Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

25 лютого, 00:00

У Новій Каховці здійснено замах на мера

Невідомий стріляв у п’ятницю увечері в службовий автомобіль міського голови Нової Каховки (Херсонська область) Бориса Сіленкова. У момент пострілу в машині нікого не було. Ніхто не постраждав. У центрі громадських зв’язків УМВС України в Херсонській області агентству Інтерфакс-Україна в понеділок повідомили, що невідомий стріляв у автомобіль з тильної сторони будівлі міськвиконкому. Машина була припаркована біля службового входу. Куля увійшла в заднє скло й вилетіла через лобове. Зброя, з якої було здійснено постріл, поки не встановлена. Б. Сіленкову надано додаткову охорону.

Дві долі

Сьогодні, в день народження Лесі Українки, у Київському музеї, що носить її ім’я, відбудеться традиційний літературно-музичний вечір «Плеяда». Цього року його присвячено двом яскравим особистостям нашої літератури — Лесі Українці та Ользі Кобилянській (у листопаді відзначатимемо 140-літній ювілей з дня народження Ольги Юліанівни). Їх пов’язувала багаторічна творча дружба. Обидві стежили за успіхами одна одної, допомагали порадами. Адже це був період створення основ української літературної мови. Обох письменниць дуже хвилювало безправне становище жінки в тогочасному суспільстві. Українка і Кобилянська були тендітними, слабкого здоров’я, але сильними духом жінками. Вони залишили нам у спадщину свої прекрасні твори, які сьогодні за правом вважають класикою нашої літератури.

Уперше в стінах музею прозвучать романси на вірші Лесі Українки у виконанні тріо «Жайворонок» під керівництвом В. Команчук. Гостями вечора стануть режисер Олег Бійма і завідувач відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Тараса Шевченка Т. Гундорова. Студенти Національної музичної академії України виконають улюблені музичні твори поетес.

Відвідувачі зможуть познайомитися з виставкою з фондів зібрання музею, на якій зокрема експонуватимуть раритети: спогади сучасників про двох письменниць, прижиттєві видання творів Ольги Кобилянської, унікальні фотографії та інші цінні архівні матеріали.

Інф. «Дня».

Помер Павло Лебешев

На 63-му році життя помер відомий російський кінооператор Павло Лебешев, повідомляє радіостанція «Эхо Москвы». П. Лебешев народився 15 лютого 1940 року в Москві. 1972 року закінчив операторський факультет ВДІК, майстерню О. Головні. Його першою помітною роботою стала драма Андрія Смирнова «Білоруський вокзал». Потім він був оператором-постановником фільмів Микити Михалкова «Свій серед чужих, чужий серед своїх», «Раба кохання», «Нескінчена п’єса для механічного піаніно», «Декілька днів з життя Обломова», Сергія Соловйова «Рятівник», «Спадкоємиця по прямій», «Обрані», «Асса», Лариси Шепітько «Сходження», Георгія Данелія «Кін-дза-дза». 1995 року за операторську роботу у фільмі «Перше кохання» Павло Лебешев був удостоєний премії «Ніка».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати