Перейти до основного вмісту

Кінець «четвірки»?

18 вересня, 00:00

Учора Юлія Тимошенко, Петро Симоненко й Олександр Мороз зібрали журналістів, щоб поділитися оцінками акції 16 вересня. Похмурі, втомлені обличчя опозиціонерів явно свідчили про те, що захід став для них справжнім, і, на жаль, далеко не закінченим випробуванням. Трійка уникнула прямої відповіді на запитання, чи задоволені вони тим, що вдалося зробити на Європейській площі 16 вересня. За словами Олександра Мороза, результатом акцій протесту стала «поява такої сутності, як український народ«(!). До того, як відбувся опозиційний мітинг, «ми були просто населенням». Пані Тимошенко підсумки акції оцінила не так історично масштабно. З її погляду, акція розбудила у народі ненависть до Президента.

Оскільки під час мітингів жодних сутичок між демонстрантами і правоохоронцями не сталося, лідери опозиційних фракцій ополчилися на владу за ліквідацію міліцією рано-вранці у вівторок наметового містечка, розбитого учасниками акції у районі Президентської Адміністрації. І хоч конкретних фактів невиправданого насильства наведено не було, дії правоохоронців кваліфікували як «фашистські». Юлію Тимошенко особливо обурило те, що правоохоронці були екіпіровані «так, неначе в них хтось стріляти збирався» — щитами та іншими засобами захисту, а також тим, що зняття наметів відбулося у темний час доби, коли «майже всі мешканці наметів спали». Із слів лідера БЮТ зрозуміло, що серед мешканців наметів були «бабусі у віці далеко за 70». Наскільки морально залучати подібну категорію громадян до «нічних» політичних заходів — питання відкрите. Міліціонерів звинуватили у тому, що «давили людей щитами», а також «відмовлялися на вимогу народних депутатів називати свої прізвища». Олександр Мороз із обуренням оповів про те, що під час ліквідації наметового містечка схопив одного з офіцерів міліції «за рукав», але той не тільки відмовився назватися, а навіть приховував своє обличчя. Лідер соціалістів запропонував скоротити фінансування МВС удвічі.

Сьогодні група з десяти депутатів на чолі з членом БЮТ Анатолієм Матвієнком сподівається зустрітися з Президентом України Леонідом Кучмою з метою вручити резолюцію мітингу на Європейській площі з вимогою відставки.

Можливо, 16 вересня було поховано таке поняття, як «парламентська четвірка». Лідер блоку «Наша Україна» завдав неабиякого удару своїм відносинам з КПУ-СПУ-БЮТ ще напередодні, заявивши про готовність бути у парламентській більшості. Не можна не помітити, що «нашеукраїнці» на мітингу у Києві трималися дещо відокремлено і незабаром організовано ретирувалися. У наметових містечках прихильників Віктора Ющенка не виявилося, й у конфлікт з правоохоронцями представники компартії, соцпартії і блоку імені Тимошенко вступили самостійно. Фактично, блок Ющенка спритно уникнув конфлікту з владою, і не помітити цього неможливо. На пропозицію кореспондента «Дня» прокоментувати позицію Віктора Ющенка Юлія Тимошенко сказала: «Я вважаю, що підписання рішень мітингу на Європейській площі пану Ющенку може не завадити підписати й угоду про більшість з пропрезидентськими фракціями. Однак питання у тому, чи буде корисне Віктору Андрійовичу і його політичній команді підписання такої більшості. Мені здається, що це буде руйнуванням його команди». Петро Симоненко на аналогічні запитання відповів ще рішучіше: «Для тих, хто вважає себе політиками державного рівня, подібні дії неприпустимі. Ющенко показав, що у нього немає жодної позиції. Тим, хто голосував за нього на виборах, про це час замислитися».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати