Коротко / УКРАЇНА
Новорічні подарунки від Фонду соцстраху
Фонд соціального страхування із тимчасової втрати працездатності закупить 5,45 млн. новорічних подарункових наборів солодощів на суму 46,1 млн. грн. Як повідомили агентству Інтерфакс-Україна в Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції, тендер на поставку новорічних подарунків й укладення контрактів Фонд провів у листопаді поточного року. Зокрема, дочірнє підприємство «Кондитерська фабрика «Рошен» надасть фонду подарункові набори на суму 17,22 млн. грн., ЗАТ «Крафт Фудз Україна» — на 7,27 млн. грн., ЗАТ «Виробниче об’єднання «Київ-Конті» — 21,7 млн. грн. Ставка вкладів до Фонду із тимчасової втрати працездатності становить 1% для тих працівників, заробітна плата яких перевищує 365 грн.
«Автономний» ажіотаж на продукти харчування спадає
Протягом останніх днів порівняно з кінцем листопада — першими числами грудня ажіотажний попит на основні продукти харчування в Донецьку «знизився на 50—60%». Про це вчора повідомив донецький міський голова Олександр Лук’янченко, повідомляє Інтерфакс-Україна. За інформацією міського голови, в період із 4 по 6 грудня споживчий попит на борошно вищого гатунку знизився вдвічі, на крупи всіх видів — удвічі, на цукор — в 2,5 раза. Попит на молочну продукцію, сири всіх видів, лікеро-горілчану та кулінарну продукцію, пиво й інші товари порівняно з кінцем листопада — першими числами грудня поточного року залишився стабільним.
Опозиція не може прорвати блокаду в Москві
У понеділок в Національній Спілці журналістів України обговорювалася тема висвітлення наших президентських виборів у російських ЗМІ. «Головний доповідач», прес-секретар повноважного представника кандидата в президенти України Віктора Ющенка в Російській Федерації Володимир Дунаєв, передусім, наголосив, що про той час, коли президентом РФ був Борис Єльцин, частина російських журналістів згадує з глибокою ностальгією. Також він розповів, як «нелегко доводиться представництву Віктора Ющенка в Москві». І хоча російські журналісти один на один часто висловлюють свою підтримку московському штабу опозиції, у своїй роботі вони одноголосно продовжують дотримуватися «генеральної лінії» російського уряду, який, за словами Дунаєва, примушує свої медіа висловлюватися про особу Ющенка або негативно, або взагалі ніяк. Крім того, наголосив Володимир Дунаєв (який свого часу, до речі, працював у газеті «Известия»), репортажі більшості російських ЗМІ з майдану Незалежності обмежуються розповідями лише про «молодчиків з «Пори», націоналістів і про американські гроші, вкладені в кампанію пана Ющенка...».
Московське представництво опозиційного кандидата, за словами Дунаєва, намагається пробити інформаційну блокаду. «Ми хочемо розказати виключно правду про те, що відбувається в Україні, а також роз’яснити росіянам елементи передвиборних програм кожного з кандидатів». І це незважаючи на те, що за останні два тижні спецпредставництву Віктора Ющенка не вдалося провести жодної прес-конференції в столиці РФ, йому відмовили в підтримці всі авторитетні російські медіа — РІА «Новости», ІТАР-ТАКС, «Известия», ІА «Интерфакс», «Мир новостей» та інші. Тому, підсумував Володимир Дунаєв, для того, щоб голос Віктора Ющенка все-таки почули в Росії, «ми вимушені проводити прес-конференції в Києві». У Києві московський штаб Ющенка такої можливості не позбавляють, повiдомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».
Іудеї відзначають Хануку
Учора ввечері іудеї всього світу почали відзначати Хануку, або свято Світла, — один із найулюбленіших днів єврейського календаря. Саме цього дня в 164 році до н.е., за царя Антіоха, коли господарями Єрусалима були сірійці та греки, євреї опинилися перед вибором: служити грецьким богам або відстояти своє віросповідання. Разом зі своїм первосвящеником вони підняли повстання і дивом, попри безумовну перевагу противника, зуміли захопити Єрусалим. Ставши господарями міста, іудеї насамперед взялися очищати свій Храм, споганений язичниками. Усередині євреям вдалося знайти лише одну посудину, в якій виявилося масло для запалювання свічок. Його було так мало, що вистачило б лише на одну ніч, але сталося нове диво: масло горіло аж вісім днів — рівно стільки, скільки було треба для приготування нового. Євреї вважають, що це була нагорода Бога за відданість своїй релігії й ідеалам. У пам’ять про це щорічно протягом восьми днів вони запалюють ханукальні свічки: в перший вечір одну, в другій дві і так далі. Запалені на початку вечора, свічки повинні горіти не менше 30 хвилин після настання темряви. На Хануку заведено давати трохи грошей дітям, привчаючи їх ділитися з тими, хто цього потребує. У пам’ять про диво в це свято іудеї їдять смажені на олії оладки та пончики, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Випуск газети №:
№224, (2004)Рубрика
День України