Коротко / УКРАЇНА
Місцевим можеш ти не бути...
Конституційний Суд України визнав неконституційною норму закону про місцеві вибори, згідно з якою громадяни, які балотуються до органів місцевого самоврядування, повинні проживати або працювати на території свого округу, повідомляє Інтерфакс-Україна. Учора КС оприлюднив рішення у справі про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів за конституційним поданням уповноваженого Верховної Ради з питань прав людини Ніни Карпачової. У поданні Н. Карпачова підіймала питання про відповідність Конституції положення частини 3 статті 30 Закону «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», згідно з яким реєструватися кандидатами в депутати місцевих рад, на посади сільських, селищних, міських голів могли тільки самовисуванці, які проживають або працюють на території відповідного виборчого округу. Отже, тепер це положення втрачає чинність. Рішення КС є обов’язковим для виконання на території України, остаточним та не підлягає оскарженню.
Відкрилася виставка ісламського мистецтва
У Сімферополі в залі Кримського республіканського краєзнавчого музею відкрилася виставка «Іслам. Культура і мистецтво», яка вперше після депортації кримських татар (іншими словами — після 1944 року) розповість кримчанам про мистецтво ісламу. Виставка «дає можливість побачити, наскільки безмежний дух людини і дух Божий», — зазначив на відкритті виставки директор краєзнавчого музею Андрій Мальгін. Він також наголосив на унікальних декоративних досягненнях мусульманського мистецтва і значущості мусульманської складової в культурі Криму.
На виставці представлено 158 експонатів ХVIII—ХХ століть із зібрань Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника, Ялтинського державного об’єднаного історико-літературного музею, РКММ та приватних колекцій. Серед експонатів — старовинні Корани, мусульманські рукописи, каліграфічні композиції, картини та фотографії мечетей Криму і культових місць мусульман світу, предмети культу і побуту. Особливу цінність становлять металеві вироби ХVIII століття з Ірану та вишивки на старовинних кримськотатарських рушниках. Вельми примітні і роботи Ельвіри Османової — в. о. директора Республіканського кримськотатарського музею мистецтв. Вона навчалася старовинному мистецтву у Зулейхи Бекірової, яка єдина серед кримських татар до моменту повернення до Криму зберегла кримськотатарську техніку вишивки, відзначили співробітники РКММ. На відкритті виставки кожен охочий міг послухати гру на старовинному музичному інструменті саз, покуштувати пахлаву, шербет та інші страви татарської кухні. Перша інформація про появу ісламу в Криму датується VIII ст. Масове його поширення на півострові — XIII ст. Цей процес посилився після проголошення в XIV ст. ханом Узбеком ісламу державною релігією Золотої Орди. За його наказом в Солхаті (нині — Старий Крим) було споруджено мечеть, яка збереглася до наших днів. За переказами кримських татар, іслам до Криму принесли в VII ст. сподвижники пророка Мухаммеда Малік Аштер і Гази Мансур, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Затримано третій вантаж старих контрабандних ліків
На Закарпатті, на митному посту «Тиса», цими днями затримана велика партія контрабандних медикаментів із Мілану (Італія). Митники в автомобілі з гуманітарним вантажем знайшли п’ятдесят тисяч коробок медпрепаратів понад тисячі найменувань. Прес-служба Чопської митниці сповістила, що ліки були заховані у вантажному відсіку каміона, а детальний огляд показав, що вся партія має закінчений термін придатності. Значна частина ліків містила психотропні компоненти, хоча вантаж і призначався одному з благодійних фондів, центральний офіс якого знаходиться в Києві.
З початку року втретє затримують вантажі зі старими медикаментами. В усіх трьох випадках відправник, отримувач і маршрут проходження виявилися ідентичними. Тому закарпатські митники припускають, що іноземні компанії спеціально відправляють прострочені ліки в Україну, щоб не сплачувати великі суми за переробку їх у своїй країні... Поки що контрабанду вилучено, а співробітники митниці, СБУ, санепідемстанції та екологічної служби готуються до утилізації затриманих медпрепаратів, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.
Акціонери зібралися й вирішили...
28 жовтня в Києві відбулися збори акціонерів ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат». Участь у зборах взяли власники 69,3% статутного фонду підприємства, зокрема представник державної акціонерної компанії «Укррудпром», якій належить контрольний пакет (50%+1 акція) ЦГЗК. Ще один акціонер комбінату, ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент», зареєстрував 12% голосів. Ще 25% акцій, що належать ЗАТ «СКМ», не були зареєстровані, оскільки навколо цього пакету тривають судові розгляди. Збори акціонерів ВАТ «ЦГЗК» ухвалили рішення про внесення змін до складу органів управління товариства; ухвалено нову редакцію Статуту; прийнято рішення про скасування й затвердження внутрішніх документів, зокрема, затверджене нове положення про наглядову раду товариства; прийнято рішення про виплату дивідендів; затверджено порядок розподілу прибутку. За пропозицією держави практично весь прибуток за 2002 рік спрямовано на компенсацію непокритих збитків. Право ведення реєстру передано з «ПриватБанку» іншому реєстратору.
Збори вирішили й низку кадрових питань. Більшість місць у наглядовій раді ВАТ «ЦГЗК» отримали представники держави (3 з 5). Головою ради призначено голову наглядової ради державної акціонерної компанії «Укррудпром» Анатолія Федяєва. У ревізійній комісії також більшість місць — 2 з 3 — отримали представники держави. Новим керівником Центрального ГЗК призначено Олександра Вілкула. На зборах були присутні представники ДКЦПФР, які здійснювали контроль за відповідністю самих зборів чинному законодавству. Представники комісії однозначно підтвердили легітимність акціонерів та їхніх представників, а також законність проведених зборів. На зборах як запрошені особи були присутні Голова Фонду державного майна України Михайло Чечетов, перший заступник глави ФДМ Євген Григоренко. «Збори пройшли успішно», — цитує главу ФДМ Михайла Чечетова Інтерфакс-Україна.
Нагадаємо, збори акціонерів на ЦГЗК не скликали впрдовж тривалого часу внаслідок, як вважають експерти, протистояння держави й ФПГ. У конфлікт були втягнуті суди, держоргани, приватні компанії.
Випуск газети №:
№195, (2003)Рубрика
День України