Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

27 березня, 00:00

На Житомирщині новий головний міліціонер

Минулого четверга в Житомирі міністр внутрішніх справ України Микола Білокінь представив нового начальника Управління МВСУ в області полковника міліції Миколу Воробйова, призначеного ним на посаду наказом, датованим тим же днем. Щоправда, останній з попередньої п’ятниці вже тимчасово виконував ці обов’язки, замінивши на посаді полковника Анатолія Грабара, звільненого, згідно з офіційним формулюванням, у зв’язку з переходом на іншу роботу. М.Воробйов став третім главою міліцейського відомства Житомирщини за чотири останні роки (як знаємо, за цей же час змінилося стільки ж міністрів), причому А.Грабар був керiвником всього п’ять місяців, значно менше за всіх своїх попередників. За однією з версій, яка має розповсюдження в місцевих журналістських колах, на звільненні А.Грабара наполіг новий голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук, який таким чином намагається посилити свої позиції у перерозподілі політичного впливу в регіоні. Однак коментувати цю версію в колах облдержадміністрації і УМВСУ відмовляються.

Уродженець Сумщини М.Воробйов у свої 42 роки має репутацію оперативника зi стажем — розпочавши кар’єру дільничним інспектором і отримавши вищу освіту в Київській вищій школі міліції, він значну частину служби провів у підрозділах карного розшуку Київщини, в цій же області очолював спочатку Фастівський міськрайвідділ, а потім Києво-Святошинський райвідділ Головного управління МВСУ. З травня 2002 року обіймав керівні посади в Департаменті карного розшуку міністерства, а у вересні 2003 року був призначений першим заступником начальника ГУ МВСУ в Київській області — начальником Управління по боротьбі з організованою злочинністю.

У перших своїх заявах він говорив, що не збирається робити серйозні перестановки в керівництві УМВСУ Житомирщини і «перетягувати» кадри з Київщини, але вже під час згаданого представлення тональність висловів М.Воробйова була дещо іншою. Враховуючи, що з приходом А.Грабара також пройшла істотна ротація керівних кадрів, нові пертурбації навряд чи додадуть стабільності роботі місцевої міліції. Принаймні в найближчі місяці, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Добровільне роззброєння

У Харкові з 1 березня триває акція добровільної здачі зброї. Всі власники не зареєстрованої зброї можуть здати її до правоохоронних органів до кінця березня. Тих, хто встигнув до цього терміну розлучитися з небезпечними неоформленими «іграшками» буде звільнено як від карної, так і від адміністративної відповідальності за їхнє незаконне зберігання. Якщо все ж таки є бажання залишити зброю в себе, то її можна зареєструвати в законному порядку.

На сьогоднішній день добровільно прийшли зі своїми боєприпасами 80 осіб. У міліцію принесено 30 одиниць газової зброї, 50 вогнепальної, хтось навіть здав мисливський ніж і нунчаки. На запитання, де було взято зброю, часом отримували відповідь, що її було знайдено. Як твердить Володимир Худолій, начальник відділення дозвільної системи УАСМ міського управління міліції, вся викрадена, загублена зброя перевіряється. Серед принесеного часто трапляються раритети минулого сторіччя, які не зареєстровано лише тому, що вони купувалися в 60-і роки ще за мисливськими квитками, й передавалися у спадщину, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Божа кара й недбалість

Днями в селищі Народичі (це радіаційно забруднена зона Житомирщини) загорілась двоповерхова будівля районного Будинку культури, який був зведений в 1939—1940 роках минулого століття із дерев’яних залишків трьох розгромлених у ті ж роки церков і панського маєтку. Спочатку місцеві жителі намагалися загасити пожежу власними силами, а потім, коли вгамувати полум’я стало важко, викликали вогнеборців. За словами заступника начальника Головного управління МНС в області підполковника Ігоря Стельмахова, пожежним підрозділам, зокрема прибулим на допомогу з Овруча, Коростеня, Малина (це за десятки кілометрів від Народичів) довелося підвозити воду за 600 метрів з річки Жерев, оскільки внаслідок знеструмлення селища у водогінній мережі її не було. У результаті, незважаючи на зусилля пожежних, вогонь встиг майже повністю знищити покрівлю й дахове перекриття другого поверху. Тепер ця будівля не підлягає відновленню. Проте більшу частину майна Будинку культури (книги, крісла, музичні інструменти, театральні декорації, костюми) вдалося врятувати, причому найдіяльнішу участь у цьому взяли народичани, які збіглися на пожежу. Збитки зараз підраховуються. За висновками пожежних фахівців, причиною загоряння стала неправильна експлуатація печі, якою опалювалось приміщення. За фактом пожежі порушено кримінальну справу. Однак у Народичах багато хто говорить про те, що це лихо стало Божою карою за святотатство, допущене щодо церков багато років тому, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати