Коротко / УКРАЇНА
Список продажу затверджений!
Кабінет Міністрів своїм розпорядженням затвердив список підприємств, які продаватимуть наступного року. Усього планують передати в «хороші руки» 518 державних пакетів акцій. Крім цього уряд підготував список із 25 підприємств для підготовки до продажу в наступному році. Згідно з цим розпорядженням №570 від 26 грудня, всі попередні списки продаваних підприємств будуть анульовані. Утім, переважна більшість підприємств перейшла в нові переліки, за винятком таких великих об’єктів, як «Укртелеком», Одеський припортовий завод, «Росава», СДПП «Азот», «Украгролізинг», «Украгромашінвест», «Чисті метали», Дніпропетровський агрегатний завод, а також готелі «Дніпро», «Спорт» й «Україна». Голова ФДМ Валентина Семенюк у п’ятницю після затвердження списків на засіданні Кабінету Міністрів, не оголошуючи його, наголосила журналістам, що протягом року він ще неодноразово змінюватиметься. До нового переліку для приватизації ввійшли зокрема пакети акцій 33 підприємств, плани розміщення яких за необхідності узгоджуються з Кабінетом Міністрів. Серед них — 27,62% акцій ВАТ «Харківський тракторний завод», 90,8% «Азовкабелю», 15% акцій «Запорізького абразивного комбінату», 25%+1 акція ВАТ «Текстерно», 96,67% Нікопольського південнотрубного заводу, 25% «Барвника» і 1,74% акцій «Криворіжсталі». Готуватимуться до приватизації, згідно з рішенням уряду, Криворізький гірничо-збагачувальний комбінат окислених руд, орендне підприємство «Шахта ім. Засядька», ВАТ «Iзюмський тепловозоремонтний завод» і Горлівський машинобудівний завод. На відміну від попередніх розпоряджень уряду, в останньому відсутні вказівки про способи продажу. Семенюк зазначила, що Фонд пропонуватиме цікаві об’єкти продавати на аукціонах iз елементами конкурсу, як було продано 93,02% акцій «Криворіжсталі».
ЦВК продовжує реєстрацію
Не сьогодні-завтра очікується поповнення законних учасників виборчої кампанії. Днями документи на реєстрацію кандидатів у народні депутати здав у Центральну виборчу комісію Виборчий блок «Євген Марчук — Єдність». Про це повідомила вчора прес-служба блоку. Усього в списку блоку 119 кандидатів у народні депутати. У першу п’ятірку блоку увійшли лідер Партії Свободи Євген Марчук, лідер партії «Єдність» Володимир Яловий, лідер партії «Солідарність жінок України» Валентина Гошовська, директор ЗАТ НПЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» Людмила Беспалько і лідер фракції «Єдність» у Київраді Володимир Головач. За станом на вчора ЦВК зареєстрував сім майбутніх учасників парламентських виборів.
Леонід Кравчук: «Газової війни» можна було уникнути
Лідер опозиційного блоку «Не так!», перший президент України Леонід Кравчук вважає, що Москва не бачить із боку Києва готовності до дружнього партнерства, і якби Україна підписала всі документи щодо Єдиного економічного простору, то не було б «газової війни», і ціна на газ була б для всіх країн ЄЕП однаковою. «Якби Україна підписала всі ті 25 чи 26 документів, які на сьогодні можна було підписати, то ціна на газ була б однаковою для всіх чотирьох країн», — заявив Л. Кравчук учора на прес-конференції в Києві. Він зазначив, що сам не голосував за ЄЕП, оскільки «вважає неможливою передачу в управління чиновникам питань, що стосуються суверенітету». Водночас він наголосив, що виступає за економічну співпрацю України та Росії в рамках ЄЕП. Також Леонід Кравчук вважає передчасною постановку питання про вихід України з СНД. «Я вважаю, що передчасно виходити з СНД, оскільки це структура, яка дозволяє в рамках СНД вирішувати дуже багато і економічних, і політичних питань. Але те, що відбувається, — створення всіх цих ГУАМ й інших політичних блоків, таких як Балто-Чорноморсько-Каспійський... Я бачу, що нинішня влада зовсім нехтує СНД», — цитує Л. Кравчука Інтерфакс-Україна. Нагадаємо, що нещодавно міністр закордонних справ Борис Тарасюк заявив, що Україна не вбачає перспектив у існуванні СНД.
«Куди йде Кабмін? Велика таємниця!»
Люди зазвичай судять про владу в трьох основних напрямах: це стабільність, порядок і матеріальний добробут. Останні «досягнення» України саме за цими показниками невтішні, заявив під час візиту до Харкова лідер Республіканської партії України Юрій Бойко. Темпи зростання ВВП скотилися з торішніх 12,4% до нинішніх 2,2%, темпи зростання промвиробництва знизилися з 15 до 2%. Водночас різко зросло споживання імпорту: від’ємне сальдо зовнішньоторговельного балансу вже перевищило 1,02 млрд. доларів. Ситуацію доповнюють 11% інфляції і більш ніж мільярдний борг із зарплат і соцвиплат. А уряд намагається переконати народ у тому, що економіка України успішно працює. Усе це більше скидається на передвиборний автотренінг і самозаспокоєння, адже Кабмін, що формувався як антикризовий, зараз лише пасивно вичікує, вважає Ю. Бойко. Нинішній рік був найскладнішим за всю історію української незалежності. Країна прожила його в умовах масштабного кадрового експерименту, проведеного за більшовицьким принципом «і куховарка може управляти державою», зазначив він. Непрофесіоналізм став причиною і газової кризи. І сьогодні заяви про підвищення цін на газ для населення (ця категорія споживачів, до речі, забезпечується газом власного видобутку) — лише спроба перекласти свої професійні прорахунки на людей, вважає Юрій Бойко. Також політик, який займається економікою в блоці «Не так!», назвав основні напрями економічної стратегії, яку розробляє його команда. Це — ставка на розвиток експорту та розвиток наукомістких технологій, залучення інвесторів в АПК і переорієнтація кредитно-банківської сфери на потреби виробництва.
Коло претендентів визначилося
Днями стали відомі імена кандидатів на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2006 року. За інформацією Шевченківського комітету, на розгляд було представлено загалом 74 твори і роботи. До завершального третього туру допущено 42. Усі прізвища кандидатів та назви їхніх творів можна знайти на нашому сайті — www.day.kiev.ua .
Випуск газети №:
№241, (2005)Рубрика
День України