КОРОТКО
У наш час співати важко, частіше доводиться кричати. Від гніву або від болю. Ще важче співати хором, не прагнучи перекричати оточуючих, а знаходячи своє місце в гармонії голосів.
10 січня в Києво-Печерській лаврі відбулася подія не надто помітна, та знаменна - фестиваль православних церковних хорів "Голос Печерський - 98". Організатором фестивалю виступила Українська Православна Церква, а в журі поруч із архієпископом Іонафаном (Єлецьких) сиділи люди цілком мирські: головний хормейстер Національної опери України, професор Лев Венедиктов, професор Національної музичної академії Елеонора Виноградова та диригент хору Української національної телерадіокомпанії Віктор Скоромний. На фестивалі поєдналися разом дві штучно відокремлені одна від одної культури - церковна й світська. Зустрілися люди, що вміють збирати в часи роз'єднань. Як сказав один із учасників фестивалю, регент Дмитро Болгарський: "У наш час дуже важко творити гармонію. Все відокремлюється, розривається й зібрати воєдино різних людей, із різними характерами дуже важко й дуже важливо."
На фестивалі співали різні люди. Немолоді ченці, юні семінаристи, співали жінки й діти. Але всі вони знали, що життя кожної людини має бути схожим на пісню, а життя держави - на спів хору. Злагоджений, гармонійний, свідомо підпорядкований рухам диригента. Тому що диригент - не диктатор, а той, хто допомагає творити гармонію в часі й просторі.
На жаль, ми як країна поки ще не вміємо співати хором. Кожен бурмотить собі під ніс щось немелодійне. І в нас немає ще диригента, який уміє створити гармонію.
ВЛАДА Литвак не вірить Президентові
Виконувач обов'язків Генпрокурора України Олег Литвак, якого відкинув парламент, вирішив надалі не покладатися на обіцянки Президента. Він вирішив балотуватися у народні депутати по мажоритарному округу. Як повідомляє УНІАН, підтримку виборців незатверджений Генпрокурор має намір шукати у Галицькому окрузі на Івано-Франківщині. Його кандидатуру висунули жителі міста Тлумач і одночасно декількох сіл.
Здобуття депутатської посади в одномандатному окрузі свідчить про серйозні наміри Олега Михайловича: "зіскочити" зі своєї власної кандидатури значно незручніше, ніж просто вийти з партійного списку. Цим Литвак публічно засумнівався щодо добрих намірів Президента, котрий нещодавно обіцяв боротися за нього до перемоги.
ДО РЕЧІ
Трудові колективи продовжують висунення кандидатів у депутати по мажоритарних округах. Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", кандидатами у депутати висунуто голову Союзу адвокатів Віктора Медведчука (Закарпаття), президента клубу "Динамо" Григорія Суркіса (Мукачево), колишнього в.о. прем'єр-міністра Юхима Звягільського (Донецька область), голову Держкомітету з питань розвитку підприємництва Юрія Єханурова. Останній день висунення кандидатів - 27 січня.
Полонне відряджає гінців до Президента України Від ранку до пізнього вечора 9 січня мітингувало стародавнє Полонне, відоме світові своїми фаянсовими та порцеляновими виробами. Учасники акції, заздалегідь попередивши владу, вийшли на широкий майдан райцентру з традиційними вимогами: про зарплати, пенсії, справедливість для трудящого народу й тюрми для бандитів. Вкрай обурені громадяни називали поіменно деяких осіб, яким, на їхню думку, місце лише за гартами.
На майдані було до чотирьохсот душ, повідомляє кореспондент "Дня" у Хмельницькій області Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ. Найрішучіші запропонували відрядити ініціативну групу, щоб та вручила письмові вимоги мітингуючих особисто в руки гарантові Конституції. Навіть почали збір копійок, аби гінці мали за що поїхати до Києва. Ось тут і сталося певне непорозуміння. Їхати до столиці чи до Трускавця, де після державних турбот відпочиває Леонід Данилович?..
Не потоп так зсуви Тривають аварійно-відновлювальні роботи в районах підтоплення низки областей півдня України. До ліквідації наслідків стихії залучено 604 чоловіки та 102 одиниці техніки, в тому числі з частин цивільної оборони - 116 чоловік і 63 одиниць техніки.
Як повідомили кореспондентові "Дня" Данилу КЛЯХІНУ в Миколаївському штабі ЦО, усього в області підтоплено 4885 приватних будинків, у яких мешкає близько 12 тисяч чоловік, і 54 багатоповерхові будинки з тисячею мешканців. Водою залито площу в 1707 гектарів, у деяких місцях рівень грунтових вод складає до 1,5 метра. З дев'яти будинків відселено 25 чоловік, ще 159 підлягають відселенню з 63 будинків. Окрім того, в двох районах області - Очаківському та Новоодеському - зафіксовано зсуви.
На Херсонщині продовжують залишатися затопленими більше 8 тисяч будинків у 12 районах області, повідомляє кореспондент "Дня" Василь ПІДДУБНЯК. У ході відновлювальних робіт прорито 1200 метрів дренажних траншей і відремонтовано 13 свердловин.
У Запорізькій області також тривають роботи з відкачування грунтових вод. Тут підтоплено 26 населених пунктів у семи районах. За добу змонтовано насосну станція, відкачано 1000 м куб. води, відрито та очищено 250 м траншей.
У Львові виборча кампанія перейшла у вогняну фазу Учора приблизно о третій години ночі, у Львові було підпалено автомобіль "Хонда" кандидата в народні депутати по Стрийському виборчому округу, колишнього депутата останнього скликання парламенту Радянського Союзу, керівника Східно-Європейської товарно-фондової біржі Юрія Сорочика. Пожежні, які прибули на місце пригоди через якийсь десяток хвилин, не змогли врятувати автомобіль, повідомляє Олександр СИРЦОВ, "День".
Наразі важко говорити про мотиви, якими керувалися зловмисники, але навряд чи інцидент, пов'язаний з бізнесовими справами Юрія Сорочика - біржа, якою він керує, є установою неприбутковою. Так само важко поки що говорити, кому це було вигідно, хоча є деякі цікаві обставини. Пан Сорочик є одним із чільних представників ХДПУ в області. Зокрема, у партійному списку він має 16 номер, що є найвищим досягненням львів'ян.
Випуск газети №:
№4, (1998)Рубрика
День України