Коротко / УКРАЇНА
Україна отримала грант для боротьби з туберкульозом
Всесвітня організація «Глобальний фонд ліків» надав Міністерству охорони здоров’я України грант на $2,5 млрд., який дозволить протягом трьох років забезпечити якісними ліками близько 75 тис. українських пацієнтів, які хворі на туберкульоз. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на слова представника «Глобального фонду ліків» Майкла Лугана, цей трирічний грант надаватиметься безпосередньо у вигляді препаратів, а не грошей, і дозволить вилікувати близько 1/3 усіх хворих туберкульозом в Україні. М. Луган нагадав, що Україна займає друге місце за кількістю хворих туберкульозом після Росії в усій Східній Європі, та підкреслила, що з туберкульозом стає дуже важко боротися, як тільки він перетворюється в епідемію. «Відсутність доступу лікарень до якісних ліків може призвести до розвитку мультисистемного туберкульозу, що є ще страшнішим захворюванням», — сказав він. У свою чергу виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Микола Поліщук повідомив, що препарати, які постачатиме «Глобальний фонд ліків», буде направлено насамперед у регіони з найбільш складною епідеміологічною ситуацією: Дніпропетровська та Донецька області, Севастополь, а також в’язниці в усіх регіонах України. За словами М. Поліщука, іноземні ліки постачатимуться у вигляді чотирьохкомпонентної таблетки. Цю таблетку, яка має в своєму складі одночасно чотири різних препарати, треба приймати всього лише тричі на день, у той час як сьогоднішні можливості вітчизняної фармакології змушують хворих туберкульозом у деяких випадках приймати до 27 таблеток на день. М. Поліщук також повідомив про завершення розробки нової стратегії боротьби з туберкульозом у країні — так званої ДОСТ-стратегії, яка передбачає максимальне здешевлення та підвищення ефективності як діагностики й лікування туберкульозу, так і профілактичних заходів. Зокрема, відзначив він, при ранній діагностиці туберкульозу серед населення акцент буде зміщено з регулярної флюрографії, яка є дуже дорогим і не дуже ефективним методом, на аналіз мазка.
У прикордонників — цивільні помічники
У Харківській області в районі сіл Веселе і Нескучне на відстані трьох кілометрів від російського кордону з’явилася нова прикордонна застава — «Весела». Нудьгувати прикордонникам, як стверджує керівництво, не доводиться, оскільки активність контрабандистів і нелегальних мігрантів у цьому районі дуже висока. Через поля від кордону тягнуться колії до сіл, де місцеві жителі постійно зіштовхуються з контрабандистами, однак відкрито вступати з ними в конфлікти не хочуть. Нелегальний бізнес поставлено на широку ногу. Тепер відповідальність за проблемну ділянку прийняла на себе нова прикордонна застава, обладнана передовою технікою, яка нічим не поступається сучасним європейським відомствам. Є навіть космічний зв’язок. Прикордонники визнають, що в їхній роботі хороші стосунки з місцевим населенням важливіші часом за новітні військові розробки. Відмінністю штату застави є те, що всі прикордонники тут — контрактники, причому жителі навколишніх сіл. У кожному селищі є свій інспектор, до якого місцеві жителі приходять, дзвонять і розказують про побачені факти порушення кордону, а також інші незвичайні явища в їхньому районі. Говорять, навіть, що тих, хто буде допомагати ловити контрабандистів і іммігрантів, прикордонники будуть преміювати. І не лише грамотами, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
«1+1» відсвяткував перше десятиріччя. Без політиків
Для досить молодого українського телеринку — 10 років — дата солідна, яка дозволяє говорити про «1+1» як про старожила. Фактично зі скромною появою в ефірі «Студії «1+1» десять років тому почалося нове вітчизняне ТБ. Однак свій ювілей канал відзначив без зайвого пафосу, а навпаки — дуже демократично. По-перше, святкування було перенесене з академічних залів, яким раніше віддавалася перевага, до розважального центру «Арена». По-друге, серед запрошених — в основному акціонери, працівники «1+1» — нинішні й колишні, діячі культури та колеги з інших каналів, що, як сказав один із творців «1+1», а нині — голова Ради директорів Олександр Роднянський, не дають нам «спати», створюючи серйозне конкурентне поле. І по-третє, і це стало примітною рисою свята, вперше не було на торжестві «1+1» політиків. «Ми навмисно їх не запрошували», — сказав у своєму виступі Олександр Роднянський. Канал підкреслив, що політикою «1+1» є дистанціювання від різних політичних сил, виваженість і збалансованість. Власне, це повернення до постулатів, що їх було проголошено ще на зорі існування каналу. А ще на святкуванні було багато молодих i «незатертих» облич (наприклад, серед учасників концертної програми — театр «Різомо», квартет «Імперіа», групи «Мет хет» та «Ундервуд», співачка Оксана Кулакова...) і багато телебачення. Оскільки вживу (причому під дощем) виступали лише актори, Олександр Роднянський і ведучі — Анна Безулик і Юрій Макаров. Інші ж телеперсони, як то Ольга Герасим’юк, Алла Мазур, Сергій Полховський, Валентина Руденко — загалом, усі зірки «1+1» — спілкувалися з народом у вигляді телезвернень. Утім, цілком дотепних і стильних.
Випуск газети №:
№170, (2005)Рубрика
День України