Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коалiцiйний уряд — вихiд iз «касетної кризи»,

вважає Вiктор Суслов
28 грудня, 00:00

Співголова української фракції «Яблуко» Віктор Суслов в опублікованому вчора інтерв’ю московській «Независимой газете» дав зрозуміти, що за політичним скандалом в цій країні можуть стояти інтереси прем’єра Віктора Ющенка. Як відзначив депутат, рік тому, після президентських виборів, Президент України, «як вважається, під тиском Вашингтона, погодився на формування прозахідного, а саме проамериканського уряду на чолі з Віктором Ющенком, який явно став не його урядом».

За словами В.Суслова, В.Ющенко як свою політичну стратегію вдало обрав стратегію «боротьби молодих реформаторів проти антиреформаторських олігархів, підтриманих Президентом Леонідом Кучмою». Парламентарій зазначає, що сильний зовнішній тиск на Президента України, виявом якого, наприклад, став критичний розгляд внутрішньої української політики в Раді Європи, включення міжнародними організаціями України в трійку найбільш корумпованих країн світу, а Президента — в десятку найзапекліших ворогів преси, «відкрило дорогу для реалізації в Україні секретних американських програм по боротьбі з корупцією».

Лідер українського «Яблука» звернув увагу, що при цьому були зібрані матеріали, що зачіпають відомих політиків і вищих посадових осіб країни. «Таким чином, внутрішня українська політика стала більш чутливою до зовнішніх впливів», — констатує В.Суслов. Він нагадав, що спікер парламенту Іван Плющ є старим союзником і партнером Віктора Ющенка. За словами українського парламентарія, в скандалі, що вибухнув після публічного перегляду відеозапису допиту Миколи Мельниченка, І.Плющ «зробив те, що він не мав права робити, виходячи з принципів презумпції невинності і збереження таємниці розслідування, — поставив на голосування питання про перегляд на відкритому засіданні Верховної Ради згаданого відеозапису в присутності сотень журналістів».

Після перегляду в парламенті, відмічає лідер фракції, вже не Мороз «повинен був доводити провину Кучми, а Кучма повинен був виправдовуватися в очах громадськості і намагатися доводити свою невинність». «Після цього стали можливі публічні акції протесту під лозунгом «Україна без Кучми». І стала неможливою очікувана відставка уряду», — резюмує В.Суслов.

Він нагадав, що у разі дострокового відходу від справ Л.Кучми, його обов’язки буде виконувати прем’єр-міністр, який «напевно виграє і наступні президентські вибори».

На думку В.Суслова, ключ до рішення кризової ситуації, як і раніше, в руках Президента. «Ніхто юридично не довів провини президента в справі Гонгадзе. Головна задача Президента — подолати кризу суспільної довіри всередині країни і відновити авторитет у світі», — вважає парламентарій.

Президент може піти на компроміс iз парламентом, звільнити силовиків і поставити на їх місце політиків, що користуються довір’ям в суспільстві, вважає лідер «Яблука». Він також рекомендує Л.Кучмі піти на формування коаліційного уряду, що дозволило б наново сформувати у Верховній Раді пропрезидентську більшість. Мають бути прийняті закони «Про більшість в Верховній Раді України і формування коаліційного уряду», «Про опозицію», «Про Кабінет Міністрів України».

Парламентарій зазначає, що Росія вже продемонструвала підтримку Кучми, провівши з ним успішні переговори з постачання газу і реструктуризації «газових» боргів. «Зараз важливо, чи буде Л.Кучма запрошений на інавгурацію американського президента, чи відбудуться інші зарубіжні візити. Все це стане барометром ставлення до України», — вважає В.Суслов.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати