Перейти до основного вмісту

Кабмiн знову зазіхнув на наші фінанси

Міняючи зовнішній борг на внутрішній
27 лютого, 00:00

«Основна причина, що спонукала Кабмін піти на так непопулярний крок, — зобов'язання щодо погашення першого купона єврооблігацій в розмірі DM160 млн. ($92,6 млн.). Очевидно, що, не маючи додаткового зовнішнього фінансування, уряд вирішив знову звернутися до внутрішніх кредитів. Однак після судового позову до уряду з боку 50 українських банків навряд чи такий фінансовий інструмент, як облігації, буде затребуваний хоч би одним банком. Швидше за все облігації, як і в останні місяці, викупить Нацбанк, зменшивши свої валютні резерви. Іншими словами, уряд міняє зовнішній борг на внутрішній», — заявив «Дневі» заступник голови правління Національного резервного банку В'ячеслав Юткін.

До речі, на останній прес-конференції голова Нацбанку Віктор Ющенко заявив, що крім міжнародного резерву НБУ, на зовнішні виплати підуть і валютні кошти уряду...

«Можливо, в уряду й не було іншого виходу з ситуації. Але, по-перше, такою «ситуацією» уряд собі ж і зобов'язаний. А по-друге, не можна весь час рятувати свій зовнішній імідж за рахунок хронічного знищення внутрішніх фінансових джерел. Невже в Кабміні є хоч одна людина, котра думає, що МВФ нічого не розуміє», — заявив «Дневі» представник комерційного банку.

Саме з роллю МВФ пов'язують українські банкіри емісію ОВДП. Відстрочка за зовнішніми виплатами означала б банкрутство держави, а значить — повний розрив із західними кредиторами. Ось думки ще двох банківських клерків: «Уряд готовий абсолютно на все заради кредитів EFF. Але чи задумується він над тим, що цих, досить скромних сум, йому навряд чи вистачить на погашення зовнішніх зобов'язань». «Коли ж, нарешті, пожаліють Нацбанк? Він же скоро залишиться голим і босим. Тобто знову буде змушений «пощипати» банки. Ми, схоже, приречені на постійне зазіхання на наші фінанси».

P.S. У четвер прем'єр Валерій Пустовойтенко заявив журналістам, що Україна виконала умови МВФ, за винятком двох питань. Одне з них — адміністративна реформа. Затримку з прийняттям відповідного президентського указу прем'єр пояснює стисло: «Ми боїмося втратити управління»... Без коментарів.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати