Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

29 січня, 00:00

Давоські зустрічі

Учора дорогою в Давосу (Швейцарія) Віктор Ющенко відвідав Цюріх, де зустрівся з екс-президентом США Біллом Клінтоном. Протягом дводенного візиту український Президент також має намір зустрітися з федеральним канцлером Німеччини Герхардом Шредером, президентом ЄБРР Жаном Лем’єром, прем’єр-міністром Туреччини Реджепом Ердоганом, генеральним директором СОТ Супачаї Панітчпакді та головою компанії Microsoft Біллом Гейтсом.

Комунальна революція

Революція виявилася своєрідним іспитом для працівників столичних комунальних служб, повiдомляє Вікторія ГЕРАСИМЧУК, «День». Півмільйона гостей, що поселилися в центрі Києва, перетворили банальне прибирання території на серйозну проблему. Як розповідає начальник Головного управління житлово-комунального господарства КМДА Михайло Поживанов, щоб підтримувати центр міста в нормальному санітарно-епідемічному стані, сміття звідти доводилося вивозити значно частіше звичайного. В середньому за добу вивозилося по 1000 кубічних метрів сміття. На цей процес у період із 22.11.2004 по 25.01.2005 було витрачено майже 800 тисяч гривень. 30 двірників Шевченківського району постійно прибирали територію, на якій розгорталися основні події, ще по 30 чоловік на добу запрошували з інших районів.

Мудрим рішенням комунальників було встановлення 107 біотуалетів на «прилеглих» до наметового містечка територіях. Щоправда, за словами очевидців, на ці туалети особливо сподіватися не доводилося, оскільки вони практично не обслуговувалися. Революціонерів виручали тільки ресторани та торгові центри, які на певний час організували «вільний вхід». У той же час встановлення біотуалетів обійшлося в більше ніж мільйон гривень. Таким чином, можна визначити, скільки коштувала комунальникам революція — мільйон вісімсот тисяч. Плюс зарплата двірників.

Надаючи «Дню» вищевикладені цифри, М. Поживанов підкреслив, що у скільки б не обійшлася мерії революція, вона коштувала того: «Якщо все перевести тільки в площину матеріальних витрат, то цю розмову взагалі не варто було починати. Учасники масових демонстрацій тоді захищали права усього українського народу на краще життя, на справедливі вибори. Тому й працівники комунальних служб із розумінням поставилися до тимчасового перенапруження. Я думаю, що комунальники добре здали свій професійний екзамен».

У Львові з’являться хмарочоси

Новому заводу «Бетонід», як стверджує його директор Ігор Громоляк, немає аналогів на західних теренах України. За дев’ять місяців, з нуля його побудували на околиці Львова, і ще упродовж «тестового періоду» підприємство виготовило і реалізувало понад 10 тисяч кубометрів продукції. Завод має змогу виготовляти до 100 видів бетону і надасть будівельникам можливість зводити висотні будинки на основі монолітно-каркасного методу. В такому заводі Львів був дуже зацікавлений, адже земля тут «на вагу золота», а хмарочосів ніхто не будував. Левову частку обладнання для заводу поставили підприємства з Донецької та Одеської областей, і це стало ще одним свідченням співпраці регіонів. А профінансувала будівництво Українська інвестиційна група, вклавши у задум 9 мільйонів гривень.

На Заході України поки що це єдине підприємство, що забезпечує світові стандарти якості бетону. Якість досягається лабораторним контролем ще на стадії добору сировини та електронними показниками — під час усього процесу виробництва. До кінця року ще один такий завод постане на майданчику реструктуризованого домобудівного комбінату, використавши всі його інфраструктурні можливості.

Досі у Львові, як правило, будували елітне й дороге помешкання, тепер i не дуже грошовиті львів’яни отримають перспективу придбання недорогого й швидко побудованого житла. «Бетонід» збільшить обсяги житлового будівництва у Львові на 30 тисяч квадратних метрів і доведе їх до 150 тисяч на рік, повідомляє Ірина ЄГОРОВА, «День».

Кличко — кращий боксер року WBC

Всесвітня боксерська рада WBC оголосила лауреатів свого щорічного конкурсу людей і подій року. Переможцем у номінації «Боксер року» несподівано для багатьох став чемпіон у суперважкій вазі Віталій Кличко, за якого було подано на чотири голоси більше, ніж за абсолютного чемпіона світу в середній вазі Бернарда Гопкінса. Званням «Бій року» було удостоєно третій поєдинок між Марко Антоніо Баррерою і Еріком Моралесом (на другому місці з величезним відставанням виявився бій між Артуро Гатті і Джанлукою Бранко). «Нокаутом року» було визнано удар, яким Антоніо Тарвер, відправив на настил рингу Роя Джонса. Звання «Найбільш активно виступаючий чемпіон» дісталося володареві титулу в категорії до 48,988 кг Хорхе Арсе, який минулого року встиг захистити свій чемпіонський пояс чотири рази. «Зразком для наслідування» було названо чемпіона WBC у вазі до 53,5 кг Веєрафола Сахапрома, раніше удостоєного WBC звання «Боксер десятиріччя». «Подією року» став бій між Оскаром Де Ла Хоєю та Бернардом Гопкінсом. При підбитті підсумків даного конкурсу враховувалися виключно результати поєдинків, санкціонованих WBC, зазначає NEWSru.com, що, природно, різко звузило коло претендентів на нагороди.

До речі, як і очікувалося, з’являється все більше чуток навколо можливого матчу-реваншу Віталія Кличка з Ленноксом Льюїсом. Одна з найбільш екзотичних полягає в тому, що Ленноксу битися з Кличком заборонила... мама. Англієць, який виріс без батька, завжди прислухався до її думки. Більше того, мама майже всю кар’єру супроводила його на поєдинках і в тренувальних таборах. Саме Вайолет наполягла на тому, щоб Льюїс пішов з боксу рік тому, і тепер, коли до неї дійшли чутки про те, що Льюїс став налагоджувати мости зі своєю старою командою, вона наклала вето на майбутній бій, повідомляє Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати