Коротко / УКРАЇНА
Ксенофобією займатиметься експертна Рада
Державний комітет України у справах національностей і міграції планує створити експертну Раду з питань ксенофобії, расової дискримінації та нетерпимості. Така рада створюється з метою запобігання проявам розпалювання міжетнічної та расової ворожнечі, повідомляє прес-служба держкомітету. У зв’язку з цим уряд доручив низці відомств представити кандидатури фахівців до складу Ради та свої пропозиції до проекту положення про цей орган, який розробляє Держкомнацміграції. Такі доручення віддано міністерствам юстиції, внутрішніх справ, СБУ, Держкомітету у справах релігій і Держкомтелерадіо, провідним науковим установам. Тим часом Держкомнацміграції розпочав розробку законопроекту, направленого на посилення відповідальності за прояви ксенофобії, антисемітизму, расової та релігійної нетерпимості, повідомляє Інтерфакс-Україна. Готуються зміни до Адміністративного кодексу з приводу відповідальності за ксенофобські та антисемітські написи в громадських місцях, виготовлення і поширення в громадських місцях листівок, плакатів та іншої видавничої продукції ксенофобського і антисемітського змісту з ознаками расової чи релігійної нетерпимості, за заклики до міжнаціональної та релігійної ворожнечі в громадських місцях, на радіо і телебаченні. Планується посилити відповідальність друкованих засобів масової інформації та видавництв за розміщення публікацій ксенофобського і антисемітського характеру з конфіскацією всього тиражу газети чи видавничої продукції, ввести кримінальну відповідальність за систематичні дії, направлені на розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі.
Приватизаційні рекорди
Надходження до держбюджету України від приватизації в січні-липні 2004 року становили 7328,7 млн. грн., що на 40,5% перевищує річне планове завдання. Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» в Мінфіні, тільки в липні приватизація принесла держбюджету 2,02 млрд. грн. Відповідно до внесених Верховною Радою в середині червня поправок до держбюджету-2004 план надходжень від приватизації було збільшено з 2,1 млрд. грн. до 5,2 млрд. грн. При цьому надходження від приватизації понад первинного плану будуть направлені на умовах повернення держпідприємствам і підприємствам АПК для погашення накопиченої на початок 2004 року заборгованості із заробітної плати. Крім того, частина цих коштів піде на збільшення розмірів пенсій та інших соціальних виплат, створення недержавного пенсійного фонду працівників бюджетних організацій у порядку, визначеному Кабінетом міністрів. Нагадаємо, що в першій половині червня Фонд держмайна України продав 93,02% акцій «Криворіжсталі» за 4,26 млрд. грн., в останні дні червня — 92,11% — «Павлоградвугілля» за 1,4 млрд. грн., а в липні-серпні реалізовував пакети акцій п’яти підприємств, що входили до ГАК «Укррудпром», за 1,24 млрд. грн.
Селяни заробляють найменше
У червні 2004 року найвища середня заробітна плата була у працівників фінансової сфери (1 тисяча 206,8 гривні), авіації (1 тисяча 232,8 гривні), нафтопереробки, виробництва коксу (1 тис. 138,8 грн.), металургії та обробки металів (982,9 грн.), повідомляє podrobnosti.ua з посиланням на Державний комітет статистики України. Найменшу зарплату зафіксовано у працівників сільського господарства (289,7 грн.), рибного господарства (361 грн.), у сфері охорони здоров’я та соціальної допомоги (365,9 грн.), у працівників торгівлі та ремонту побутової техніки (383,8 грн.), у сфері відпочинку і розваг, культури і спорту (404 грн.), в текстильній промисловості (440 грн.) і у виробництві шкіри та взуття (443,7 грн.). За інформацією Держкомстату, середня зарплата за червень у сфері освіти становила 529 гривень, у галузі харчової промисловості та переробки с/г продукції — 609 грн., на транспорті та в зв’язку — 829 грн., в готельній і ресторанній галузі — 423 грн., в будівництві — 740 грн., у галузі виробництва і розподілу електроенергії, газу та води — 735 грн., у добувній промисловості — 882 грн., в обробній промисловості — 707 грн.
Виробництво м’яса скоротилося
Реалізація в Україні худоби та птиці на забій у живій вазі в січні-липні 2004 року становила 1,294 млн. тонн, що на 5,3% менше, ніж за аналогічний період минулого року, передає Інтерфакс-Україна з посиланням на Державний комітет статистики. У липні виробництво м’яса скоротилося на 8% порівняно з червнем поточного року — до 148,1 тис. тонн. За даними Держкомстату, виробництво молока в січні-липні становило 8,164 млн. тонн, скоротившись порівняно з аналогічним періодом минулого року на 1,6%. У липні його виробництво становило 1,568 млн. тонн — на 3% менше, ніж у червні поточного року. Тим часом за сім місяців виробництво яєць збільшилося на 1,2% порівняно з аналогічним періодом 2003 року — до 7,52 млрд. шт., однак у липні воно скоротилося на 4,3% порівняно з червнем і становило 1,108 млрд. шт.
Випуск газети №:
№147, (2004)Рубрика
День України