Коротко / УКРАЇНА
Юлії Тимошенко дали тиждень на ознайомлення зі справою
Генеральна прокуратура надала лише тиждень Юлії Тимошенко та її захисту для ознайомлення з матеріалами справи по газових контрактах, заявила сама Тимошенко, виходячи з прокуратури у середу, повідомляє «Українська правда». «Слідчі дають нереальні терміни для ознайомлення з матеріалами справи», — поскаржилась вона. За словами захисника Тимошенко Сергія Власенка, під час розмови зі слідчим було запропоновано, щоб 14 томів справи були вивчені у тижневий термін. «Нас запитали, скільки годин ми можемо виділити в день на вивчення справи. Ми сказали, що не більше 3 годин. У відповідь нам сказали: «Тоді тижня вам вистачить», — розповів Власенко. За словами захисника, у кожному з 14 томів справи мінімум 250-260 сторінок, і тижня вистачить лише максимум на 500 сторінок. Крім того, Тимошенко повідомила, що слідчий дозволив Власенку копіювати матеріали справи. За словами лідера БЮТ, вона буде читати матеріали в партійному офісі. Юлія Тимошенко побоюється, що Генпрокуратура не дозволить їй виїхати у Брюссель. Як відомо, раніше політик повідомила, що подаватиме клопотання до Генпрокуратури про дозвіл на виїзд до Брюсселя у червні для участі в саміті лідерів європейських країн. За словами лідера БЮТ, Генпрокуратура буде перешкоджати отриманню правдивої інформації про ситуацію в Україні. За її словами, ГПУ побоюється, що в Європі ще ретельніше будуть відслідковувати події в Україні. «З огляду на це, я думаю, що нам не дозволять виїхати в Брюссель», — зазначила політик. У той же час вона повідомила, що слідчий не дав їй дозволу на поїздку в Харків. «Я вважаю, що Генпрокуратура свідомо перешкоджає моїй політичній діяльності», — наголосила Тимошенко.
У Трускавці відбудеться фестиваль церковних хорів
Фестиваль матиме назву «Культура та духовність — багатство Європи», участь у ньому візьмуть церковні хори із Сербії, Білорусі, Польщі та України. Зокрема, співатимуть: хор Української греко-католицької церкви «Київське благочестя», хор Української православної церкви Московського патріархату «Глас», Ансамбль пісні й танцю Української православної церкви Київського патріархату «Писанка», хор Рільничого університету в Кракові, Камерна чоловіча капела Сербської православної церкви «Серафим», хор Дрогобицького педагогічного університету ім. Івана Франка «Боян», Дрогобицької греко-католицької Духовної семінарії блаженних Северина, Якима та Віталія «Оранта» й «Бацькайшчина» Білоруської греко-католицької церкви. У попередні роки фестиваль приймало місто Криниця-Здруй, що в польських Бескидах. Цього разу ректор Краківського рільничого університету професор Казимир Косіняк-Камиш, який є засновником фестивалю, вирішив провести його в Україні. «Як казав Августин Блаженний, «хто співає, той молиться двічі», — говорить нотаріус Львівської архідієцезії римсько-католицької церкви о. Олександр Кусий. — Так і ми. Кожен із нас у своїх співах прославлятиме Бога. І робитимемо це разом.» «В Україні це вже не перший фестиваль такого формату, — розповів диригент архієрейського хору Храму св. Георгія Переможця Української православної церкви Московського патріархату протодиякон Валерій Калінчук. — З 2007-го у Львові в Органному залі відбуваються «Мости єднання». Однак на «Багатство Європи» до Трускавця з’їдуться також ієрархи церков, які будуть представлені на фестивалі. Тож фестиваль — гарна перспектива діалогу між церквами.» Фест розпочнеться 28 травня в Палаці культури, продовжиться 29-го просто неба біля бювету, що в самому центрі Трускавця. Причому будуть виконувати не лише хорову музику, а й народні та авторські пісні. Крім того, хори візьмуть участь у недільних богослужіннях. «Це будуть не просто концерти, — переконані організатори «Багатства Європи». — Завдяки хоровій музиці відбудеться справжнє духовне єднання». Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів.
На Рівненщині вирощують «енергетичну вербу»
Це дерево є сировиною для виготовлення альтернативного палива, що може конкурувати з газом. Досвід використання «енергетичної верби» мають, зокрема, Норвегія, Данія, Німеччина, Польща. А у Швеції плантації такого диво-дерева займають понад 20 тисяч гектарів. В Україні закладають лише перші плантації енергетичного гаю. Саджанці «енергетичної верби» віднедавна вирощують на Рівненщині. Розсадник заклали фахівці Інституту аграрно-промислового виробництва. Він займає чотири гектари. Згодом площу планують збільшувати. Ця культура росте доволі швидко — за три-чотири роки дерево сягає п’яти-шести метрів заввишки. Натомість кліматичні умови краю сприятливі для «енергетичної верби». Під цю культуру можна також використовувати неродючі болотисті ѓрунти, яких в області чимало, пояснюють фахівці. Згодом саджанці планують продавати іншим областям, повідомляє Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне.
Розмір невиплачених зарплат зменшився на 3,7%
На 1 травня розмір невиплачених зарплат зменшився на 3,7% до 1 275,697 млн. гривень порівняно з 1 квітня. Про це сказано в повідомленні Державної служби статистики, передає un.ua. Найбільший розмір невиплачених зарплат на 1 травня був зафіксований у Донецькій області — 247,306 млн. гривень, у Харківській — 160,199 млн. гривень, у Києві — 132,926 млн. гривень і в Луганській області — 107,672 млн. гривень. У квітні заборгованість із виплати заробітної плати за рахунок коштів державного і місцевого бюджетів збільшилася на 2% порівняно з березнем, становивши на 1 травня 3,392 млн. гривень. Разом з цим, заборгованість держбюджету становила 3,225 млн. гривень, а заборгованість із виплати зарплати за рахунок коштів місцевих бюджетів — 0,167 млн. гривень.
Випуск газети №:
№89, (2011)Рубрика
День України