Коротко / УКРАЇНА
Президент узаконив скасування недоторканності
Президент України Віктор Ющенко вчора підписав зміни до закону про статус депутатів місцевих рад, прийнятий 4 квітня. Як повідомляє прес-служба глави держави, закон передбачає скасування недоторканності депутатів місцевих рад, введеної Законом від 8 вересня 2005 року. Згідно з внесеними поправками, справа проти депутатів місцевої ради може бути порушена генеральним прокурором України, його заступником, прокурорами Криму, областей, Києва та Севастополя. Запобіжний захід у вигляді взяття під охорону або домашній арешт може бути застосований проти депутата винятково в судовому порядку.
Пандемії грипу в цьому сезоні швидше за все не буде
Ось уже й середина квітня, а епідемії грипу, навіть простого, не кажучи вже про пташиний, ми так і не «дочекалися». Школярів, щоправда, ненадовго відправляли в карантин, і періодично від знайомих ми чуємо про епідемію й величезну кількість хворих, але... офіційно перевищення епідеміологічного порогу в жодному місті не зареєстровано. «За останні три тижні сталося значне зниження кількості хворих, — розповідає керівник Центру грипу і ГРЗ, член-кореспондент НАНУ і АМНУ Аркадій Фролов. — У десяти найбільших містах, де розташовані опорні бази нашого Центру, за останній тиждень зареєстровано 55, 981 випадок, тоді як три тижні тому ця цифра становила 64 тисячі. Ось така динаміка. Майже половина хворих — діти, переважно від 7 до 14 років, тобто школярі. Було два смертельні випадки — один у Чернігові, другий у Київській області. Але більшість випадків — середньої тяжкості. Судячи з того, що зараз відбувається, цього сезону немає ніяких підстав говорити про можливість пандемії». Не обійшлося в Україні без спалахів ГРВЗ. Учора з’явилися повідомлення, що в Херсонській області 80 дітей госпіталізовані з попереднім діагнозом ГРВЗ, усі вони — вихованці Калінінської школи-інтернату. Ситуацію взяли на контроль у Головному управлінні МінНС України в Херсонській області. Що ж до пандемії пташиного грипу, то для того, щоб зробити остаточні висновки, доведеться почекати до 15 травня, коли закінчиться переліт птахів. Наразі він у самому розпалі. Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День».
Реквієм за Львовом
Iз настанням сутінків 9 квітня львів’яни та гості міста Львова мали змогу стати свідками незвичного перформенсу. «Реквієм за Львовом». Активісти Громадянської мережі ОПОРА розмістили поруч входу до міськради великий екран та під музику моцартовського «Реквієму» продемонстрували присутнім світлини поруйнованого Львова. Було оголошено список пам’яток міста, які через недбальство місцевої влади та пасивність громадськості більше не милують око городян та туристів. Таким чином було оголошено про старт кампанії «Зупини!», що спрямована на забезпечення правових механізмів збереження та покращання стану історико-архітектурної спадщини. Акція мала на меті закликати усіх небайдужих мешканців міста стати на захист Львова, 80 відсотків архітектурних пам’яток якого знаходяться у незадовільному стані.
У наших дітей — телеманія
Українські діти є рекордсменами за кількістю часу, проведеного біля екранів телевізорів. Про це свідчать результати дослідження, проведеного працівниками британського університету міста Абердін і бельгійського університету Гента в 35 країнах світу, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на «Німецьку хвилю». Як з’ясувалося, маленькі українці дивляться телевізор у середньому 3,7 години на добу, що більше, ніж у США і Великій Британії. Там діти проводять перед телевізором у середньому три години на день. Серед населення країн, охоплених дослідженням, найменше дивляться телевізор швейцарські діти — дві години на добу. В усіх країнах, крім Гренландії, виявлено зв’язок між збільшенням часу перед екраном телевізора та зниженням якості харчування дитини, що дуже негативно позначається на її здоров’ї. Діти-телелюбителі їдять більше цукерок, чипсів і п’ють більше газованих напоїв, наприклад кока-коли та лимонаду, й менше фруктів. На думку дослідників, на вибір значною мірою впливає телереклама продуктів.
Випуск газети №:
№60, (2006)Рубрика
День України