Перейти до основного вмісту

Хитра стратегія

«Укртелеком» може опинитися в ручному управлінні
23 червня, 00:00

Таким чином один з найголовніших кроків до роздержавлення підприємства буде зроблено. Теоретично. Інше питання, чи відбудеться сама, багато років очікувана, сенсація, тобто продаж давно розрекламованого виконавчою владою стратегічного об'єкту. Звісно, торішні обіцянки віце-прем'єра Сергія Тигипка (котрий прогнозував ціну блокуючого пакета в 3 млрд. грн.) і прем'єра Валерія Пустовойтенка (про те, що цю, вельми привабливу, суму можна і треба направити на погашення боргів по пенсіях і зарплатах) сьогодні можна сприймати лише як передвиборний хід, розрахований на наївний електорат, якому заборгували. Абсолютно очевидно, що продати «Укртелеком» у законному порядку і в стислі терміни — неможливо. По-перше, тому що немає закону про приватизацію «Укртелекому» (і цього року, за словами голови контрольної комісії ВР з питань приватизації Олександра Рябченка, законопроект у парламент виносити не має сенсу). А, по-друге, є вельми насторожуючі сумніви в тому, що в приватизації «Укртелекому» зацікавлені особи, наближені до важелів приватизаційного впливу. Компетентне джерело в приватній бесіді розповіло кореспонденту «Дня», що «вже дуже видно тенденцію пана Таранова (голови Національного агентства з управління державними корпоративними правами. — Авт. ), уповноваженого управляти держмайном, перетягувати на себе права пана Бондаря (голова Фонду держмайна. — Авт. ), як розпорядника об'єктів, заявлених на приватизацію. Останнім часом у Таранова, котрий отримав «тили» листопадовою постановою уряду «Про управління корпоративними правами», виявилося багато хороших і різних, але що вже перебувають у стадії приватизації, підприємств. Наприклад, Миколаївський глиноземний завод не так давно Нацагентством було передано Миколаївській облдержадміністрації (згодом, щоправда, Кабмін МГЗ «забрав». — Авт. ). Ну і де, питається, гарантія того, що Таранов, не сам, звісно, але не підбереться до «Укртелекому» і не віддасть його комусь в управління? Таких гарантій немає!»

Сам О.Рябченко підтвердив «Дню» інформацію про те, що Нацагентство дійсно намагається перетягнути на себе права ФДМ. «Я навіть листи писав і Таранову, і Бондарю, і в Кабмін. Вони ж порушують Закон «Про велику приватизацію». Таранов і Бондар відповіли, що не бачать причин не виконувати ряд кабмінівських постанов. З Кабміну — тиша. Ніби й не писав ніхто. Не виключено, що в епістолярному жанрі доведеться звернутися в Генпрокуратуру», — заявив О.Рябченко.

Іншими словами наявність аудиторського звіту про фінансову діяльність і планований перехід на міжнародні стандарти бухгалтерської звітності ще зовсім не означає, що «Укртелеком» буде виставлено на продаж. Хоч у приватизаційних колах подейкують, що ніби німецькі і італійські «телекомівці», а також американські фірми дуже не проти купити собі трохи «Укртелекому».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати