Коротко / УКРАЇНА
Голову «Енергоатому» обрали...
Президента НАЕК «Енергоатом» Сергія Тулуба обрали членом Ради керуючих Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС) від її філії — Московського центру. Голосування відбулося у неділю під час 8-ї сесії Московського центру ВАО АЕС, що відбувалася в Берліні. На засіданні також переобрали Раду керуючих центру. Його головою знову став Алеш Йон (Чехія). До складу Ради від України увійшли генеральні директори Хмельницької АЕС Олександр Смишляєв та Запорізької АЕС — В’ячеслав Тищенко. Всесвітня асоціація організацій, що експлуатують атомні електростанції, об’єднує всіх операторів АЕС у світі. Один із напрямів її діяльності — обмін досвідом для забезпечення вищого рівня безпеки і надійності при експлуатації АЕС. Особливе місце у діяльності ВАО АЕС займають партнерські перевірки, які почали проводити з 1992 року.
Бюджет розглянуть через тиждень
До порядку денного нинішнього пленарного тижня засідань парламенту за пропозиціями комітетів і фракцій парламенту, а також уряду внесено 124 законопроекти, повідомив у ході погоджувальної ради фракцій у понеділок голова Верховної Ради України Володимир Литвин. З цих законопроектів два названо Президентом як невідкладні, 11 визначено урядом як першочергові, повідомляє Інтерфакс-Україна.
У ході засідання погоджувальної ради, за словами першого віце-прем’єра, міністра фінансів Миколи Азарова, пропозицію бюджетного комітету й уряду про перенесення розгляду проекту бюджету-2004 на пізніший час було підтримано більшістю фракцій і груп. У зв’язку з цим вже 23 жовтня пройде пленарне засідання, на якому розглядатиметься перше читання проекту держбюджету на 2004 рік.
Відповідно до проекту порядку денного на 14—17 і 22 жовтня, у вівторок у парламенті пройде День уряду, а також запланований розгляд трьох законопроектів про вибори народних депутатів на пропорційній основі. Крім того, як сказав у інтерв’ю журналістам глава комітету iз закордонних справ Станіслав Сташевський (фракція партій промисловців і підприємців і «Трудова Україна»), можливо, 14 жовтня депутати заслухають інформацію Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства іноземних справ, Держкомітету з питань державного кордону, Міністерства з питань екології стосовно будівництва Російською Федерацією дамби у Керченській протоці.
На голосування у четвер заплановано більш як 60 питань. У цей день депутати ухвалять рішення з ряду законопроектів, зокрема, про внесення змін до деяких законів у зв’язку з введенням державного фінансування політичних партій. Розглядатимуться законопроекти про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення (нова редакція) й особливість процедури розгляду законопроектів про внесення змін до Конституції. Крім того, парламентарії визначаться стосовно законопроекту про затвердження прожиткового мінімуму на 2004 рік.
Зиму прогнозують, а опалення — ні
Проведений пробний пуск систем опалювання в Луганську виявив ряд недоробок, допущених при підготовці систем теплозабезпечення. Про це 10 жовтня повідомив заступник Луганського міського голови Валерій Головін, який займається питаннями ЖКГ. Внаслідок пробного пуску тепла стався прорив теплотраси великого діаметра на Східних кварталах. За словами Валерія Головіна, «ця теплотраса давно відпрацювала свій ресурс і потребує заміни, але оскільки минулого року вона працювала без аварій та розривів, то її до зими не готували». Внаслідок неякісної роботи зварників 23 помешкання в будинках було затоплено. «Все це штатні й прогнозовані ситуації, до 15 жовтня всі вади планується усунути», — заявив Валерій Головін. Фахівці також висловили думку про те, що аварії в системах опалювання часто виникають через те, що мешканці міняють металеві труби на пластикові, користуючись послугами не завжди добросовісних і досвідчених водопровідників. На сьогоднішній день у місті гідравлічні випробування пройшли в 1100 із 1281 комунального будинку. За словами Валерія Головіна, всі навчальні заклади міста та установи охорони здоров’я до прийому тепла готові. Проблеми з теплом традиційно очікуються в селищі Ювілейному та у військовому містечку. Мешканці цих районів протягом вже багатьох років живуть без нормального опалення.
Але якщо в Луганську проблеми мають локальний характер, то в області є міста, де опалення взагалі може не розпочатися. Це пов’язане з тим, що через велику заборгованість за газ, воду та електроенергію енергетики заблокували проведення пробних пусків котельних. Так, Василь Мозальов, міський голова Первомайська, повідомив, що при майже цiлковитій технічній готовності опалювальних мереж міста до пуску тепла енергетики попередили його, що не дозволять 15 жовтня розпалювати котельні.
Під контролем фахівців перебуває ситуація з опаленням у проблемних регіонах, а до таких належить Суходольськ, Брянка, Краснодон. Через закриття шахт у цих містах постійно існує небезпека підтоплення водозаборів, каналізації та водогонів шахтними водами, отже, не можна виключити iмовiрності повторення надзвичайної ситуації, подібної до тієї, що влітку мала місце в Суходольську. Iз резервного фонду уряду, для зниження рівня грунтових вод у цьому місті, виділено додатково ще один мільйон гривень. Ряд міст відчуває серйозні труднощі з огляду на те, що об’єкти житлокомунгоспу передаються підприємствами до комунальної власності без відповідного фінансування, повiдомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Стихія в Одесі
Шквальний вітер і дощ обрушилися на Одесу минулої п’ятниці. Буквально за дві години на місто випала півторамісячна норма опадів. Проїзди та вулиці перетворилися на річкові русла. Застаріла система зливової каналізації не змогла впоратися і з десятою частиною зливових потоків. Шквальними поривами вітру було пошкоджено 19 ліній електропередач, 156 трансформаторних підстанцій. В усьому місті було обірвано трамвайно-тролейбусні лінії, зупинено рух транспорту. Але найстрашнішим виявилися повалені багаторічні дерева. За підрахунками міських служб, буря вирвала з коренем і повалила понад 180 дерев, причому 45 з них впали на дорожні магістралі.
Проблема старих дерев в Одесі існує давно. Практично після кожного сильного дощу частина з них опиняється на дорогах і проводах. Цього разу поваленими деревами було роздавлено і пошкоджено кілька десятків автомобілів. На щастя, обійшлося без людських жертв. Але деяких водіїв аварійним службам довелося витягувати з машин за допомогою домкратів. Чимало лиха накоїли і величезні рекламні щити, установлені в Одесі у великій кількості вздовж доріг. Вирвані разом з бетонними підставками із землі, вони тільки завдяки щасливому випадку не вчавили в асфальт нікого з перехожих. На довершення бід у старому приміщенні, де колись розташовувався Театр юного глядача, обвалилася стіна.
Як повідомив у п’ятницю на брифінгу міський голова Руслан Боделан, муніципальні власті роблять все, щоб усунути наслідки стихійного лиха вже до вівторка.
Стихія вивела з ладу вуличне освітлення і світлофори міста. За даними ДАІ Одеси різко зросло число аварій на дорогах. За кілька днів у них загинуло п’ять осіб і декілька отримали поранення. Однак регулювальники на вулицях так і не з’явилися, повiдомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».
Випуск газети №:
№183, (2003)Рубрика
День України