Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

20 травня, 00:00

Суми обрали нового мера

На зміну Олександру Андронову, який чотири місяці тому добровільно пішов з посади міського голови, прийшов соратник нинішнього губернатора Сумщини Володимира Щербаня Володимир Омельченко, котрий до цього працював секретарем міської ради. За нього віддали свої голоси майже 64 тисячі сумчан, що становить 57 відсотків від загальної кількості виборців. Друге місце за чисельністю набраних голосів посів член партії «Християнсько-Демократичний Союз» Володимир Лаврик, якого своїм мером хотіли бачити 20 347 мешканців Сум. Ще один претендент на посаду міського голови — заступник голови обласної ради Юрій Добровольський — набрав 5 729 голосів. В суперечку за крісло мера міг втрутитися соціаліст Сергій Клочко, який заручився підтримкою Віктора Ющенко, але його в останній момент у зв’язку з порушенням законодавства було знято з реєстрації.

Вихідцю з донецького краю Володимиру Омельченку, який тепер керуватиме Сумами, 44 роки. Він має дві вищі освіти, вільно володіє англійською мовою, яку освоїв під час навчання у вищій спецрозвідшколі, де свого часу навчався і президент Росії Володимир Путін. Новий мер має підтримку переважної більшості депутатів міської ради і налаштований серйозно взятися за вирішення нагальних потреб міста, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.

«Вербування» абітурієнтів почалося

Минулої суботи на економічному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка відбувся День відкритих дверей. Цього дня майбутні економісти, а поки ще абітурієнти, знайомилися з викладачами й уже студентами — переможцями Всеукраїнських і Міжнародних олімпіад. Про те, що економічні спеціальності у нас «в ціні», свідчила кількість гостей факультету: в залі засідань яблуку ніде було впасти. Інформація про факультет, яку отримали абітурієнти, дозволила б «завербувати» в лави його студентів навіть найбільш амбіційних. Багато хто з його випускників досяг найвищих рівнів професійного і суспільного визнання — стали видатними вченими, політиками, підприємцями, а також керівниками різних рівнів. Зокрема, економічний факультет КНУ закінчив перший президент України Леонід Макарович Кравчук.

Після спілкування з викладачами й завідуючими кафедр абітурієнти змогли ознайомитися з науково-методичною літературою, комп’ютерними класами. Виставка літератури користувалася популярністю й у студентів. Ольга Веселовська і Вікторія Міщенко (на фото) — студентки II курсу. Вони вивчають банківську справу, тому шукали книгу з питань фінансів. На запитання кореспондента «Дня», чи відповідає нинішня економічна освіта реаліям ринку, наприклад, чи вчать студентів «обходити» податки, дівчата відповіли, що, навпаки, на семінарах обговорюється, як поліпшити податкову систему України. «Треба врегулювати податкові ставки: деякі зняти, деякі додати. Необхідно запровадити низку пільг для тих підприємств, які вважатимуться перспективними й могли б розвиватися та приносити користь країні», — сказала Ольга Веселовська. Подібне прагнення майбутніх економістів працювати «за правилами» створює враження, що вже в найближчому майбутньому економічна ситуація в Україні може стати більш прозорою, повiдомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».

М’яч і булава

Футбольний матч між командами міліції України та поліції Польщі, що відбувся у суботу, став якщо не цвяхом, то помітною подією програми Днів польської культури в Бердичеві, які проводилися наприкінці минулого тижня. (Традицію подібних змагань започаткували два роки назад священнослужителі римо-католицької церкви, які провели тоді зустріч між збірними українських та польських парафій. А минулого року у мистецтві вганяти м’ячі у ворота суперника вправлялися українські і польські бізнесмени). Як повідомила «День» інспектор Центру громадських зв’язків Управління МВС в Житомирській області Наталя Радушинська, почесним гостем на цій зустрічі був виконувач обов’язкiв Генерального Консула Республіки Польща у Києві Кшиштоф Сьвідерек, а вітчизняних захисників закону представляла штатна команда Міністерства внутрішніх справ України під керівництвом полковника Івана Зайцева. Обидва тайми на полі точилася динамічна боротьба, а фінальний свисток зафіксував перемогу команди господарів з рахунком 5:1. А після закінчення матчу на знак дружніх почуттів до польських правоохоронців начальник Бердичівського міськрайвідділу міліції Анатолій Остап’юк вручив їм символічну булаву, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».

Нелегальні мігранти «пересіли» на вантажівки

17 травня близько сьомої ранку на посту ДАІ у Ленківцях патрульні зупинили КамАЗ-5320. У кузові вантажівки під мішками борошна виявили людей. Як записали у протоколі, то були «громадяни Індії чоловічої статі у кількості 25 осіб». «Документів про громадянство в них поки що не виявлено», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Він співчуває пасажирам вантажівки, яким довелося долати відстань в умовах, далеких від комфортних. За словами 29-річного водія КамАЗа, мешканця Свалявського району на Закарпатті, він підрядився підвезти індусів від Києва до Мукачева. Наразі з водієм і пасажирами працюють відповідні служби. Зокрема з’ясовується, чи то перший такий маршрут перевізника. Стривожені ескулапи: в Індії — складна санітарно-епідеміологічна ситуація, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати