Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

13 січня, 00:00

Мовою ультиматумів

Заключний акорд IV сесії парламенту може прозвучати какофонією гудків і сирен опозиційних депутатів, яку українські виборці вже могли спостерігати під час теле- і радіотрансляцій із Верховної Ради протягом останніх тижнів минулого року. Чи виконають представники опозиційної «трійки» — фракцій «Наша Україна», БЮТ і СПУ — свою загрозу блокувати роботу парламенту до кінця поточної сесії, покаже день сьогоднішній. А вчорашній показав, що до конструктиву вказані парламентські сили поки що не готові. Показовою з цього погляду стала неявка лідерів опозиції на традиційне засідання погоджувальної ради в керівництва Верховної Ради, в зв’язку з чим учорашню парламентську «планірку» перенесли на 17.00.

Тим часом функціонери «трійки» провели власну нараду, де виробили план спільних дій на цей тиждень та окреслили вельми неоднозначне й ультимативне поле для компромісу з представниками парламентської більшості. Зокрема, вони вимагають, щоб голосування «руками» із законопроекту про політичну реформу було підтверджене голосуванням в сесійному залі парламенту. А також — прийняття закону про вибори на пропорційній основі, проведення всеукраїнського референдуму з питання про обрання президента в парламенті. Зі слів представника БЮТ Анатолія Матвієнка, «у разі відмови більшості та комуністів прийти до такого компромісу саме вони (опозиціонери. — Авт. ) візьмуть на себе всю повноту відповідальності за подальшу ескалацію напруженості в парламенті та суспільстві».

Депутати більшості також не виключають продовження блокування роботи ВР опозиційними фракціями. Учора в розмові з журналістами лідер фракції аграріїв Катерина Ващук наголосила, що це йде не на користь парламенту і державі загалом. Крім того, за її словами, на сьогодні є такі питання, які «кричать» про необхідність їхнього прийняття. Наталія ТРОФІМОВА, «День».

За входження до ЄС — 53%

53% харків’ян готові проголосувати на референдумі за входження України до Європейського Союзу. Проти висловилося 23,3% жителів обласного центру. Опитування проводилося на замовлення Інституту євроатлантичної співпраці фондом «Демократичні ініціативи» та компанією «Соціс». У ході моніторингу громадської думки було опитано 400 харків’ян, повідомляє Марина ГОЛIНА, Харків.

Пожежу ліквідували за півгодини

Останнього тижня Рівненщиною ширилися чутки про нібито серйозну аварію на Рівненській атомній електростанції. Як повідомила прес-служба Управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненської облдержадміністрації, стан АЕС не викликає занепокоєння, а радіаційний фон навколо станції перебуває в нормі. Тривога жителiв краю була пов’язана з пожежею, що виникла в районі розташування трансформаторів першого енергоблока. Вогонь було помічено вчасно і за півгодини ліквідовано силами Кузнецовської пожежної частини № 6. На даний момент на АЕС перший енергоблок тимчасово зупинено, а другий та третій блоки працюють у звичному режимі. Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Злазь з ялинки!

Гасло однієї з FM-мереж: «Хочеш відчути себе зіркою, залізь на ялинку!» — двоє вінничан сприйняли буквально. Бо як ще можна пояснити те, що вони дійсно таки вилізли на головну ялинку міста? Щоправда, робили вони це не вдень, а о третій годині ночі. Одному з підкорювачів ялинки навіть не завадили іграшки та гірлянди. Він по металевому каркасу заліз аж до середини ялинкової споруди. Його товариш цей подвиг повторити не встиг. Втрутився міліцейський патруль. Щоб зняти відчайдуха, викликали службу порятунку. Проте той, не дочекавшись прибуття машини з драбиною, тихенько зліз і втік. Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Донецьк: турбота про дітей вулиць

Близько трьохсот родин із чотирьох міст Донецької області (Авдіївка, Горлівка, Донецьк, Харцизьк) взяли участь у різних заходах і скористалися рядом послуг у рамках реалізації проекту «Викоренення праці дітей вулиць у Донецькому регіоні», яка тривала цілий рік і завершилася в грудні 2003 року. Цей проект є частиною національної програми «Викоренення найгірших форм дитячої праці в Україні», що реалізується Міністерством праці та соціальної політики при фінансуванні Міжнародної організації праці.

Об’єднаними зусиллями учасників проекту було досягнуто значних результатів. За рік понад триста дітей взяло участь у різних освітніх тренінгах: з питань мотивації до відвідування школи, дитячої праці, навичок спілкування, лідерства, практичного права, 303 дитини пройшли медичне обстеження в державних медичних установах, 312 дітей оздоровилися в літніх таборах і санаторіях, 57 дітей пройшли курси професійного навчання й отримали посвідчення державного зразка, 115 дітей отримали одяг чи взуття, 138 дітей отримали набори канцелярських товарів для стимулювання відвідування школи... Внаслідок таких начебто незначних речей 172 дитини повернулися до школи чи почали відвідувати заняття більш активно, а 42 дитини отримали легальну роботу чи дістали можливість взяти участь у громадських роботах.

Окрім того, в проекті брали участь і батьки, які також відвідували спеціальні тренінги з практичного права та відповідальності батьків. За підсумками проекту понад 300 батьків було поінформовано про послуги державних служб і можливості отримання соціальної допомоги, а 350 — отримало юридичні консультації з питань, які їх цікавили. Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Колядки замовляли?

У Вінниці дитячий хор Свято-Преображенського собору УПЦ продовжує приймати замовлення на різдвяні привітання. За попередньою домовленістю діти та священик з вертепною зіркою й дзвонами ходять колядувати по місцевих установах. Одними з перших колядників запросили мер Вінниці та обласна податкова адміністрація. У трупі 40 колядників, наймолодшому — шість років. Серед них троє дітей священиків, але є й діти атеїстів. Кожного дня від початку Різдва вони обходять близько п’яти установ. Більше не встигають, бо їхнє театралізоване дійство триває майже 20 хвилин. Опісля «господарі» вручають колядникам новорічні подарунки та цукерки. Чи дають ще щось, а зокрема гроші та як їх ділять, про це журналістам в прес-службі УПЦ Вінницької єпархії не розповіли. Лише наголосили на тому, що таким чином одні замовники коляди хочуть підтримати церкву, інші залагодити успіх у справах в новому році. А Владика Макарій, Митрополит Вінницький і Могилів-Подільський, з чиєї ініціативи церковний дитячий хор колядує містом, в такий спосіб намагається закликати людей до віри та продовжити українську традицію колядок. Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати