Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

09 жовтня, 00:00

Президент привітав юристів

Президент Леонід Кучма привітав юристів України з їхнім професійним святом — Днем юриста, повідомляє Інтерфакс-Україна, посилаючись на прес-службу глави держави. «Від вашого професіоналізму й ініціативи значною мірою залежить успіх у справі побудови демократичної, правової держави», — йдеться у привітанні Президента. «Хай і надалі ваші зусилля будуть спрямовані на затвердження основ верховенства закону, на зростання міжнародного авторитету України», — зазначив Президент.

У «Борисполі» буде новий термінал

Прем'єр-міністр України взяв участь у церемонії закладення першого каменя у фундамент нового терміналу компанії «Аеросвіт — Українські авіалінії України». Як повідомляє Інтерфакс-Україна, церемонія пройшла учора в київському аеропорту «Бориспіль». Новий термінал (термінал D) матиме пропускну спроможність 3,5 млн. пасажирів на рік. Вартість проекту — $80 млн. Власником терміналу виступить компанія «Аеросвіт-Термінал» — 100% «дочка» «Аеросвіту». Термінал планується ввести в дослідну експлуатацію в листопаді 2005 року, введення в промислову експлуатацію заплановано на 26 березня 2006 року.

Більшість — керівництву: припиніть...

Під час учорашнього ранкового пленарного засідання майже всі члени парламентської більшості покинули сесійну залу. У зачитаній перед цим народним депутатом Володимиром Зубановим (фракція «Регіони України») заяві, зокрема, говориться, що члени більшості «протестують проти фактичного перетворення єдиного законодавчого органу України на політичну трибуну, де відпрацьовуються сумнівні виборчі технології». Головною причиною того, що депутати більшості вирішили не брати участі в голосуванні, є, згідно із заявою, те, що у Верховній Раді сьогодні «порочиться честь і гідність влади». «Парламентська більшість не згодна з такою практикою використання Верховної Ради. Ми заявляємо протест проти порушення Конституції, закону про статус народного депутата та регламенту», — заявив В. Зубанов. Він також підкреслив, що керівництво Верховної Ради «не протидіє грубості політичних сил опозиції». «Нам не хочеться думати, що відповідний стан справ став для керівництва свідомим вибором», — сказав В. Зубанов, зазначивши, що депутати більшості вважають, що керівництво парламенту повинно припинити подібні дії опозиції.

Після того, як минула година, в сесійній залі були присутні трохи більше сорока депутатів, передав Інтерфакс-Україна. Проте голосування за законопроектами було результативним, — парламентарії, які були присутні, переміщалися залою й натискали на кнопки замість своїх відсутніх колег.

Супутник СІЧ-1М — напередодні запуску

Генеральний директор Національного космічного агентства України Олександр Негода на робочій зустрічі, що відбулася вчора, доповів Президенту України Леоніду Кучмі про перебіг підготовки до запуску мікросупутника СІЧ-1М, який має відбутися в листопаді нинішнього року. О. Негода наголосив, що цей космічний апарат нового покоління призначений для вивчення з космосу Землі, її природних ресурсів, екології, запобігання надзвичайним ситуаціям. Крім того, мікросупутник за своїм класом надає можливість опрацьовувати науково-технологічні проблеми, повідомляє Інтерфакс- Україна. За словами гендиректора НКА, одночасно з запуском проведуть науковий експеримент, що передбачає вивчення фізико-механічних характеристик навколоземного простору. О. Негода також повідомив Президенту про підготовку до здачi в експлуатацію нової системи контролю космічного простору, яку введе в експлуатацію Національний центр космічних досліджень в Євпаторії. Як повідомив генеральний директор НКА, ця система спостерігатиме за космічними об'єктами розміром від 10 см. Предметом спостереження також є космічні апарати, останні ступені ракетоносіїв та різні фрагменти цих систем.

Під час зустрічі особливу увагу було зосереджено на ході реалізації проекту Циклон-4 в Алкантара (Бразилія). О. Негода зазначив, що цього року завершено ратифікацію всіх міжнародно-правових документів в Україні та Бразилії щодо реалізації проекту, а також завершується створення спільного підприємства. Він проінформував про закінчення ескізного проектування основних систем ракетоносія та стартового комплексу. О. Негода також зауважив, що документацію узгоджують iз бразильськими фахівцями, початок будівельних робіт заплановано на лютий 2005 року.

Помилувати...

Президент України Леонід Кучма підписав указ про помилування 103 засуджених до позбавлення волі й інших мір покарання. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу Президента, цю пропозицію внесла комісія при Президентові з питань помилування. Враховували характер скоєних злочинів, позитивні дані про засуджених, їхню поведінку до здійснення злочинів та в місцях відбування покарання, а також сімейний стан, матеріальне становище, обставини здійснення злочинів. На засіданні комісії також вирішили залишити без задоволення сім клопотань про помилування, які вносили на її розгляд. Комісія погодилася з пропозиціями управління з питань помилування про відхилення клопотання про помилування 401 засудженого, які не стали на шлях виправлення або відбули незначну частину призначеного їм покарання. З початку року Президент України підписав 14 указів, згідно з якими помилувано 1000 засуджених.

До свахи на ювілей

Учора до подружжя Цесаренків із Кам'янця-Подільського зателефонував сват Лешек Міллер. «Пан Лешек висловив свої найліпші враження про дні перебування в нашому стародавньому місті. Він приїздив на мій ювілей», — повідомила для «Дня» сваха екс-прем'єра Польщі Надія Цесаренко. Вона вказала, що найповажніші люди Кам'янця-Подільського мали за високу честь висловити свою повагу її сватові, який «залишився у великій політиці — депутат Сейму». Одначе Лешек Міллер знайшов час і для того, щоб поговорити «за життя» із сусідами своїх українських сватів на подвір'ї будинку. Сваха подбала, щоб Лешек побував на екскурсії по Старому місту. Згадала, що вперше Л.Міллер приїздив у Кам'янець-Подільський, коли ще був прем'єр-міністром: «Тоді все було інакше — для зустрічі з ним прибули керівники області й міста, хоча й той приїзд мав приватний характер». Говорить, що сват ще «продовжує лікуватися після того, як 4 грудня 2003 року його гелікоптер упав за 20 кілометрів від Варшави — тоді оголосили, що через якесь зледеніння сталося це падіння». Про політику вона з Лешеком не говорила, одначе зазначила, що «за його уряду Польща увійшла до Євросоюзу, то й Україні туди ж дорога». Хоча сервіс, одержаний у Кам'янці-Подільському родичами й друзями, які прибули разом з Міллером, «ще далекий від європейських стандартів», повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати