Перейти до основного вмісту

Коротко / Україна

05 липня, 00:00

Київське «Динамо» — у десятці найсильніших команд світу

Міжнародна федерація футбольної історії та статистики (IFFHS) опублікувала оновлений рейтинг провідних клубів планети, повідомляє УКРІНФОРМ. На першому місці залишається переможець Ліги чемпіонів іспанська «Барселона». Другим йде мадридський «Реал», а третім — переможець Ліги Європи «Порту». Київське «Динамо» продовжує залишатися в топ-10 рейтингу найсильніших клубів планети. За підсумками червня віце-чемпіони опустилися з восьмого на десяте місце. А чемпіон України донецький «Шахтар» зберіг за собою 17-й рядок. Харківський «Металіст» тепер 87-й. Львівські «Карпати» з 90-го місця опустилися на 96-е. І, нарешті, «Дніпро» з 179-го рядка опустилося на 184-й.

Валентин Наливайченко закликає опозицію об’єднатися проти нового законопроекту про вибори

Голова політради «Нашої України» Валентин Наливайченко вважає, що опозиція має виступити проти Закону «Про вибори» в тій редакції, яку пропонує Міністерство юстиції, повідомляє УНІАН. «Потрібно відстояти такий законопроект, який гарантує відкриті партійні списки для всіх, який гарантує прозорі виборчі процедури, який гарантує, що не будуть сфальшовані вибори через протоколи, через каруселі, через все те, що ми бачили в 2004 році й що збурило суспільство», — зауважив Наливайченко. Говорячи про переговорний процес щодо об’єднання опозиції, він наголосив, що на двадцять першому році незалежності України необхідно показати, що є нове покоління політиків, які не були заплямовані корупцією, які здатні не тільки говорити, а й діяти. «Ми будемо діяти відкрито з першої секунди. Ми запрошуємо і журналістів, і громадські організації, і будь-якого громадянина подивитися не на ток-шоу, а на те, як у реальній політиці відбуваються переговори і хто з опозиційних політиків та опозиційних політичних сил здатен діяти», — сказав голова політради НУ. Валентин Наливайченко підкреслив: «Не ми є головними на цьому засіданні. Там усі рівні. Але ми хочемо зібратися і почати діяти в найголовнішому — не допустити взаємопоборення на мажоритарних округах представників від демократичних сил і захистити чесні вибори».

На місці Десятинної церкви в Києві може з’явитися музейний комплекс

У Києві представили результати бліц-конкурсу на найкращу концепцію такої споруди. Роботи, відзначені журі, виставлені в Будинку архітектора, щоб кияни мали змогу їх побачити і взяти участь у громадському обговоренні. Побажання будуть враховані під час створення єдиної концепції, на реалізацію якої, як зазначають архітектори, піде щонайменше п’ять років, повідомляє Радіо «Свобода». Першу премію журі розділило між двома авторськими колективами, очоленими архітекторами Ольгою Кругляк та Андрієм Миргородським. За задумом замовника конкурсу — Головного управління містобудування та архітектури КМДА, — переможці повинні об’єднати зусилля для створення єдиної концепції музейного комплексу з урахуванням усіх побажань і пропозицій. Після цього, як повідомив журналістам головний архітектор столиці Сергій Целовальник, буде сформована робоча група з архітекторів, істориків, археологів, яка розробить загальний план музеєфікації території Дитинця. Тільки після цього можна буде щось там будувати, зазначає Сергій Целовальник. За його словами, про будівництво нової Десятинної не йдеться: не можна відновити те, чого ніхто із сучасників не бачив. «У наших літописах, на жаль, збереглися тільки деякі літературні описи інтер’єрів Десятинної церкви Богородиці, а іконографічних матеріалів не збереглося, — говорить Сергій Целовальник. — І той план, який розкопали археологи — 40 на 60 метрів, — свідчить про те, що ми не можемо відтворити за одним лише фундаментом справжній вигляд храму». Цього року будуть тільки міряти і планувати. Насамперед, зауважує головний архітектор Києва, планують відновити скляне накриття фундаменту церкви, яке обвалилося взимку. Однак, як зізнались автори концепцій-переможниць, вони не зовсім уявляють, яким чином поєднають свої ідеї: одна група архітекторів пропонує відновити гіпотетичний образ Десятинної церкви, а інша — категорично проти цього. На поточний рік на створення комплексу виділили 20 мільйонів гривень: на проведення археологічних досліджень — 4 мільйони, 3 — на проектування і 13 мільйонів — на музеєфікацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати