«Коли промовляємо «ти» і «я», людина починає бути «кимось»
Вийшла друга аудіокнига Блаженнішого Любомира (Гузара) «Дорога до ближнього»
Учора в київській книгарні «Є» було представлено другу аудіокнигу глави Української греко-католицької церкви Блаженнішого Любомира (Гузара) «Дорога до ближнього». Перша — «Дорога до себе» — вийшла торік.
Блаженнішого Любомира справедливо називають мудрим пастирем, який усвідомлює, в якому часі живемо, бачить виклики, що стоять перед християнами, добре знає свою паству й говорить із нею сучасною мовою. Свідченням того є багато ініціатив предстоятеля греко-католиків, зокрема й видання аудіокниг. У «Дорозі до ближнього» патріарх ділиться зі слухачами власними думками щодо таких ключових тем: «Про любов», «Про чоловіка й жінку», «Про контрацепцію й аборти», «Про конфлікт поколінь», «Про громадянина і державу» та «Про патріотизм та шовінізм». А саме, відповідає на питання: «Як бути, коли любов недостатньо сильна?», «Як Церква ставиться до пошуку другої «половинки» через зустрічі з декількома особами?», «Якщо Церква проти аборту, то чому й проти контрацепції?», «Чи має жінка сидіти вдома, а чоловік працювати?», «Що забезпечити: спадок чи освіту?», «Як будувати стосунки між різними поколіннями?». Це — перший диск аудіокниги. На другому ж глава УГКЦ формулює власне ставлення до проблем корупції, отриманих від хабарів благодійних грошей; радить, як вижити й утримати сім’ю в умовах кризи, як заробітчанину звикнути до життя в Україні, коли він повертається додому; говорить про культурний поділ між Сходом і Заходом, про героїчні та трагічні сторінки історії.
Як відомо, глава УГКЦ багато уваги приділяє молоді. Згадати хоча б рок-тур «З вірою і любов’ю» за участю популярних українських музикантів, організований торік восени. І цього разу до співпраці була запрошена вокалістка гурту «Ѓорѓішелі» Тамара Ѓорѓішелі. Вона розпочала презентацію «Ірмосом».
«Дорога до ближнього — надзвичайно важлива справа, — зазначив Блаженніший Любомир. — Хоча любов починається з любові до себе, та людина не може існувати без ближнього. Зустрічаючись з іншим, вона стає собою, розкривається, забезпечує свою тотожність... Поняття «ближнього» — дуже широке. До слова, трагедія у Смоленську зачепила тему «ближнього» в наших серцях. Бо треба розуміти, коли говоримо тільки «я» — це нам нічого не дає. Але коли промовляємо «ти» й «я», людина починає бути «кимось». На прохання журналістів окреслити, що таке любов і на запитання: «як навчитися любити ближнього?» — патріарх сердечно відповів: «Любов не має визначення. Філософи й поети тисячоліттями намагаються сказати, що таке любов, але остаточно це нікому не вдалося. Я би сказав, любові не можна навчитися, але її можна передати. Коли хтось мене щиро любить, запалює серце, щось передає, я те почуття можу передати далі. Насправді вміти любити (у широкому сенсі) — це ключ до нашого щастя».
P.S. Незабаром вийде третя аудіокнига Блаженнішого Любомира (Гузара) «Дорога до Бога».