Перейти до основного вмісту

Касетний фарс

Дмитро ПОНАМАРЧУК: «...Мене записав Рабинович. Він всіх записує»
16 січня, 00:00
Учора перед відкриттям міжпартійного з’їзду екзотичного виборчого блоку «Райдуга» та Зелені екологи» (до блоку входять Екологічна партія України «Захист», Партія пенсіонерів України і Всеукраїнська партія «За мир і єдність») лідери партій, що входять до блоку, поклали квіти до пам’ятника Михайлу Грушевському. У цей же час біля пам’ятника пройшла PR-акція протесту членів Екологічної партії «Захист» проти «роздування касетного скандалу», під час якої були знищені аудіокасети (iз почуття протесту проти «себе»?— Ред.) і опудало «майора». Аналітики відзначають зв’язок даного блоку з таким неоднозначним персонажем української політики, як Вадим Рабинович, який у свою чергу ніколи особливо не приховував свого безпосереднього відношення до тижневика «Столичные новости». До речі, п’ятим номером виборчого списку блоку «Райдуга» за підсумками вчорашнього з’їзду став редактор газети «Столичные новости» Володимир Кацман. Крім нього до першої п’ятірки увійшли лідер екологічної партії «Захист» Михайло Гуцол (№1), голова всеукраїнської партії «Миру і єдності» Людмила Янковська (№2), голова партії пенсіонерів України Володимир Жаров (№3). А під четвертим номером — Стас Науменко, редактор (як повідомляє інтернет-видання «Україна.Ru» (www.ukraine.ru)) українського журналу для геїв «Один з нас», відомий діяч гейруху в Україні.

Учора тижневик «Столичные новости» опублікував «сенсацію». Як твердить Дмитро Понамарчук, «власноручного виготовлення». Цією «сенсацією» автори її ідеї, напевно, хотіли показати, що підслуховувати можна і того, хто підслуховує, або як вони самі подали у висновку «Від редакції», що «на кожну касету знайдеться інша касета» і самі, записуючи і скандалячи, закликали «закінчувати з різними магнітофонними скандалами». Під заголовком «Сенсация: новая пленка Понамарчука» «СН» з початком на першій сторінці розмістила запис «разговора, судя по всему, двух друзей. Голос одного из них, — йдеться у публікації, — очень напоминал голос Вадима Рабиновича. А голос второго — простуженный голос Дмитра Понамарчука». Нічого, щоправда, сенсаційного в самій розмові немає, хоч вона і витримана в дусі усіх попередніх «касетних скандалів» — з використанням нецензурної лексики.

Учора «День» запитав Дмитра Понамарчука:

— Як ви почуваєте себе в ролі того, кого записують?

— «Ця комедія була спрямована на те, щоб знівелювати резонанс в суспільстві щодо правдивих документів, які я оприлюднив 9 січня. Вони мавпували повідомлення, яке зробили ЗМІ після моєї прес-конференції, з метою звести все до фарсу.

Опублікована моя розмова з Рабиновичем насправді мала місце. Рабинович подзвонив мені і повідомив, що вже декілька днів хоче зі мною зустрітись. Я погодився. Я прийшов до нього і в окремому кабінеті відбулася ця розмова.

— Ви не підозрювали, що вас записують?

— Не знав. Але під час розмови мене здивували довгі монологи Рабиновича.

— Але ви не думали, що вас записують?

— Я не боюсь, щоб мене записували.

— І ви нічого не відчували?

— Відчував. Але чисто інтуїтивно. А щодо Рабиновича, то в мене є багато цінніші розмови, де я голос зриваю.

— Ви хочете сказати, що можете пред’явити Рабиновичу зустрічні плівки?

— Та ні, Боже збав. Він не в тому колі. Йому хочеться бути поряд з Ющенком, Омельченком, Медведчуком, Плющем. Це навіть з сьогоднішнього колажу в газеті видно. Але він не там. А щодо того, що, як вони пишуть, «в редакции оказались пленки», то це — «понти для приїжджих». Вона не «оказалась». Вона там була. З одного поверху на інший перенесли». Відповідаючи на запитання «Дня», чому після оприлюднення Дмитром плівок з записом його нещодавні колеги з НРУ(є) (нагадаємо, що Д. Понамарчук посідав 5-те місце в партійному списку блоку «Народний Рух України») рішуче відмежувалися від нього, Понамарчук відповів, що, на його думку, «вони зробили це з переляку, крім того, вони відчули на собі тиск. З різних сторін, тому що тиснуть на них всі, кому не лінь. Вони не змогли дати власну оцінку тому, що відбулося». Одночасно, Дмитро практично ніяким чином не відреагував на заяву комісії з журналістської етики, що рішуче засудила його вчинок з оприлюднення плівок. Крім майже ющенківського «хай це буде на їх совісті», «День» не зміг почути від колишнього прес-секретаря Народного Руху України жодної більш-менш чіткої і зрозумілої позиції. Разом з тим, він зауважив, що заява комісії більше схожа на вирок суду. При чому його думкою ані про мотиви, ані про обставини його вчинку ніхто з членів комісії не поцікавився.

Під час розмови з Дмитром Понамарчуком ми отримали інформацію, що на прес-конференції комісії з журналістської етики директор інформаційного агентства УНІАН Михайло Батіг повідомив, що він відмовив Д. Понамарчуку в проведенні другої прес-конференції (перша, 9 січня, на якій і були оприлюднені записи, відбулася саме в УНІАН. — Авт. ), посилаючись на те, що «інформація була добута незаконними методами, а також з етичних міркувань», «День» попросив Дмитра прокоментувати це повідомлення:

— Так, це правда. Справа в тому, що Батіг працює в департаменті інформації у штабі Ющенка. Міг би так і сказати, мовляв, я працюю в блоці «Наша Україна», Понамарчук є нашим політичним опонентом і до кінця виборчої кампанії він у мене проводити прес-конференції не буде». Я б його зрозумів. А то все, знову ж таки — «понти для приїжджих». Він що, суддя, що вже виніс вирок, законними чи не законними способами проводився запис?

До речі, Дмитро Понамарчук, хоч і готовий, як він заявив, «сидіти за правду», вже найняв собі адвоката. За 150 грн. В колегії адвокатів Шевченківського району по вул. Артема, 10:

— Я підійшов до чергового адвоката в суботу, розповів йому, що до чого. Він сказав, що я маю заплатити 150 грн. Я одразу дав йому гроші і спитав: «Ви візьметеся за цю справу?» А він: «А стаття яка?» Я відповів: «Стаття 163 нового Кримінального кодексу, частина 2». А він: «Та ви прецедент нам створюєте. За цією статтею ще справ не було».

Інші подробиці так званого «касетного скандалу №2» у викладі Дмитра Понамарчука — журналіста і політика, як він сам себе називає — читайте в наступному номері «Дня».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати