Коротко / УКРАЇНА
Збір підписів як агітація
До ранку вчорашнього дня на підтримку кандидата на посаду президента України, прем’єр-міністра, лідера Партії регіонів України Віктора Януковича зібрано вже понад 4 млн. 984 тис. підписів, повідомляє агентство Інтерфакс-Україна з посиланням на центральний виборчий штаб кандидата. Керівник штабу Сергій Тігіпко відзначив, що це «аж ніяк не межа». «Збір підписів для нас — не самоціль, а привід для ознайомлення виборців із програмою В. Януковича. Виборча кампанія триває, дедалі більше людей об’єднується навколо нашого кандидата, засвідчуючи це, зокрема, своїми підписами», — відзначив він. Згідно з законом, після реєстрації у ЦВК кандидат на посаду президента отримує підписні листки і до 20 вересня повинен надати на свою підтримку підписи не менше 500 тис. виборців.
Український флот — у Севастополі
Начальник головного штабу Військово-морських сил України Ігор Кабаненко спростував повідомлення, яке з’явилося в деяких засобах масової інформації, про намір вивести український флот із Севастополя в Новоозерне поблизу Євпаторії. «Це повідомлення не відповідає дійсності та носить провокаційний характер», — заявив І. Кабаненко в інтерв’ю журналістам у понеділок пізно ввечері. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, начальник головного штабу відзначив, що базування Військово-морських сил України та Чорноморського флоту Росії у Севастополі здійснюється в рамках базових угод про параметри розподілу Чорноморського флоту колишнього Радянського Союзу, що ратифіковані Верховною Радою України. «Це є закон, і Військово-морські сили діють строго відповідно до нього», — наголосив І. Кабаненко. Раніше громадський комітет «Український Севастополь» поширив заяву, в якій зокрема, з посиланням на нібито добре інформоване джерело в Севастополі, повідомляється про певну «досягнуту президентами України та Росії Леонідом Кучмою і Володимиром Путіним домовленість про виведення українських військових кораблів із Севастополя та переведення їх до Новоозерного».
Хліб не подешевшає
«Про зниження цін на хліб у Києві у зв’язку з «прогнозованим непоганим урожаєм», говорити ще зарано — вважає заступник глави міської державної адміністрації Юрій Россада. — Це пов’язане з тим, що «немає ще активних пропозицій від господарств щодо поставок зерна». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на газету «Факты и коментарии». Разом із тим Ю. Россада відзначив, що «якщо справи підуть добре, то, можливо, хліб почне дешевшати — все залежатиме від пекарів, рентабельність виробництва яких спеціально обмежували протягом усього «неврожайного» року, щоб утримати ціни на «найсоціальніші» сорти хліба. Можливо, пекарям доведеться дати якийсь час на «поправку» свого фінансового здоров’я». З його слів, цього року урожай зернових очікується непоганий — фахівці Мінагропромполітики прогнозують, що зберуть близько 35 млн. грн., що на 15 млн. більше, ніж минулого року. За попередніми даними, в господарствах півдня країни вже намолотили 14 млн. тонн ранніх зернових. «Сподіваємося, що цього року ринок пропонуватиме достатньо зерна. Поки що тонна пшениці третього класу коштує 650 гривень», — сказав заступник голови міськадміністрації.
Шахтарів підняли на поверхню...
У ніч на вівторок підняли на поверхню тіло рятувальника, загиблого під час проведення пошукових робіт у шахті «Краснолиманська» в Донецькій області. Поки що залишається невідомою доля двох гірників, загиблих при вибуху в цій шахті 19 липня, тіла ще трьох загиблих залишаються в шахті, — передає Інтерфакс-Україна. Як повідомляє прес-служба Міністерства з надзвичайних ситуацій України, на шахті тривають роботи з охолодження виробки, дегазаційним трубопроводом на вентиляційний хідник трьома установками подається азот, здійснюється також доставка сухого льоду.
Водночас на шахті ім. Фрунзе ВАТ «Суха Балка» в Кривому Розі Дніпропетровської області кілька годин провели 35 гірників у застряглій під землею кліті на шахті в Дніпропетровській області. Усіх шахтарів, які застрягли в кліті, що спускалася на горизонті 570 метрів, благополучно вивели на поверхню — ніхто не постраждав. Як повідомляє прес-служба Міністерства з надзвичайних ситуацій України, кліть застопорилася під час спуску в понеділок близько 19.20. За цим фактом триває розслідування.
Один відсоток території — під відходами
Понад 4 млрд. тонн становить маса накопичених у Донецькій області відходів виробництва. Вони займають території загальною площею в один відсоток території області. А більшість накопичувачів відходів не відповідають санітарно-екологічним вимогам. Крім того, ситуація ускладнюється тим, що немає достовірних відомостей про місця складування відходів. Такі дані були озвучені на 17 й сесії Донецької обласної ради, депутати якої в зв’язку зцим прийняли рішення про створення комунального підприємства з переробки відходів.
Як повідомила прес-служба облради, до статутного фонду майбутнього підприємства внесуть 30 тисяч гривень із коштів обласного бюджету. А створення такого підприємства дозволить розробляти та впроваджувати новітні технології комплексної переробки відходів, що мають ресурсну цінність, залучати до вирішення цієї проблеми науковий і промисловий потенціал області, акумулювати кошти з різних джерел для реалізації екологічних проектів, повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.
Випуск газети №:
№136, (2004)Рубрика
День України