Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

01 березня, 00:00

Влада, опозиція та спікер про «Динамо»

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що ситуація, яка склалася навколо футбольного клубу «Динамо» (Київ), не сприяє поліпшенню іміджу України. «Я думаю, все, що відбувається, — не додає іміджу Україні, а особливо не сприяє розвитку високих досягнень спорту в Україні», — сказав В. Литвин учора в інтерв’ю журналістам, коментуючи ситуацію, що склалася навколо акцій ФК «Динамо». Спікер підкреслив, що він не є фахівцем, і йому складно судити й розбиратися в ситуації з акціями, однак усе має вирішуватися відповідно до законодавства.

Раніше з осуджувальними оцінками ситуації, що склалася навколо ФК «Динамо», виступив також глава Національного олімпійського комітету Віктор Янукович. Він назвав те, що відбувається, «політичною метушнею». «Я, як вболівальник донецького «Шахтаря», ніколи, як то кажуть, не страждав великою любов’ю до керівників київського «Динамо». Але я їх завжди поважав як людей, які просувають ідеї спорту й український футбол як на території України, так і в Європі», — сказав він. В. Янукович назвав команди «Динамо» (Київ) і «Шахтар» (Донецьк) національними символами. За його словами, «влаштовувати навколо них (команд. — Ред. ) політичну метушню — значить, не поважати вболівальників». «А нас дуже багато», — додав він.

Віце-прем’єр Микола Томенко заявив, що влада не буде вдаватися до «телефонного права» для інструктування суддів або журналістів у справі футбольного клубу «Динамо» (Київ). Як повідомляє прес-служба віце-прем’єра, М. Томенко підкреслив, що «всі резонансні справи, такі, як історія з «Динамо» або деякими обленерго, розглядатимуться виключно в правовому полі. Саме судові рішення, врешті закон, мають розставити крапки над «і» в цих історіях».

Кожній «новій» мамі обiцяно по 3,3 тисячі гривень

У запропонованих Кабінетом Міністрів України змінах до Державного бюджету 2005 року буде передбачена допомога матерям при народженні дитини в розмірі 3,3 тис. гривень. Про це повідомив міністр у справах сім’ї, дітей і молоді Юрій Павленко, відповідаючи на запитання журналістів у понеділок у Києві. Як передає Інтерфакс-Україна, на запитання, чи справдиться обіцянка Президента України Віктора Ющенка підняти допомогу матерям, міністр заявив, що «це буде», а також що «зараз готуються зміни бюджету на 2005 рік, де буде виписана відповідна норма». Тож передбачається, що одразу після народження дитини матері отримуватимуть 3350 гривень, а потім щомісяця — близько 400 гривень. Усього допомога після народження дитини становитиме 8497 гривень. «Сподіваємось, Верховна Рада до кінця березня прийме запропонований урядом законопроект щодо змін до Держбюджету-2005, й тоді з 1 березня ця норма набуде чинності», — сказав міністр.

Україна знову бореться з погодою

Внаслідок погіршення погодних умов (пориви вітру до 15— 20 м/с, налипання мокрого снігу), через спрацювання автоматичних систем аварійного захисту ЛЕП в 15 областях України, знеструмлено 511 населених пунктів. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на Міністерство з питань надзвичайних ситуацій України, найбільш постраждали Миколаївська (138 н.п.), Кіровоградська (100 н.п.), Одеська (67 н.п.) та Вінницька (57 н.п.) області. До відновних робіт залучено аварійні бригади обленерго. За станом на ранок понеділка внаслідок сильних снігопадів припинено рух автотранспорту на дорогах державного значення на півдні України: Київ—Одеса, Одеса—Ізмаїл, Одеса—Рені та Миколаїв—Ульянівка. Як повідомляє Міністерство з питань надзвичайних ситуацій України, сніжними заметами заблоковано 4 рейсових автобуси та близько 80 вантажних і легкових автомобілів, у яких знаходяться близько 410 чоловік. Для розчищання доріг від снігу залучено спецбригади та рятувальні загони МНС України (23 одиниці техніки й 84 людини). Проведення робіт ускладнюється сильними снігопадами. Як повідомляє прес-служба ДАІ МВС України, на цих дорогах працюють 12 пересувних нарядів Державтоінспекції. А загалом для ліквідації наслідків стихії задіяно 285 працівників дорожньо- комунальних організацій і 182 одиниці спецтехніки.

Хочеш потрапити в Євросоюз — стій у черзі

Звичайно, з чергами, які були колись, сьогоднішні не порівняти. Приміром, у серпні 1991-го поблизу прикордонного села Шегині на Львівщині на під’їзді до контрольно-пропускного пункту стояла трирядна колона автомобілів довжиною в 20 км… Та все одно 300—400 машин перед кожним прикордонним пунктом — черга чимала. Долають її найменше за добу, швидше легковим транспортом кордон не перетнути. Спричинено це значною мірою введенням із 14 лютого 2005-го року нової та дуже детальної комп’ютерної системи реєстрації осіб і транспортних засобів, яку запровадили польські прикордонники. Однак до утворення черги долучилися не лише поляки, а й українці. Нова система реєстрації введена в пунктах пропуску «Медика» та «Кросценко» з польського боку і «Краковець», «Шегині», «Смільниця» — з українського. У такий спосіб польська сторона прагне відслідкувати та здійснити докладний аналіз потоків товарів, які перетинають кордон, із Європейською унією та припинити контрабандну торгівлю, зокрема алкоголем і тютюновими виробами. Польські митники прискіпливо оглядають кожну другу українську й кожну п’яту польську автомашину.

Сьогодні кордон перетинають протягом однієї зміни близько 2000 тисяч автомашин і приблизно 100 вантажівок. Складна ситуація залишається на пішому переході. Доходить до травматизму, адже коли близько кордону зупиняється електричка чи автобус, кожен хоче опинитися першим у черзі…До речі, сьогодні не допомагають дзвінки впливових осіб, всіх вишиковують у чергу, адже на українському кордоні діє особливий час «пік» — боротьби з корупцією на митниці, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати