажування в престижні західні вузи, а також фонд буде сприяти працевлаштуванню молодих фахівців. Для цього на зустріч з переможцями було запрошено керівників найперспективніших підприємств та організацій України, кожен з яких висловив велику зацікавленість у молодих кадрах. «Нам потрібні люди, не скуті кайданами минулого та обiзнанi з ринковими відносинами. Саме наявність таких кадрів стане реальною передумовою для розвитку економіки у нашій країні», — говорить директор Новокраматорського заводу. Зі слів віце- прем’єр-міністра Олега Дубини, було б доцільно на даному етапі створити банк даних молодих талантів та банк даних потреб підприємств для того, щоб самі підприємства брали безпосередню участь у підготовці своїх майбутніх кадрів.