Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

18 січня, 00:00

Генпрокуратурі запропонували зайнятися «Укрнафтопродуктом»

Верховна Рада направила запит Генеральному прокурору Святославові Піскуну, у якому просить перевірити законність відчуження на користь окремих осіб майна компанії «Укрнафтопродукт». У запиті, підготовленому депутатом від фракції Соцпартії Валентиною Семенюк, йдеться про те, що очолювана нею парламентська спеціальна комісія з приватизації дійшла висновку про незаконність відчуження майна «Укрнафтопродукта». (Нагадаємо, що у червні ВР вже зверталася до Генеральної прокуратури і Служби безпеки України з проханням розслідувати продаж державних контрольних пакетів акцій компаній «Укрнафтопродукт», «Ексімнафтопродукт», «Київміськнафтопродукт» і «Кримнафтопродукт»). У запиті Ради міститься також прохання до Генпрокуратури встановити, кому зараз належать продані пакети акцій цих компаній, і притягти до відповідальності винних у порушенні законодавства. Як писав раніше «День», у 2000 році 51% акцій компанії «Ексімнафтопродукт», 50% +1 акція компанії «Київнафтопродукт» і 50% +1 акція компанії «Кримнафтопродукт» були передані «Укрнафтопродуктом» кіпрській компанії Bevalo Investmets Limited як застава за неповернений кредит у $3 млн. «Ексімнафтопродукт», повідомляють Українські новини, володіє найбільшим в Україні терміналом із перевалювання нафти в Одесі, «Кримнафтопродукт» і «Київнафтопродукт» — великими мережами нафтобаз і автозаправочними станціями.

Глядачевi покажуть оптимізацію

Президент Національної телекомпанії України Ігор Сторожук прес-конференцію, що відбулася вчора у Києві, розпочав дещо незвичайно — з попередження журналістів про те, що у нього немає для них ані сенсацій, ані новин. Проблеми телекомпанії, зроблене торік, плани на поточний — ось теми, які було винесено на обговорення. Як і слід було чекати, проблеми переважали. Так, наприклад, за словами Ігоря Сторожука, торік компанія за рахунок комерційної діяльності (переважно на рекламі) заробила більше, ніж за три попередніх роки, разом узятих. Проте зароблені гроші, які планувалося використати для розвитку компанії (придбання нового обладнання, фінансове стимулювання працівників тощо), було спрямовано виключно на те, щоб покрити недофінансування з бюджету. А недофінансування, згідно з інформацією НТКУ, за підсумками минулого року склало близько 40%. Граничний обсяг бюджетного фінансування телекомпанії на 2003 рік, запланований Держкомінформом, урізаний порівняно з минулим роком більш ніж на п’ять мільйонів гривень (25,777 млн. грн. проти 30,891 млн. грн.) — вже реальний факт. Крім того, як і раніше, НТКУ не має офіційного дозволу Держкомінформу перерозподіляти статті витрат в рамках існуючого бюджету. Незважаючи на це, президент НТКУ, за його словами, підписав наказ, який передбачає збільшення заробітної плати для працівників телекомпанії. Торкнеться це, проте, лише тієї кількості людей, яка передбачена, згідно з обсягами фінансування, в штаті компанії на бюджетному утриманні. Кількість ця становить 1399 працівників, в той час як в штаті НТКУ на 31 грудня 2002 року рахувалося 1943 людини. Таким чином, відзначив Ігор Сторожук, досить велика кількість людей має бути або скорочена, або переведена в режим оплати з тих коштів, які телекомпанія заробляє (на власний розсуд НТКУ їх використати, знову ж таки, не може. — Авт. ). Однак те, що можна назвати скороченням або оптимізацією, за словами президента НТКУ, є об’єктивною потребою — в тому числі і для налагодження «більш точного творчого виробничого процесу». Информацiю пiдготував Михайло МАЗУРІН, «День».

Місія виконана

Учора з Лівану на військовий майданчик аеропорту «Бориспіль» прибув окремий загін саперів, які завершили свою місію у складі Тимчасових сил ООН у Лівані. Як повідомили «Дню» в прес-службі Міністерства оборони, протягом шести місяців сапери виконували завдання щодо верифікації мінних полів та встановлення верифікаційних і реперних знаків, що застерігають патрулі піхотних підрозділів та місцеве населення про наявні вибухонебезпечні предмети на території близько 16 тис. квадратних кілометрів. Нагадаємо, що цей загін саперів державного підприємства «Укроборонсервіс» було введено до складу Тимчасових сил ООН у Лівані 17 липня 2002 року. По закінченню своєї діяльності загін отримав сертифікат відповідності міжнародним нормам по організації гуманітарного розмінування і верифікації від Координаційного центру ООН по розмінуванню у Південному Лівані. Інф. «Дня».

СБУ знає, хто організував вбивство Шкрібляка

Служба безпеки України встановила особистість організатора вбивства заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації, кандидата в депутати Верховної Ради за мажоритарним округом №90 Миколи Шкрібляка. Про це, посилаючись на заяви керівництва Управління СБУ в Івано-Франківській області, повідомив учора агентству Інтерфакс-Україна керівник прес- підрозділу обласної СБУ Віталій Маланюк. Організатору злочину вже висунули обвинувачення, проте в СБУ не називають його прізвища і не уточнюють, чи його затримано. В. Маланюк також нагадав, що вже встановлені особистості безпосередніх виконавців вбивства. Їх оголошено в міжнародний розшук. Вбивство М. Шкрібляка кваліфікують як терористичний акт, що, згідно із законом, передбачає наявність політичних мотивів, підтвердив В. Маланюк. Нагадаємо, що кандидата у народні депутати від Соціал-демократичної партії України (об’єднаної) М. Шкрібляка було вбито ввечері 30 березня 2002 року в під’їзді власного будинку. Двох підозрюваних у здійсненні вбивства політика ще в липні 2002 р. оголосили в розшук. Убивство кандидата в депутати загрожувало зривом виборів в округу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати