Коротко / УКРАЇНА
Справа Гонгадзе: новий виток
У ніч на понеділок у Києві прогримів вибух. Обвинувачений у справі «банди перевертнів» громадянин Н. та оперуповноважений Управління з боротьби з організованою злочинністю, який охороняв його, мало не загинули в ніч на 28 лютого внаслідок вибуху гранати, кинутої невідомим. Людину, яка кинула гранату, затримати не вдалося. Потерпілих внаслідок вибуху госпіталізовано з контузією й тілесними ушкодженнями, їм забезпечено охорону. За інформацією «5 каналу», громадянин Н. — це співробітник УБОЗ Юрій Нестеров, який є свідком у «справі Гонгадзе».
Однак Міністерство внутрішніх справ і Генеральна прокуратура України не підтверджують зв’язок учорашнього замаху на життя одного з обвинувачених у справі «банди перевертнів» зі справою про вбивство Гонгадзе. Про це повідомив на брифінгу в понеділок заступник міністра внутрішніх справ, начальник кримінальної міліції МВС Геннадій Москаль, передає Корреспондент.net. Він заявив, що прізвище Гонгадзе у справі «банди перевертнів» не фігурує. За його словами, зараз правоохоронці відпрацьовують дві версії цього злочину: «Згідно з однією з них, замах скоєно особою з числа тих, хто причетний до справи «банди перевертнів» і знаходиться на волі, за іншою — замах скоїв хтось із родичів потерпілих від рук згаданого злочинного угруповання». При цьому заступник міністра додав, що зараз окремі учасники бандитського угруповання, відомого під назвою «перевертні», перебуває під вартою, а інші — під підпискою про невиїзд.
А вчора вдень з’явилася інформація, що вбивців Гонгадзе затримано. Як передає «Обозреватель» (www.obozrevatel.com) з посиланням на «джерела, що заслуговують на довір’я», «генерал і полковники», затримані у справі Гонгадзе, нібито є, за однією версією, свідками, за іншою — безпосередніми учасниками вбивства Георгія. За інформацією агентства Інтерфакс-Україна, затримання здійснили співробітники Служби безпеки України.
У опозицію не поспішають
Трудова партія України братиме участь у парламентських виборах 2006 року самостійно. Напрямок — лівоцентристська політична ніша лейбористського зразка на кшталт партій, що існують у Великій Британії, Греції, Ізраїлі, деяких інших країнах, з відповідною орієнтацією на ті прошарки населення, які заробляють (в широкому розумінні) своїми руками, своїм розумом, своїм вмінням. Незважаючи на те, що на цю частину виборців претендує низка різних політичних сил, голова ТПУ Михайло Сирота на засіданні Житомирського прес- клубу реформ заявив, що партія збирається провести до парламенту своїх представників. Лідер трудпартійців вважає також, що зміни до Конституції України стосовно перерозподілу повноважень між центром і місцевим самоврядуванням, які невдовзі розглядатимуться Верховною Радою, замість розширення прав територіальних громад у деяких моментах можуть призвести до їхнього звуження. Тому, на його думку, їх треба проробити ретельніше. М.Сирота прогнозує також (про це він сказав у бліц-бесіді з «Днем»), що нинішня владна коаліція, з огляду на неузгодженість, яка стала проявлятися в діях її представників, а також на те, що певні чільники політичних партій, які входять до неї, плекають окремі плани на парламентські перегони, може зіткнутися з проблемами при спробах вибороти більшість у майбутньому складі Верховної Ради. Утім, сама ТПУ в опозицію не поспішає, а збирається в разі проходження до парламенту увійти до більшості, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
«Періодичні» змагання
Вчора стартував третій Всеукраїнський конкурс преси-2005, організований Українською асоціацією видавців періодичної преси. Вже традиційно надіслані роботи змагатимуться у дванадцяти номінаціях, об’єднаних у три блоки: «Журналізм періодичного видання» (за найбільш вдале висвітлення політичної, економічної, соціальної тематики, проблеми прав людини), «Дизайн і реклама періодичного видання» (за найкращий загальний дизайн газети, журналу, дизайн спеціальних сторінок, використання фотоілюстрацій та інфографіки, виконання рекламного макета), «Маркетинг і просування» (за найліпшу маркетингову ідею для просування, передплатну кампанію, організацію зворотного зв’язку з читачами). Загальний грошовий фонд премії становить 25 тисяч гривень, а конкурсні роботи прийматимуться оргкомітетом до 15 червня цього року.
За словами голови оргкомітету конкурсу, консультанта комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації Ірини Прокоп’юк, цей конкурс преси відрізняється від йому подібних тим, що приділяє увагу не тільки журналістським досягненням, а й видавничому маркетингу й дизайну та рекламі в друкованих ЗМІ. Відтак, на конкурс щороку надходить понад тисяча робіт з різних областей України. Конкурс дає змогу взяти участь і виграти маловідомим регіональним і навіть районним виданням, повідомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».
Ще одна «фракція влади»?
До фракції БЮТ хочуть вступити близько 50 народних депутатів. Про це учора в інтерв’ю журналістам повідомив новообраний керівник фракції Блоку Юлії Тимошенко в Верховній Раді Олег Білорус. Раніше, до обрання прем’єр-міністром, фракцію очолювала Юлія Тимошенко. «Сьогодні заявок у нашу фракцію дуже багато, ми не встигаємо їх розглядати. Є навіть такі, хто хоче увійти до нашої фракції цілими фракціями», — зазначив О. Білорус. Він також повідомив, що на засіданні фракція ухвалила «принципове рішення, щоб ті народні депутати, ті групи, які бажають влитися в нашу фракцію, перед цим вступали до однієї з трьох наших партій («Батьківщина», Українська республіканська партія «Собор» або Українська соціал-демократична партія, що входить у блок БЮТ. — Ред. )». За словами О. Білоруса, «одним махом прийняти у фракцію 50 осіб» неможливо. Як передає Інтерфакс-Україна, депутат відзначив, що прийом відбуватиметься в індивідуальному порядку: спочатку заява про вступ у фракцію розглядатиметься в партії, там проаналізують, чи готова та чи інша людина прийняти ідеологію фракції, після чого фракція розглядатиме заяву бажаючого до неї вступити. На думку керівника фракції, це триватиме близько місяця. На даний час до фракції БЮТ входить 19 депутатів.
Пенсії: есдеки пропонують виконати обіцянки
Соціал-демократи переконані, що у питанні захисту прав пенсіонерів, ветеранів, інвалідів Верховна Рада повинна зайняти тверду позицію. Вони чекають від влади конкретних дій з конкретними цифрами, з конкретними строками виконання. Позицію есдеків озвучив вчора з трибуни Верховної Ради депутат В. Заєць, повідомляє прес-служба партії. «Численні звернення громадян свідчать про повне ігнорування їхніх прав новою владою через невиконання положень Закону про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», — сказав він. В. Заєць нагадав, що Верховною радою встановлений розмір пенсії у розмірі 332 гривень, сама пенсія має збільшуватися на 1 відсоток за кожен рік трудового стажу понад 25 років для чоловіків і 20 — для жінок. Але, за словами депутата, «прості підрахунки показують, що на кінець лютого нова влада недоплатила кожному із більше як 11 мільйонів пенсіонерів України близько 140 гривень», а також ряд інших виплат. В. Заєць від імені есдеків запропонував заслухати інформацію міністра соціальної політики і праці, голови Пенсійного фонду України щодо виконання у лютому поточного року пенсійного законодавства.
Випуск газети №:
№37, (2005)Рубрика
День України