Коротко / УКРАЇНА
Україна — потерпілим у Беслані
Виконуючи указ Президента про надання необхідної державної допомоги потерпілим під час терактів у Беслані, Кабінет Міністрів України виділить потерпілим медикаменти та медичні перев’язочні засоби вартістю 1 млн. грн. Про це повідомив у п’ятницю на брифінгу заступник глави Адміністрації Президента, начальник головного аналітичного управління Василь Базів. З його слів, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій комплектує необхідні матеріали, а Міністерство оборони готує спеціальний вантажний літак для прямої доставки вантажу до Беслана. Крім того, Академія медичних наук звернулася до прем’єр-міністра України Віктора Януковича з пропозицією відправити необхідну кількість кваліфікованих лікарів на місце трагедії для надання безпосередньої допомоги потерпілим.
«Плівки Мельниченка»: ще одна експертиза
Учора на прес-конференції було оприлюднено результати додаткової судово-фоноскопічної експертизи у кримінальній справі за фактом вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, яку Генеральна прокуратура України доручала провести Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції України. Для проведення експертизи була створена комісія, до складу якої увійшли п’ять висококваліфікованих і досвідчених міжнародних експертів Союзу європейських криміналістичних інститутів (ENFSI). Окрім обробки великого обсягу матеріалу, експерти під час виконання експертизи провели комплекс теоретичних та експериментальних досліджень з метою створення методик, яких на момент початку дослідження взагалі не існувало. Як повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту Олександр Круть, експертиза записів, зроблених екс-майором Миколою Мельниченком, показала, що ці записи є змонтованою копією, й ідентифікувати голоси на них неможливо. За словами О.Крутя, на закупівлю обладнання для проведення судово-фоноскопічної експертизи було виділено 850 тис. грн. Експерти дослідили 31 фонограму в цифровому й аналоговому вигляді тривалістю понад 36 годин. «Відновити всі етапи було неможливо, усі розмови на тому або іншому етапі піддавалися компресії», — цитує Олександра Крутя Інтерфакс-Україна.
У регіонах показують кіно про Ющенка
Аби «дійти безпосередньо до кожного виборця», команда кандидата в президенти Віктора Ющенка орендувала сім пересувних кіноустановок, за допомогою яких показує документальні стрічки про нього. Одна з таких кінопересувок уже встигла побувати майже в третині областей, провівши понад сто кіносеансів, повідомляє газета «Поступ». Показуються фільми про самого кандидата, його батька — колишнього в’язня нацистського концтабору, злиденне життя українського села та міста. Лейтмотивом документальних фільмів є думка про необхідність змін у державі. Незабаром виборцям покажуть і інші стрічки, над якими зараз закінчують роботу документалісти.
«Швейцарський сир» від Ржавського
Лідер політичного об’єднання «Єдина родина», кандидат на посаду президента Олександр Ржавський у Вінниці на зустрічі з місцевими виборцями та журналістами заявив, що виступає проти будь-якої війни, навіть пропонує Україні відмовитись від армії та стати «східноєвропейською Швейцарією». «Швейцарський» рівень життя кандидат обіцяє забезпечити, вивівши за три тижні свого президентства з тіні весь українській бізнес і зрівнявши сиріт з олігархами. «Соціалізм» за Ржавським фінансуватиметься за допомогою нового підходу до сплати податків, а вчителям та медикам буде надано статусу держслужбовця. Ставши президентом, пан Ржавський перебудує державу за принципом родини, в якій батьки, тобто влада, не дозволили б собі розкошувати, коли в їхніх дітей — народу — немає хліба.
Найбажаніший для Ржавського опонент під час політичних дебатів — Віктор Ющенко. Проте, коли пан Ржавський, за його словами, стане президентом, то знайде у своїй команді роботу для обох сьогоднішніх лідерів перегонів, хоча сам не хотів би працювати під керівництвом жодного з них, повiдомляє Мирослава СОКОЛОВА, «День».
Навесні в Україні відбудеться мас-медійний єврофорум
У четвер у Києві урочисто відкрили прес-центр 7-ї Європейської міністерської конференції з питань політики у сфері ЗМІ. Цим завершився перший етап підготовки до форуму, який пройде в столиці 10-11 березня наступного року.
Очікується, що Україна прийме урядовців із 51-ї країни світу. Впродовж двох днів міністри країн Європи, США, Канади, Китаю тощо за «круглим столом» обговорюватимуть нагальні проблеми світових мас-медіа. Керівник підрозділу з питань ЗМІ Генеральної дирекції Ради Європи з прав людини Крістоф Пуарель запропонував три головні теми до обговорення. На конференції йтиметься про свободу висловлювань та інформації під час кризових ситуацій (з огляду на загрози світового тероризму), про культурне та медійне різноманіття в часи глобалізації, а також про права людини та правове регулювання у сфері ЗМІ.
Голова Держкомтелерадіо України Іван Чиж зазначив, що для України бути першою країною Східної Європи, де проводитиметься ця конференція, — велика честь. Він повідомив «День», що на першому етапі за право приймати учасників форуму боролися чотири країни, з яких головними претендентами були Україна й Грузія. Керівний комітет Ради Європи з питань ЗМІ прийняв рішення на користь України. І поки що не пожалкував: пан Пуарель високо оцінив рівень підготовки української сторони до проведення 7-ї конференції.
На думку Івана Чижа, форум надасть можливість спростувати багато упереджень щодо українських ЗМІ, які виникли внаслідок «намагань отримати ті чи інші преференції під час передвиборчої кампанії», повiдомляє Ольга ВАСИЛЕВСЬКА, «День».
Випуск газети №:
№162, (2004)Рубрика
День України