Коротко / УКРАЇНА
Віктор Медведчук про кризовий менеджмент
«Маючи нового Президента де-юре з січня, де-факто до вересня Україна його була позбавлена. Віктор Ющенко самоусунувся від справ керування державою. Але я б не став убачати в цьому його нездатність до керівництва. Швидше, тут мала місце спроба напередодні парламентських виборів уникнути відповідальності за стан справ у країні, переклавши весь негатив на Юлію Тимошенко». Такою є думка лідера Соціал-демократичної партії (об’єднаної) Віктора Медведчука, повідомляє прес-служба партії. «Таким чином, те, що трапилося з Тимошенко, — закономірний результат. На це вказує хоча б той факт, що члени уряду, на яких лежить відповідальність за найбільш провальні напрямки — ПЕК (Плачков), АПК (Баранівський), промполітику (Шандра), фінанси (Пинзеник) — залишилися на своїх місцях», — підкреслив лідер СДПУ(О). «Думаю, згідно з первинним задумом, відставка Тимошенко з ініціативи Президента мала відбутися десь у січні-лютому 2006 року, коли нагромадиться критична маса негативних тенденцій в суспільному та економічному житті країни», — вважає В. Медведчук. «Вийшло ж так, що екс-голова уряду та її прихильники самі спровокували більш раннє «хірургічне втручання» — судячи з усього, — свідомо...», — додав він. «У результаті Ющенко був змушений взяти кермо державної влади в свої руки... І тепер нам потрібно чекати ще гірших показників розвитку країни — вже внаслідок менеджерських переваг самого Президента, який не схильний до рутинної щоденної роботи, не пов’язаної із захопленням навколишніх і бурхливими оплесками», — стверджує Віктор Медведчук. Лідер СДПУ(О) також вважає, що «СДПУ(О) в нинішніх умовах, подобається це комусь чи ні, є повноцінною опозиційною партією». «Ми — патріоти своєї держави, і нам небайдуже її майбутнє. Ми — прагматики, що надають перевагу реальній політиці над політичним авантюризмом і дешевим популізмом. Ми — в своїй більшості — кваліфіковані управлінці, які мають за спиною не один рік практичної роботи у владі, глибоко та всебічно знають всі сильні й слабкі вузли складної державної машини... Ми вважаємо своїм громадянським обов’язком розкривати помилки влади — при одночасному, підкреслюю, визначенні конкретних пропозицій виходу з кризових ситуацій або їх недопущення, — заявляє лідер СДПУ(О). — Це основоположні принципи опозиційної діяльності СДПУ(О), які базуються на досвіді та традиціях західних демократій».
Прокуратура Порошенка більше не підозрює
Генеральна прокуратура закрила кримінальну справу проти екс- секретаря РНБО Петра Порошенка за відсутністю складу злочину. Про це в інтерв’ю одній українській газеті повідомив в.о. генерального прокурора Сергій Винокуров. Пізніше цю інформацію підтвердив і глава прес-служби Генпрокуратури Олексій Бебель. «Дану кримінальну справу вивчали вісім абсолютно професійних працівників з досвідом. Всі одноголосно вирішили, що відсутній склад злочину», — сказав він. Коментуючи заяву екс-глави СБУ Олександра Турчинова про те, що Винокуров ніби-то отримав вказівку від Президента Віктора Ющенка закрити справу проти Порошенка, в.о. генпрокурора сказав: «Це неправда. Я з Президентом взагалі особисто ніколи в житті не спілкувався. Хіба що бачив Віктора Андрійовича метрів з п’яти-семи кілька років тому, коли він очолював уряд, а я в службових справах бував на засіданнях Кабміну». «І відповідально заявляю — жодних команд щодо цієї чи інших справ ані Президент, ані хтось інший мені не давав», — заявив Винокуров. Спростував заяву О. Турчинова й голова Секретаріату Президента Олег Рибачук. Учора на брифінгу О. Рибачук висловив думку, що екс-генпрокурор Святослав Піскун порушив справу проти Петра Порошенка з політичних, а не правових міркувань. «Чудово розуміючи, що справу буде закрито, оскільки причин для нього немає, він відкривав справи. Він розраховував, що така його діяльність звільнить його від відповідальності за пряме невиконання службових обов’язків», — сказав глава Секретаріату. І додав: «Це були останні дні, коли вже було зрозуміло, що питання відставки Піскуна — це питання часу. Тому він робив політичні речі. Він політичний гравець. Він чесно сказав, що піде в політику, просто він пішов у політику раніше». Нагадаємо, що 10 жовтня Генпрокуратура порушила кримінальну справу стосовно Порошенка за фактом протидії господарській діяльності при будівництві будинку № 9а на вулиці Грушевського в м. Києві.
Містер «Iкс» завітав у Львів
На сцені Національного театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької стартували гастролі Московської оперети. Ціла плеяда російських зірок презентувала власну версію світової класики — «Принцесу цирку» Імре Кальмана. Ця всесвітньо відома оперета, вже з моменту її першої появи на сцені й до нашого часу, бере у полон серця публіки. А популярні арії з «Принцеси цирку» давно стали шлягерами і завжди з успіхом виконуються , як концертні номери. Ця оперета угорського композитора вважається одним iз кращих творів Кальмана. Слухачам подобається чудова музика, інтригуючий сюжет, музично-драматичні ефектні оркестровки і те, що у фіналі традиційний для оперети хепі-енд. У різні часи майже всі музичні театри світу ставили «Принцесу цирку» Імре Кальмана. Бо антрепренери знали: якщо в афіші є цей хіт — аншлаг їм забезпечений. Меломани зі стажем можуть пригадати, як у радянські часи кращим «Містером «Ікс» був популярний естонський співак Георг Отс, який знявся в одноіменній картині. Той фільм подивилися мільйони глядачів, а впродовж десятиліть у літню пору майже з кожного вікна лунали записи з радіо і платівок оксамитового баритона Отса: «Всегда быть в маске — судьба моя»...Тому не дивно, що на виставу Московського театру оперети прийшло дуже багато глядачів. Головні ролі у «Принцесі цирку» виконали відомі російські актори: Анатолій Кичигін, Наталя Зейналова, В’ячеслав Шляхтов, Любов Полянська та інші... Львівська публіка сприйняла виставу дуже тепло, адже оперета у нашому місті нечастий гість (у репертуарі місцевої трупи є лише «Летюча миша»).
Випуск газети №:
№194, (2005)Рубрика
День України