Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

04 вересня, 00:00

Політреформа: думки збігаються і ...не збігаються

Лідери депутатських фракцій і груп ухвалили рішення направити до Конституційного Суду законопроект про внесення змін до Конституції, опрацьований депутатами спільно з Адміністрацією Президента, заявив в інтерв’ю журналістам в середу голова Верховної Ради Володимир Литвин. За його словами, під цим законопроектом вже зібрано 172 підписи народних депутатів. Спікер зазначив, повідомляє Інтерфакс-Україна, що до наступного вівторка лідери фракцій — після обговорення проекту у фракціях і групах — мають подати свої пропозиції, що стосуються уточнень, доповнень і можливих змін до цього законопроекту.

Більшість керівників фракцій зійшлися на тому, зазначив В. Литвин, що цей документ «більш радикальний, ніж той, який був напрацьований конституційною комісією парламенту і який зараз є в Конституційному Суді». Одночасно, за його словами, при обговоренні нового законопроекту думки лідерів фракцій не погоджено щодо норм про обрання президента парламентом, про імперативний мандат (складання з себе депутатських повноважень у разі виходу з фракції політичної сили, від якої депутат був обраний. — Ред. ), пропорційну систему виборів, терміни виборів президента з повними або обмеженими повноваженнями.

Хвороби молодшають

Статистичні дані, якими днями поділилося з широким загалом Рівненщини обласне управління охорони здоров’я, викликають велике занепокоєння щодо фізичного здоров’я дітей. Йдеться, зокрема, про те, що показники захворюваності дітей на теренах краю є найвищими стосовно інших вікових категорій населення. Так, наприклад, 90 відсотків підлітків області мають відхилення у загальному стані здоров’я, причому п’ята частина з них потерпають не від однієї хвороби, а від двох чи навіть більше. Серед хвороб, які набули найбільшого поширення й продовжують розповсюджуватись швидкими темпами, фахівці називають захворювання кістково-м’язової системи, кровообігу, туберкульоз, венеричні хвороби, розлади психіки тощо, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Злодії посприяли витоку п’яти тоннам нафтопродуктів

До лінійної виробничо-диспетчерської станції «Дубриничі» у Великоберезнянському районі Закарпаття, що належить дочірньому підприємству «ПрикарпатЗахідтранс», цими днями надійшов сигнал про падіння тиску в трубопроводі та витікання нафтопродукту з магістрального нафтопроводу. На місце події негайно виїхали старший державний інспектор iз охорони навколишнього природного середовища Василь Багін та державний інспектор Держуправління екології та природних ресурсів у Закарпатській області Володимир Рубець. Разом із головним інженером підприємства була проведена перевірка місця аварійного витоку нафтопродукту в районі між селами Рафайново та Баркасово на землях Горондівської сільради Мукачівського району. Під час обстеження виявили пристрій для крадіжки нафти — металевий циліндр конусоподібної форми з привареним штуцером для під’єднання шланга. Сліди корозії вказували, що пристрій був вживлений 5—6 років тому. Він і став причиною витоку на землю близько 5,1 т нафтопродукту, з яких 5 тонн усе ж зібрала аварійна бригада. На щастя, за межі охоронної зони трубопроводу забруднення не вийшло. Василь Багін сповістив, що «з метою визначення концентрації забруднення відібрано проби грунту в цій зоні, а також контрольну пробу за його межами для визначення фону». Найближчим часом буде проведено і утилізацію грунту, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород.

Самогубство оперуповноваженого

У Хмельницькому пострілом із табельної зброї укоротив собі віку 26-річний оперуповноважений відділення карного розшуку Хмельницького міськвідділу внутрішніх справ. Вранці їхали таксисти, побачили, що край дороги стоїть міліцейський автомобіль ВАЗ-2106, про свої підозри, що щось тут не те, зателефонували за номером «02». «Напередодні покійний брав участь у міліцейській операції. Підстави для версії про самогубство дає передсмертна записка», — повідомив «Дню» заступник начальника управління МВСУ в Хмельницькій області Валерій Горбатюк. Говорить, що в старшого лейтенанта міліції, який залишив сиротою чотирирічну дитину, проблем на службі не було. Тому, мовляв, чутка про те, що міліціонера доведено до самогубства, — плід чиєїсь нездорової фантазії. «Якби не ця записка, то з’явилися б сумніви щодо того, що саме змусило старшого лейтенанта зважитися на цей фатальний крок. Якихось претензій з боку начальства до нього не було, зайвого нічого не вимагали. В особистому житті склалися обставини, над якими оперуповноважений піднісся таким жахливим чином», — вважає Валерій Горбатюк. Зміст останнього послання старшого лейтенанта міліції не розголошується. Заступник начальника управління додав, що в міліції служать звичайні громадяни, яким ніщо людське не чуже. З початку року на території краю зареєстровано 46 фактів самогубства. У лавах міліції області таке ж скоїлося три роки тому, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Лисичанськ згадує...

У Лисичанську на Луганщині урочисто відкрили чотири пам’ятних знаки на місцях розстрілу мирних жителів у період Великої Вітчизняної війни. Церемонія відкриття і траурні мітинги відбулися в рамках 60-ї річниці з дня звільнення Лисичанська від німецько-фашистських загарбників. За словами міського голови Лисичанська Валерія Бондаренка, в роки війни загинуло близько 800 мирних жителів Лисичанська, з них 500 чоловік було по-звірячому вбито фашистами. Представники православної церкви відслужили панахиду по загиблих під час війни. Після закінчення мітингів до пам’ятних знаків було покладено квіти. У дні святкування 60-річчя звільнення міста від фашистських загарбників у Лисичанську було також встановлено меморіальну дошку Герою Радянського Союзу Олексію Ковальову, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

Корів — до Червоної книги?

На Сумщині склалася непроста ситуація зі збереженням поголів’я великої рогатої худоби. За 7 місяців поточного року воно зменшилось на чотири тисячі голів, серед яких — три тисячі корів. Найбільше чисельність худоби скоротилась у Сумському районі — на 2,5 тисячі голів, у Глухівському — на 1,4 тисячі, Лебединському — 524. Серед причин зменшення поголів’я першою називається нестача кормів для годівлі тварин. І коли їх число скорочуватиметься такими ж темпами й далі, то, за словами заступника голови облдержадміністрації Володимира Левченка, невдовзі корів на Сумщині доведеться записувати до Червоної книги, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати