Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

20 травня, 00:00

Учителі України та Росії обмінялися досвідом і... жартами

У Харкові пройшов IX Міжнародний фестиваль «Учитель року — 2004», на який з’їхалося більш ніж півтори тисячі вчителів з дев ’яти областей: п’ять делегацій від російської сторони (Бєлгородська, Курська, Липецька, Тамбовська і Орловська області), і чотири — від української (Луганська, Полтавська, Сумська і Харківська області).

Людмила Бєлова, начальник головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації, відзначила, що і українська, і російська освіта знаходяться у стані перманентного реформування. Сьогодні обом країнам дуже корисний обмін досвідом. Так, українці мають досвід зовнішнього тестування, оцінки знань школярів, а у росіян — єдиний випускний екзамен. Участь у фестивалі забезпечила талановитим молодим педагогам професійне зростання. Багато хто з них на даний час очолює відділи освіти у своїх областях і районах. Нинішня ж програма фестивалю дозволила педагогам обмінятися досвідом при проведенні майстер-класів у звичайних школах. Учасникам фестивалю вдалося знайти поєднання яскравої, цікавої та веселої форми виконання конкурсних завдань і демонстрацію серйозного педагогічного матеріалу. Найбільше пожвавлення і підняття настрою викликав педагогічний КВН, що пройшов на тему «Гімн професії». У всіх з дитинства залишилося враження, що класичний учитель — це суворий педагог, з яким годі жартувати, а тут виявилося все навпаки. Проведення ювілейного X Міжнародного фестивалю «Вчитель року — 2005» намічено вже у Росії. Можливо, що наступного року до російських та українських делегацій приєднаються делегації й інших країн-сусідів, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Короноване подружжя

Справило коронне, або, як кажуть, діамантове весілля подружжя Гелеватих із села Гуменці Кам’янець-Подільського району Хмельницької області. Ця видатна подія у житті 102-річного Мартина Макаровича і його трохи молодшої за віком дружини Феодосії Антонівни була не дуже відзначена громадськістю, одначе радість «молодих» щиро розділили їхні дочка Станіслава, зять Володимир, онуки Ігор і Валерій. Проживши у парі 75 літ, подружжя Гелеватих пам’ятає, що познайомилися вони в школі, і не забули, «як на рушничок стали». Була в їхньому житті й довга розлука, «коли Мартин пішов на війну та повернувся аж у кінці липня 1945 року». Отаке запізнення змусило Феодосію Антонівну геть спереживатися, і вона «вже майже втратила надію на зустріч, коли він раптом з’явився на порозі хати». Не втомилися одне від одного й від довгого життя. Феодосія Антонівна не забуде, як її чоловік на сільській клубній сцені грав Омелька у «Мартині Борулі» Карпенка-Карого та Стецька в «Сватанні на Гончарівці» Квітки-Основ’яненка. Разом згадують його давній жарт, коли Мартин Макарович оголосив, що одержав запрошення на велику професійну сцену в Києві та «вранці відправляється». Дружина всю ніч готувала його в далеку дорогу, а чоловік, прокинувшись, заявив, що «відмовляється від пропозиції, нікуди не їде». Феодосія Антонівна й досі не може збагнути, чи та пропозиція була насправді. Ось так і живуть... І це вже друге коронне весілля в краї. Раніше 75-річчя спільного життя відсвяткувало подружжя із Хмельницького. За даними обласного відділу реєстрації актів цивільного стану, в цьому році очікується ще три такi ювілеї. Одначе адреси не називають, аби не зурочити, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Пожежник — і поза роботою пожежник

У Малині, що на Житомирщині, посеред білого дня загорілась хата молодої багатодітної матері Олени А. Як повідомили «День» в Центрі пропаганди Головного управління МНС в області, подальші події розгорталися таким чином. Водій місцевої пожежної частини Леонід Сичевський, що жив по сусідству, разом з іншим сусідом-міліціонером кинулись на допомогу. Вибили двері, й пожежник крізь дві охоплені полум’ям кімнати стрімголов пробіг у третю, де на підлозі лежали дворічний Ігор і його трирічна сестричка. Леонід виніс малюків на вулицю, викликав чергову пожежну команду й до приїзду товаришів встиг локалізувати полум’я. ...По «гарячих» слідах з’ясувалося, що жінка (кажуть, небайдужа до оковитої) залишила двох із своїх п’яти дітей самих у хаті, Ігор витяг з натопленої печі головешку і підпалив шмаття в шафі...

Тепер Л.Сичевський має шанси стати одним з переможців акції «Герой-рятівник року», яку проводить Міністерство з надзвичайних ситуацій і захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

У Сімферополі — Дні іранського кіно

У рамках Днів культури Ісламської Республіки Іран в Україні з 19 по 22 травня в Центрі культури та бізнесу «Космос» столиці Криму пройдуть Дні іранського кіно. У відкритті Днів узяв участь Надзвичайний та Повноважний Посол Ісламської Республіки Іран в Україні Б. Т. Мобаракі. Як повідомила «Дню» прес-служба Ради міністрів Криму, в програмі фестивалю будуть представлені художні фільми іранських режисерів — «Свята Марія», «Корабель Анжеліки», «Маленький чужоземець Башу», «Гра дорослих», «Наречена». Вхід на сеанси вільний, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.

Найкоротший шлях до високих технологій

17 травня в Києві розпочав роботу IV Міжнародний конгрес телерадіомовників і операторів кабельного телебачення «Міжнародне інформаційне суспільство. Проблеми й перспективи». Цей захід зібрав 155 учасників з України, Грузії, Казахстану, Азербайджану, Угорщини, Туреччини, Білорусі, Російської Федерації, Латвії.

Оскільки на світових форумах з питань глобального інформаційного простору країни СНД не мають вагомого голосу, на конгресі передбачається виробити їхню консолідовану позицію до другого етапу Всесвітнього саміту з питань інформаційного суспільства, який відбудеться в Тунісі 2005 року. Україна є регіональним лідером, і до створеного на минулому конгресі Міжнародного інформаційного союзу приєднується дедалі більше учасників. Ще один комплекс важливих проблем — узгодження законодавства щодо суміжних і авторських прав. Розв’язання правових питань усуне тертя при трансляції програм телемовників у кабельних мережах сусідніх країн.

Тема форуму «Міжнародне інформаційне суспільство. Проблеми й перспективи» вибрана не випадково. Кабельні мережі з ускладнених систем колективного приймання ТБ, якими вони є в більшості країн-учасників конгресу (в США цей рівень був у 60—70-х роках), поступово перетворюються на швидкодіючі телеінформаційні мережі з доступом в Інтернет і найширшим спектром послуг. «Це є найкращим технологічним і економічним рішенням для прискорення процесу інформатизації України та пострадянського простору», — підкреслив у своєму виступі на відкритті конгресу співголова оргкомітету, голова правління Всеукраїнської асоціації операторів кабельного телебачення та телеінформаційних мереж Юрій Лабунський, повідомляє Катерина ДЯДЮН, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати