Коротко / УКРАЇНА
Євген Марчук: проблему Тузли може вирішити РБ?
Міністр оборони України Євген Марчук не виключає, що Україна може запропонувати Росії спільно звернутися до Ради Безпеки ООН для вирішення спірної ситуації, що виникла у зв’язку з будівництвом дамби у напрямі до українського острова Коса Тузла у Керченській протоці. При цьому міністр оборони вважає, що звернутися до РБ ООН в односторонньому порядку Україна зможе у разі порушення її державного кордону. «Це буде основою (для такого звернення), але спочатку буде пропозиція Росії разом, як двом цивілізованим країнам, в яких виникла суперечка, звернутися до РБ ООН. Якщо Росія погодиться, це буде добре. Якщо ні, тоді Україна матиме підстави звернутися до Ради Безпеки сама», викладає думку Є. Марчука Інтерфакс-Україна.
Дамба консорціуму не перешкода?
У грудні Україна та Росія обговорять концесійну модель функціонування українсько-російського газотранспортного консорціуму, повідомив учора віце-прем’єр РФ Віктор Христенко. «На минулому засіданні ми розглянули інвестиційну фазу проекту, яка розпадається на дві складових. Перша складова (прийнята) — це реальний проект нового газопроводу, який забезпечить поставки газу до Європи», — повідомив віце-прем’єр. За його словами, друга фаза стосується діючої газотранспортної системи України, яку консорціум хотів би отримати в концесію. «Варіант концесії найбільш прийнятний», — вважає Христенко, хоч, за його словами, будівництво нової гілки газопроводу на Ужгород у рамках газотранспортного консорціуму є пріоритетним для Росії. Крім того, повідомляє Інтерфакс, Христенко зупинився на долі третього учасника консорціуму та наголосив, що головною умовою приходу німецької сторони в газотранспортний консорціум є правова ясність. Її, як упевнений російський віце-прем’єр, «найбільшою мірою» забезпечує та ж сама концесійна модель. Не виключено, що всі ці заяви спрямовані головним чином на те, щоб якось врятувати консорціум, та й інші українсько-російські проекти, включно з ЄЕП, від удару, завданого по них російською дамбою, що споруджується до українського острова у Керченській протоці. Добре було б спочатку поговорити про «правову ясність» у цьому питанні, вважають експерти «Дня».
Гарантуй оплату — отримаєш тепло
Акціонерна компанія «Київенерго» постачатиме тепло боржникам за умови гарантій оплати його поточного споживання. Про це, як повідомляє Інтерфакс-Україна, заявив голова правління АК «Київенерго» Іван Плачков. За його словами, організації-боржники забезпечуватимуться теплом після того, як нададуть «Київенерго» заявку на підімкнення, а також гарантії оплати поточного його споживання та часткового погашення заборгованості, яка нагромадилася. І. Плачков нагадав, що заборгованість за теплоносії організацій, які фінансуються з держбюджету, перед «Київенерго» становить близько 10 млн. грн. Зокрема, Міністерства освіти — 3 млн. грн., Міністерства оборони — 3 млн. грн., Міністерства внутрішніх справ — 1,4 млн. грн., Міністерства охорони здоров’я — 1 млн. грн., Служби безпеки України — 0,77 млн. грн. При цьому він зазначив, що організації, які фінансуються за рахунок місцевих і районних бюджетів, такої заборгованості не мають. Коментуючи технічну сторону подачі тепла споживачам, І. Плачков сказав, що опалювальний сезон почнеться, навіть незважаючи на відсутність у споживача форми Е-8, яку видає «Київенерго», підтверджуючи таким чином готовність тепломереж до роботи в осінньо-зимовий період. Проте в такому випадкові відповідальність за можливі проблеми з теплопостачанням перекладається на власників будинків, які не потурбувалися про своєчасне отримання такої форми. Голова правління нагадав, що компанія готова до подачі тепла споживачам ще з 1 жовтня — з цієї дати до тепломережі вже підключено понад 300 споживачів, які подали заявки та не мають заборгованості. І. Плачков також повідомив, що зараз «Київенерго» на виконання розпорядження міського голови Києва Олександра Омельченка про подачу з 10 жовтня тепла в дошкільні й лікувальні установи та пологові будинки, а також про початок опалювального сезону з 12 жовтня, планує підключити всіх споживачів, які подали заявки, до наступного понеділка, тобто до 20 жовтня.
День «дикого графіті»
Стіни в центрі Лисичанська Луганської області після закінчення другого етапу загальноміського конкурсу настінного малюнка «Моє місто» були розписані в стилі «дике графіті». Конкурс було приурочено до 60-річчя визволення Лисичанська від німецько-фашистських загарбників і Дня міста. Перший етап конкурсу відбувся в червні, тоді графічні малюнки були представлені у виставковому залі художньої школи Лисичанська. «Чимало робіт конкурсантів підкорили глядачів не лише своєю фантазією, а й професійним підходом. Оцінивши високий рівень підготовки молоді, організатори конкурсу дали їм можливість самовиразитися в творчості», — зазначили в міськраді. Тому під час проведення другого етапу на центральній міській площі дев’ять хлопців з балончиками фарб у руках розмальовували сіру нудну стіну яскравими, веселими малюнками в стилі «дикого графіті». Тут же визначилися й переможці. Серед них дев’ять молодих хлопців. Головним натхненником і організатором конкурсу стала директор Лисичанської дитячої художньої школи Елла Євсейчик і її вихованці. Олена ПРИВЕН, Луганськ
В українців з’являться подвійні імена
З 1 січня 2004 року українці зможуть на законних підставах називати своїх дітей кількома іменами. Як повідомили Інтерфакс-Україна в прес-службі Міністерства юстиції, з нового року набуде чинності стаття Родинного кодексу, згідно з якою кількість слів в складних іменах українців не буде обмежуватися. За словами міністра юстиції Олександра Лавриновича, з 2004 року дитині в Україні можна буде давати два імені, а більш двох можна буде — в тому разі, якщо це випливає із звичаю національної меншини, до якої належить мати або батько. Міністр нагадав, що зараз шлюбно-родинні відносини в Україні регулюються Кодексом про шлюб та сім’ю, затвердженим законом УРСР ще 1969 року. Згідно з цим документом, якщо батьки наполягають на присвоєнні дитині подвійного, пестливого або скороченого імені, то про це робиться помітка у відповідній графі, яка підтверджується підписом одного або обох батьків. О. Лавринович також повідомив, що, за даними РАГСів, сьогодні в Україні рідко зустрічаються подвійні імена і, як правило, їх дають дітям, народженим у шлюбах з іноземцями. Так, в першому півріччі поточного року в Україні було зареєстровано подвійні імена Ганна- Аліса, Луай-Тамер і Антоніо-П’єр. Другий «тип» подвійних імен є витвором фантазії батьків — шанувальників серіалів, які назвали своїх дочок, наприклад, Елісса-Ракель і Мілана-Расин. Крім того, міністр відзначив курйозні випадки, що зустрічаються. Так, за його словами, цього року в Краматорську співробітники РАГСу ледве переконали батьків, які хотіли записати ім’я дочки як Ритта-Ребекка, що це те ж саме, що Марічка і Марія, повідомили в прес-службі. Серед рідких одинарних імен, зареєстрованих нинішнього року в Україні, О. Лавринович назвав жіночі імена Белла, Естелла, Віолетта, Уляна, а також чоловічі Дон, Жан, Мойсей.
Випуск газети №:
№185, (2003)Рубрика
День України