Коротко / УКРАЇНА
Академіки — за єдину Україну
Стурбованість протиставленням низкою політичних партій західних і східних регіонів України і розділенням населення за територіями проживання висловили на зустрічі з Президентом України Леонідом Кучмою академіки Національної академії наук Ігор Юхновський, Іван Дзюба, Платон Костюк і Микола Жулинський. Як повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес-службу глави української держави, академіки запропонували обговорити ці негативні тенденції, які останнім часом окреслилися в суспільстві, шляхом проведення «круглих столів» із представниками більшості й опозиції за участю Президента України, громадськості та представників ЗМІ. Співрозмовники Президента запропонували використати їхній певний суспільний і науковий авторитет та досвід для спільних дій у напрямі демократизації суспільних процесів в Україні. Л. Кучма наголосив, що вважає своїм завданням збереження єдності українського суспільства та корисним залучення української інтелігенції і широких верств населення до обговорення актуальних політичних питань.
Віце-прем’єр — до четверга
Фракція Соціал-демократичної партії (об’єднаної) ще не визначилася з кандидатурою на посаду віце-прем’єра з питань ПЕК (звільнений із цієї посади Віталій Гайдук перебував в уряді за квотою СДПУ(О), проте найприйнятнішою кандидатурою називають голову парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики і безпеки Андрія Клюєва (фракція «Регіони України»). Про це в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна повідомив заступник голови парламентського комітету з питань ПЕК, член фракції СДПУ(О) Микола Лісін. Зі слів М. Лісіна, на сьогодні ще тривають консультації з даного питання, а рішення можуть прийняти до четверга «або трохи раніше». «Всередині фракції чіткого узгодження ще немає», — наголосив співрозмовник агентства. М. Лісін підтвердив, що сьогодні на цю посаду розглядають ще кілька кандидатур: голову правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Бойка, першого заступника секретаря Ради національної безпеки Олега Дубини, президента «Енергоатома» Сергія Тулуба.
Змінювати імена будемо згідно iз законом...
Міністерство юстиції України розробило законопроект «Про зміну імені фізичної особи». Як повідомляє Інтерфакс-Україна, законодавчий акт розроблено на виконання Цивільного кодексу України, який набуває чинності з 1 січня 2004 року. Кодекс встановлює, що питання зміни імені має регулювати закон. Проект визначає, що ім’я та прізвище може змінити громадянин України, який не має судимості, не перебував під судом або слідством. Неповнолітні зможуть змінити ім’я та прізвище тільки зі згоди батьків після досягнення ними 14-річного віку. По-батькові, згідно з нормами Конституції, можна буде змінювати тільки в тому випадку, якщо батько змінить своє ім’я або при усиновленні. А якщо людина, яка згідно з актовим записом вважається батьком або вітчимом фізичної особи, помирає, то змінити по-батькові буде неможливо.
«Наталка Полтавка» вперше в Будапешті
У II районі столиці Угорської Республіки самоврядування тамтешніх українців, яке очолює Олександра Корманьош, заснувало цьогоріч Український національний театр Угорщини. Днями в Будапешті вперше на угорській сцені було поставлено музично-драматичну виставу «Наталка Полтавка». Для цього задіяли самодіяльних артистів із української діаспори Угорщини та дитячий танцювальний ансамбль із Закарпаття «Турянська долина», де художнім керівником Іван Пастеляк, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Вектори гуманності визначив Червоний Хрест
Днями закінчилась помітна подія — 14 сесія Генеральної асамблеї Міжнародної федерації Товариства Червоного Хреста і Червоного Півмісяця. У цьому міжнародному форумі, що протягом двох тижнів проходив у гуманітарній столиці світу Женеві, брали участь 191 країна та 181 національна спільнота Червоного Хреста (серед них і з України), що обирали майбутній гуманітарний напрямок, в якому має рухатись світ у найближчі чотири роки. Як зазначив президент національного Товариства Червоного Хреста України Іван Усіченко, основні питання, які звучали в ході форуму, стосувались необхідності продовження міжнародної програми допомоги жертвам Чорнобильської трагедії, а також консолідації зусиль задля поліпшення життя найбільш незахищених громадян і створення ефективного механізму своєчасної медико-соціальної підтримки жертв стихійного лиха, аварій та катастроф, хворих на туберкульоз та СНІД. Позитивним стало й підписання на сесії Генасамблеї угоди між Товариствами Червоного Хреста Нідерландів, Білорусі та Росії щодо фінансування протягом наступних двох років «Чорнобильської програми надання гуманітарної допомоги та реабілітації». А кошти в сумі 1 млн. євро надійшли від Нідерландської національної лотереї. На думку асистента голови Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні, Молдові та Білорусі Сергія Пржебельського, Україна поки що не готова допомагати, а сама потребує допомоги. «Представництво Червоного Хреста в Україні співпрацює на даний момент лише з Голландським, Швейцарським та Німецьким Червоним Хрестом, — говорить С. Пржебельський. — Останні переймаються турботою, коли в нас трапляються такі події, як, наприклад, у Закарпатті та в Криму».
У той же час, зі слів пана Пржебельського, Україна теж починає долучатися до міжнародних благодійних заходів. Зокрема, цього року вперше представництво Червоного Хреста України запропонувало допомогу під час війни в Іраку. Вітчизняне Міністерство охорони здоров’я розмістило свій мобільній госпіталь спочатку в Кувейті, а потім у Багдаді. Спільно з Міністерством оборони представництво Червоного Хреста в Україні має угоду з підготовки наших військових для мирної участі в подіях у «гарячих точках». В уставах підготовки Збройних сил є положення, в яких регламентуються правила поводження з військовополоненими, мирним населенням. Українські миротворці, говорить С. Пржебельський, в повній мірі навчені дотримуватись цих правил гуманітарної поведінки згідно iз засадами міжнародного гуманітарного права, повідомляє Олеся ПАЛАМАРЮК.
Комп’ютерна візитка Івано-Франківська
В Івано-Франківську відбулася презентація диску «Івано-Франківськ — місто в центрі Європи». Створили його з ініціативи виконавчого комітету міської ради за участю ЗАТ «Західноукраїнське агентство сприяння іноземним інвестиціям». На диску представлені як історичні довідки про місто, його архітектуру, пам’ятки старовини, так і сучасні промислові підприємства, виробництва, зразки продукції, що випускається у місті. Диск стане іміджевою візиткою міста для ділових партнерів та можливих інвесторів.
Випуск газети №:
№224, (2003)Рубрика
День України