Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

19 серпня, 00:00

В’язниця «три зiрки»

У Дніпропетровську після капітального ремонту відкрився спецкомплекс, до якого належать, зокрема, три бізнес-камери для в’язнів. Утримання в цих камерах обійдеться їхнiм мешканцям у 116 грн. за добу. Як сказав журналістам міністр УВС України Юрій Смирнов, це дешевше, ніж мешкання в двомісному номері в 3-х зірковому готелі Дніпропетровська. Кошти, отримані від нововведення, підуть на утримання в’язнів, повідомляє Інтерфакс-Україна. На думку міністра, що оглянув камери спецкомплексу, в яких утримуються від 2 до 10 осіб, бізнес-камери, кімнати для прогулянок, кімнати побачень, а також спортивний зал і приміщення для співробітників міліції, у спецкомплексі враховано і виконано все вимоги Конвенції щодо захисту прав людини. За словами начальника Дніпропетровського міськуправління міліції Віталія Глуховери, капітальний ремонт комплексу, розрахованого на 180 осіб, обійшовся більше 1 млн. грн. Як повідомив Ю. Смирнов, це другий спецкомплекс в Україні після Харкова, і найближчим часом очікується відкриття аналогічних спецкомплексів ще в трьох-чотирьох містах країни. Усього ж, за словами міністра, для розв’язання по Україні питання про нормальне утримання осіб під вартою міністерству потрібно більше 200 млн. грн.

Найчастіше рівненчани скаржаться на сусідів і начальників ЖЕКiв

З 1995 року існує при Рівненському міськвиконкомі відділ оперативного інформування та розгляду звернень громадян. Телефон «053» не замовкає ні на хвилину, про що свідчать 45 тисяч цьогорічних скарг, що надійшли від мешканців обласного центру. Найчастіше рівненчани скаржаться на поведінку сусідів, які, на їхню думку, і собак не вміють утримувати, і занадто голосно розмовляють, і влаштовують гучні застілля. Щоправда, добра половина таких претензій не знаходить свого підтвердження, бо викликана часто лише особистими антипатіями до своїх сусiдiв. А от звернення громадян щодо невирішених комунальних проблем дуже рідко бувають несправедливими. Особливо непокоять мешканців Рівного застарілі та діряві покрівлі будинків, зношені каналізаційні та водопровідні труби, неякісний та несвоєчасний ремонт житлового господарства. Всю вину за побутові незручності рівненчани перекладають безпосередньо на начальників ЖКП. Не оминають своєю прискіпливою увагою громадяни також «Рівневоду» та «Комуненергію», а під час перебоїв із водою або за відсутності тепла телефон «053» буквально стає червоним від скарг. В цілому така служба себе виправдовує, бо хоч і не на всі, але на більшість скарг Рівненський міськвиконком намагається реагувати оперативно, повiдомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

У Харкові буде кладовище домашніх тварин

У вересні нинішнього року в Харківській області одна з приватних фірм планує відкрити перше в регіоні кладовище домашніх тварин. Одна з можливих ділянок будівництва розташована на території колишньої ракетної частини неподалік від села Яковлівка, що за кілька кілометрів від обласного центру. Кладовище буде огорожено стіною, в яку будуть закладатися урни з прахом кремованих тварин. За послуги кладовища мешканцям міста і області доведеться платити. Ціни на ритуальні послуги коливатимуться від «дорого» до «безплатно» в залежності від соціального стану і достатку співгромадян. Частина території використовуватиметься під поховання з установленням пам’ятників на могилках домашніх улюбленців. Появу кладовища домашніх тварин харківські фахівці сприймають з великим ентузіазмом. За словами начальника обласного управління ветеринарної медицини Юрія Балими, харків’яни щорічно ховають приблизно 30 тисяч своїх тваринок. Місцем для поховань, як правило, слугує лісопаркова зона. Як стверджують ветеринари, це дуже небезпечно з санітарного погляду, оскільки в цих місцях городяни здійснюють активний пошук грибів, повiдомляє Микола СУХОМЛИН, Харків.

Американці потурбуються про тих, хто вмирає від СНІДу

Обладнання на суму в 1 мільйон доларів готовий надати Американський союз охорони здоров’я для організації в Одесі хосписа тих, хто вмирає від СНІДу. Про це заявила на зустрічі з губернатором області координатор програми партнерства Одеса—Бодлер Барбара Фішер. Більше чотирьох років працюють в Одеському регіоні американські фахівці. За цей час їхнiми зусиллями було створено центр родинної медицини, на базі якого, спільно з Одеським медичним університетом, здійснюється підготовка сімейних лікарів для Півдня України. Відкриття другого такого центру планується в грудні нинішнього року. Завдяки співпраці американських колег з колективом обласної лікарні вдалося значно знизити кількість випадків передачі ВІЛ-інфекції від матері до новонародженого, повiдомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».

581 тисячу гривень списали на зливи та градобій

Перевіряючи діяльність сільгосппідприємства ВАТ «Бурштин», що у селі Верхівськ Рівненського району, співробітники податкової міліції виявили розбіжності у фінансовій документації — до відповідної папки було вкладено акт про «загибель» сільськогосподарських культур та висновок, що господарство потрапило у форс-мажорні обставини. На підставі цих документів у 2001—2002 роках було списано податковий борг у сумі 161 тис. гривень. І раптом з’ясувалося, що врожай було зібрано і реалізовано, а господарство ухилилось від сплати податку. Аналогічну операцію вирішили здійснити і в дослідному господарстві «Шубківське» села Шубків того ж таки Рівненського району. Тут на підставі акту про нібито винищення збіжжя сильними зливами та градобоєм і відповідного висновку Рівненської торгово-промислової палати списано було 216 тис. гривень податкового боргу. Врожай, зрозуміло, також було реалізовано… Загалом же з початку нинішнього року податківці Рівненщини виявили шiсть таких випадків, а суму завданих державі збитків оцінили у 581 тисячу гривень, повідомляє Сергій СТЕПАНИШИН, Рівне.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати