Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

12 березня, 00:00

Розпочався Великий Піст

Із понеділка для православних i греко-католиків почався піст, який передує Великодню — святу Воскресіння Христового. З давніх-давен пости стали обов’язковою складовою життя віруючого, а першим християнином, який постився, був, згідно з Євангеліями, Ісус із Назарета. Євангеліст св. Лука розповідає, що після хрещення в Йордані «Дух на пустиню Його попровадив. Сорок день там диявол Його спокушав, і за тих днів Він нічого не їв, а коли закінчилися вони, то вкінці зголоднів. І диявол до нього сказав: «Якщо ти Син Божий, — скажи цьому каменеві, щоб хлібом він став!» Відповідь Ісуса є наріжним каменем християнської духовності, християнської цивілізації: «Не хлібом єдиним буде жити людина, але кожним Словом Божим!»

Як відомо, в православному календарі пости передують всім значним святам — Різдву, дню св. Петра і Павла, Успінню Богородиці та в інші дні. Віруючі мають поститися також кожної середи — в день, коли Іуда Іскаріот погодився зрадити Ісуса, а також у п’ятницю — в знак скорботи по розп’ятому в цей день тижня Ісусу Христу.

Устави забороняють споживання в піст скоромних продуктів. Це м’ясо, молоко, в деякі дні навіть риба; люди, що бажають суворо дотримуватися посту, не повинні готувати страв, не їсти гарячого, не вживати навіть рослинного жиру.

Кожна неділя Великого Посту має особливе значення. Наприклад, перша неділя (цього року 16 березня) присвячена згадці про перемогу над іконоборцями (Неділя Торжества православ’я). Третя неділя — Хрестопоклонна. В цей день особливо вшановується розп’яття. Шоста неділя — Вербна, присвячена події останнього урочистого входу Ісуса Христа в Єрусалим, де його зустрічали натовпи народу і кричали «Осанна! Осанна!» («Спаси нас!»). На період Великого посту припадає також велике свято Благовіщення — явлення Діві Марії ангела Гавриїла та зачаття Ісуса Духом Святим. В цей день піст дещо пом’якшується.

Варто зазначити, що отці церкви завжди вказували на те, що значення і суть посту полягає не тільки в спеціальному харчуванні. То є тільки плотський, може найлегший, піст. Більш важливим і більш складним є піст духовний, адже обмеження в їжі зовсім не завжди пов’язані з праведною поведінкою, з безгрішними думками, з милосердям до ближніх, щирістю, правдивістю, з виконанням своїх обов’язків не тільки перед Богом, але й перед ближніми, повiдомила Клара ГУДЗИК

Чотири жінки

9 березня вшановували лауреатів Шевченківської премії. Дійство традиційно відбувалося в Оперному театрі. Нагадаємо, що цьогорічними переможцями стали: поет Василь Герасим’юк (за книгу «Поет у повітрі»), прозаїк В’ячеслав Медвідь (за роман «Кров по соломі»), Марія Левитська (за сценографічні роботи у Національній опері України та Національному академічному театрі російської драми ім. Л. Українки, 1998—2002), Віктор Шулаков — режисер-постановник та Марко Бровун — директор, художній керівник Донецького державного обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. Артема (за виставу «Енеїда»), В’ячеслав Палкін — хоровий диригент (Харків). Святковий концерт з нагоди 189-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка був побудований на... романах самого Тараса Григоровича. Але не писаних, а почуттєвих. «Шевченко починається не з горя, / Шевченко, — уявіть собі! — не з горя. / Шевченко, — уявіть собі! — з любові, / Правдиво, як із березня весна...» Через концерт, як і через життя поета, пройшли чотири жінки — Оксана, Ганна, Варвара та Ликера. Серед учасників вечора, зокрема, були: театр «Сузір’я Аніко», ансамбль «Арс нова», камерний хор «Київ», Національний український народний хор ім. Г. Верьовки, Національна заслужена академічна капела «Думка», у ролі Т. Шевченка — заслужений артист України Олексій Богданович. Гостем концерту став Державний академічний Кубанський козачий хор, який вражаюче виконав українські та кубанські народні пісні. Розмiр цьогорiчної премiї складає 75 тис. грн., повідомляє Ігор ОСТРОВСЬКИЙ

США запровадили нові візові правила

Починаючи з 15 березня 2003 року кожен, хто звертається за отриманням неіміграційної візи США (надалі аплікант), повинен заповнити нову візову анкету та дотримуватися нових вимог щодо фотокарток для візової анкети, говориться в прес-релізі Посольства США в Україні. Запровадження нової анкети має на меті зібрати більше інформації про апліканта, і, таким чином, допомогти Державному департаменту США та іншим урядовим установам у підтриманні безпеки державних кордонів США. Нова анкета (версія 02-2003) розміщена на вебсайті Посольства http://usembassy.kiev.ua/visa_download_ukr.html. Апліканти можуть отримати анкети в охорони Консульського відділу Посольства США. Анкета також висилатиметься звичайним листом кожній особі, яка замовила візову співбесіду, разом із повідомленням про дату та час призначеної співбесіди. Разом із новою візовою анкетою, в дію вступають нові вимоги щодо фотокарток на анкеті. Фотокартка повинна бути необрамленою, повністю зображувати обличчя і бути зробленою протягом останніх 6 місяців. Аплікант повинен дивитися прямо в об’єктив. Аплікант не повинен дивитися вниз або вбік, обличчя повинно займати 50% усієї фотокартки. Вуха бажано залишити відкритими. Розмір фотокартки повинен становити 50 х 50 мм, голова повинна бути у центрі фотокартки. Розмір голови на фотокартці (від маківки до низу підборіддя) повинен дорівнювати 25-35 мм, а очі розміщуватися на висоті 28 —35 мм від низу фотокартки. Фотокартки можуть бути кольоровими або чорно-білими, зробленими на світлому тлі і роздрукованими без рамок. Посольство США звертає увагу на те, що з 1 квітня 2003 року старі візові анкети (версія 08-2001) та нестандартні фотокартки прийматися не будуть.

Володимир Литвин подарував селянам... трактор

11 березня Голова Верховної Ради України Володимир Литвин під час робочої поїздки по Хмельниччині спілкувався з викладачами і студентами Хмельницького інституту регіонального управління та права. Викладацький склад навчального закладу, насамперед, непокоїть те, що «інтелект спливає за кордони Батьківщини». Володимир Михайлович погодився, що такий процес відбувається. І підкреслив, що він вважає: «На науку необхідно 1,5% від бюджету, фактично ж виділено 0,9%». «Слід знайти гроші для підвищення заробітної плати професорсько-викладацькому складу», — продовжив спікер. В. Литвину вручили Диплом Почесного доктора Хмельницького інституту регіонального управління та права — «за вагомий внесок у розвиток науки і вищої школи та розбудову інституту». Спікер подарував селянам СТОВ «Діброви» с. Волиця Красилівського району нового трактора ЮМЗ-6. Директор «Діброви» Віктор Кравчук, дякуючи за дорогий подарунок, пообіцяв, що «на цю машину сяде найкращий тракторист товариства». Це, мовляв, сприятиме підвищенню врожайності сільгоспкультур і збільшенню податкових та інших відрахувань, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати