Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20031225/4235-2-4.jpg)
На президентську ялинку дітей відвезуть безплатно
Додатковий поїзд Луганськ—Київ—Луганськ безплатно перевозитиме дітей з Луганської області на Президентську ялинку до столиці, повідомив представникiв ЗМІ заступник начальника залізничного вокзалу Анатолій Коробко. Безплатний проїзд школярам до 17 років «Укрзалiзниця» надає за ухвалою Міністерства транспорту, яке здійснює таку акцію вже третій рік поспіль. Поїзд курсуватиме з 25 грудня по 10 січня. Усього в період канікул планують перевезти майже 15 тисяч дітей з Луганської області. За словами Анатолія Коробка, найпопулярнішими маршрутами для дітей під час зимових канікул є київський і львівський напрямки, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
В Алушті створюють клініку медицини катастроф
В Алуштинській міськлікарні помер 37-літній Ігор Котляр, потерпілий унаслідок автокатастрофи під Алуштою минулого тижня. Таким чином, всього у результаті аварії павлоградського автобуса загинуло вже 18 чоловік.
У зв’язку з цим саме на базі Алуштинської міської лікарні буде створено спеціалізовану клініку швидкої медичної допомоги та медицини катастроф південного берега Криму, повідомив глава уряду автономії Сергій Куніцин. Частина необхідного для укомплектування лікувальної бази цього закладу обладнання надійде за лінією МОЗ України, частину закуплять за рахунок коштів бюджету автономії та муніципального бюджету Алушти. Прем’єр уже ухвалив рішення про виділення лікарні, за статтею витрат на капітальне будівництво, 380 тис. грн. на добудування клініко-діагностичного відділення.
Автокатастрофа, яка відбулася 17 грудня в районі південного берега, — найбільша за кількістю жертв, але аж ніяк не єдина на гірських дорогах Криму. У цьому значенні велика Алушта тримає сумне лідерство серед інших курортів узбережжя, і вибір місця розташування клініки катастроф буде оптимальним з погляду оперативності медичної допомоги.
Крім того, зі слів начальника управління медицини катастроф і надзвичайних ситуацій МОЗ України Олега Стеблія, Крим — єдиний серед усіх регіонів України, де не прийнято програму розвитку служби медицини катастроф, незважаючи на наявну постанову Кабміну. На реалізацію програми із розвитку служби медицини катастроф АРК на 2002—2005 рік, яка ніяк не пройде останню стадію затвердження у Верховній Раді АРК, необхідно 10 млн. грн. У 2004 році МОЗ АРК знову має намір наполягати на прийнятті республіканської програми з медицини катастроф, бо основа для цього в Криму є: попри відсутність цільового фінансування, ось уже другий рік за підсумками жовтневих командно-штабних навчань цивільної оборони АРК два загони медицини катастроф, протишоковий і евакуаційний, отримують запрошення на червневі міжнародні навчання «Раф енд реди» в Львівській області, повiдомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
На полотнах — майже щасливі радянські люди
У галереї L-Art, що на Андріївському узвозі в Києві, відкрилась виставка «Амнезія» відомого українського художника Віктора Сидоренка. Творчій активності цього митця можна лише дивуватись — він тільки-но з успіхом продемонстрував свій проект «Жорна часу» на 50-му Венеціанському бієнале, і знов — персональний проект. В експозиційному просторі галереї об’єднались великоформатні живописні полотна й хронікальне кіно. Для деяких відвідувачів виставка виявиться досить несподіваною, бо від В.Сидоренка чекають вишуканих творів на зразок «Жінок і квітів». В «Амнезії» же живописний естетизм відступає. Натомість величезні полотна з яскравою агресією акрилових кольорів нагадують нам про те, що ми намагаємось забути, про наше минуле, яке, до речі, неможливо викреслити з пам’яті. На полотнах нібито звичайні радянські люди, майже щасливі, але постійна присутність роз’їдаючих поверхню плям нагадує про несправжність і натягнутість цього «картинного щастя».
Як розповідає автор, ідею цього циклу йому підказали знайдені на закинутому горищі старі кіно- та фотоплівки, вкриті плямами та пошкоджені часом. Таким чином реальні події трансформувались у ірреальних живописних образах. Крім того, художник спонукає нашу пам’ять через побачене згадувати пережиті емоції. І йому це вдається. Особлива інтерактивність між глядачем і проектом виникає при перегляді документального фільму — дехто впізнає себе, своє реальне життя й пережиті роки. Ностальгія за минулим, яке завжди буде присутнім у реальному житті, також дивно спотворена, як і ці картини-видіння, на які вплинула втрата пам’яті — амнезія, повiдомляє Наталя БУЛАВІНА.
Випуск газети №:
№235, (2003)Рубрика
День України