Коротко / УКРАЇНА
У Донецьку Миколайчука покажуть. Та чи побачать?
У Донецькому кінотеатрі ім. Т. Шевченка з нагоди 70-річчя від дня народження геніального українського актора, режисера і сценариста Івана Миколайчука відбудеться ретроспективний показ восьми стрічок з його участю, які увійшли до випущеної в червні за підтримки Міністерства культури України та Національного центру О. Довженка збірки у форматі DVD. Як і в кінотеатрах Чернівців, Львова й Києва, де покази вже відбулися чи ще тривають, донеччани матимуть змогу побачити найбільші акторські та режисерські роботи митця, серед яких — «Білий птах з чорною ознакою» Ю. Іллєнка, «Тіні забутих предків» С. Параджанова, «Анничка» й «Порпала грамота» Б. Івченка тощо. Втім, матимуть змогу — та чи побачать? Річ у тім, що, як можна дізнатися з офіційного сайта столичного кінотеатру «Жовтень», де серія показів вже добігла свого завершення, митцеві було присвячено окремий тиждень (23—29 червня), впродовж якого щоденно — о другій та о п’ятій годині — демонструвалися два кінофільми (отже, шість фільмів із восьми було показано навіть двічі, решту «прокрутили» один раз). А що в Донецьку? По-перше, захід розтягнуто на півтора місяці — по одному фільму на тиждень. По-друге, обрано (чи радше виділено?), мабуть, найменш зручний час, який тільки можна собі уявити, — понеділок, дев’ята ранку. Бракує й елементарної інформації про подію. Так, якщо на сайті «Жовтня» ознайомився з докладним описом кожної стрічки, то на сайті донецького кінотеатру не знайшов жодної згадки про ретроспективу! Навіть у розкладі кіносеансів на понеділок, 4 липня, коли має відбутися демонстрація першого фільму («Сон»), останнього просто немає. Напевно, єдиним джерелом інформації є невеличка листівочка з датами демонстрації, котру можна знайти безпосередньо в кінотеатрі. То для кого це робиться? І як із таким подиву (чи жалю?) гідним невмінням зробити промоцію власній духовно-культурній спадщині, яке, зрештою, повсякчас та повсюдно бачимо, можна розраховувати на опанування бодай власного культурного простору, не кажучи вже про якусь культурну експансію? Відповідь очевидна, вважає Сергій СТУКАНОВ, Донецьк.
Згадуючи Сергія Кримського
Учора в Чернігові пройшов перший день ІІІ Всеукраїнських Кулішевих читань з філософії етнокультури під назвою «Феноменологія софійності в українській культурі. Запити філософських смислів у мові, мистецтві, літературі». Цього року вони приурочені пам’яті Сергія Борисовича Кримського — знаному філософу, культурологу і авторові нашої газети. Захід організувала кафедра філософії та культурології філологічного факультету Чернігівського національного університету імені Т. Г. Шевченка. Взяти участь у читаннях виявили бажання 78 учасників. Пленарне засідання розпочалося хвилиною мовчання, вітальним словом організаторів конференції та спогадами про Сергія Борисовича Кримського від людей, які знали і спілкувалися із філософом. Один із сегментів пленарного засідання — «Академік С. Б. Кримський і газета «День», де виступила головний редактор видання Лариса Івшина. «Сергій Кримський дав нам відчуття безцінної мудрості, яку треба робити доступною», — наголосила на вкладі Сергія Борисовича вона. Нагадаємо, що Сергій Кримський тривалий час вів рубрику «Лавка філософа» у газеті, де зрозуміло і просто пояснював основні постулати філософського вчення та викладав власні ідеї. Таких людей, як Сергій Кримський, сьогодні необхідно вшановувати і берегти пам’ять про них. «У нашому суспільстві не дуже сильні традиції пам’яті і вдячності. Усіма способами треба повертати авторитет високих, розумних і великих», — підкреслила Лариса Івшина. Внесок Сергія Борисовича Кримського в українську науку важко переоцінити. Його називають єдиним правдивим українським філософом сучасності, а також теоретиком національної культурології. Більше про чернігівські читання та враження учасників — у наступних числах «Дня». Повідомляє Христина БОНДАРЕВА, Літня школа журналістики «Дня», Чернігів.
До Євро-2012 на Сумщині створять новий туристичний маршрут
До початку Чемпіонату Європи з футболу, який відбудеться у 2012 році, на території Сумської області, де пролягає міжнародний транспортний коридор, місцева влада планує створити новий туристичний маршрут, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на управління культури і туризму Сумської ОДА. Маршрут пролягатиме містами Харків — Богодухів — Охтирка — Тростянець — Суми та у зворотньому напрямку. «Оскільки Сумщина межує з Харковом, який буде одним з приймаючих міст Євро-2012, а територією Сумської області проходить міжнародний транспортний коридор на магістралі М-02 Кіпті-Глухів-Бачівськ, поява нового маршруту сприятиме притоку до регіону великої кількості туристів», — зазначила начальник управління Олена Мельник. За її словами, включені до маршруту міста Сумщини допоможуть максимально повно розкрити для приїжджих красу Слобожанського краю, познайомити з багатою історичною спадщиною, культурою та традиціями області. Олена Мельник зауважила, що нові маршрути створюються в рамках програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки. Презентуючи її, голова ОДА Юрій Чмирь зазначив, що область готова на гідному рівні прийняти гостей Євро-2012. «Ми розраховуємо на власні сили в плані підготовки будь-якого об’єкту, куди можуть завітати вболівальники. А наш стадіон «Ювілейний» у Сумах, який нещодавно приймав фінал Кубка України з футболу, готовий для тренувань будь-яких збірних команд — учасниць Євро-2012», — наголосив голова ОДА.
Випуск газети №:
№111, (2011)Рубрика
День України