Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Коротко / УКРАЇНА

28 листопада, 00:00

Перемога здорового глузду

Апеляційний військовий суд Західного регіону в середу звільнив з-під варти у залі суду помічника керівника польотами під час авіашоу на львівському аеродромі «Скнилів» Юрія Яцюка, повідомляє Інтерфакс-Україна. Суд постановив визначити йому піднагляд у військовій частині А-3822 міста Львова (одна з частин 14-го авіакорпуса, де служить Юрій Яцюк). Таким чином, суд не задовольнив клопотання Генеральної прокуратури України про продовження строку утримання Юрія Яцюка під вартою до дев’яти місяців. Зі слів судді Анатолія Федоришина, у подальшому його утриманні під вартою немає необхідності: кримінальна справа перебуває в остаточній стадії і більшість слідчих заходів, які має намір провести Генпрокуратура, можна провести і без перебування обвинуваченого під вартою. Рішення суду оскарженню не підлягає. Вийшовши із залу суду, Юрій Яцюк заявив журналістам, що просить вибачення в усіх, хто постраждав унаслідок авіакатастрофи. Він просить потерпілих зрозуміти, що авіакатастрофа сталася не внаслідок яких-небудь навмисних дій, а була нещасним випадком. (Нагадаємо, що Юрія Яцюка було арештовано прокуратурою за підозрою в здійсненні злочину, передбаченого ст. 416 Кримінального кодексу України (порушення правил польотів, що призвело до важких наслідків). Наприкінці жовтня до нього висунули 28 нових пунктів обвинувачень. Пізніше Юрій Яцюк оголосив голодування).

Аналогічне рішення суд прийняв і стосовно Анатолія Третьякова, який виконував обов’язки начальника польоту 27 липня на аеродромі «Скнилів». Його звільнили з-під варти в залі суду. Запобіжний захід Анатолію Третьякову замінили на підписку про невиїзд.

Сьогодні — день «переділу»

Координаційна рада парламентської більшості ухвалила рішення про винесення на сьогоднішнє голосування питання про перерозподіл парламентських комітетів у пакеті з призначенням голови Національного банку України. Про це журналістам учора повідомив лідер депутатської групи «Демократичні ініціативи» Степан Гавриш. Він не виключив, що внаслідок перерозподілу комітетів опозиційним фракціям не буде залишено жодного комітету. Остаточне рішення повинні були прийняти учора ввечері після зустрічі лідерів фракцій «дев’ятки» з прем’єр-міністром Віктором Януковичем і головою Верховної Ради Володимиром Литвиним.

Нагадаємо, що у парламенті на сьогодні 24 комітети й одна спеціальна комісія. 19 комітетів і одну комісію очолюють представники опозиційних фракцій, і тільки чотири — представники більшості.

Як повідомив журналістам член фракції СДПУ(О) Михайло Папієв, його фракція претендує на пости голів чотирьох парламентських комітетів. За його словами, есдеки висунули на пост голови комітету з питань промислової політики Нестора Шуфрича; на пост голови економічного комітету — Геннадія Руденка і на пост голови комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності кандидатуру Валерія Євдокімова. (На сьогоднішній день в об’єднаних соціал-демократів немає жодного комітету).

Як повідомило агентству Інтерфакс-Україна джерело, близьке до координаційної ради парламентської більшості, на пост голови бюджетного комітету претендує депутатська група «Народний вибір». На посаду глави комітету із закордонних справ претендує фракція партій промисловців і підприємців і «Трудова Україна», які висувають на цю посаду кандидатуру Ігоря Шарова. На пост голови комітету з питань регламенту і депутатської етики претендує депутатська група «Народовладдя». На пост голови комітету з питань молодіжної політики, фізкультури, спорту і туризму — фракція «Регіони України», яка висунула кандидатуру Сергія Бубки. Джерело не виключило також, що транспортний, банківський і ПЕКівський комітети не чіпатимуть. (Зараз їх очолюють, відповідно, Валерій Пустовойтенко, Сергій Буряк і Андрій Клюєв).

Як бачимо, більшість, що досить швидко сформувала уряд, всерйоз розглядає можливість «дотиснути» четвірку — позбавити представників «НУ», КПУ, соціалістів і БЮТ керівництва парламентськими комітетами, повідомляє кореспондент «Дня» Наталія ТРОФІМОВА.

Парламент направив чергові запити до Генпрокуратури

#TЯк повідомляє Інтерфакс-Україна, відповідний запит народних депутатів Юрія Луценка, Андрія Шкіля, Тараса Стецьківа та інших до Генпрокуратури підтримали 112 депутатів iз 383-х, що брали участь у голосуванні. «Укртелеком» є лідером на ринку зв’язку України, надаючи послуги місцевого, міжміського і міжнародного телефонного зв’язку, а також Iнтернет. У 2001 році підприємство отримало 440 млн. грн. чистого прибутку, що у 1,5 раза більше за аналогічний показник минулого року при чистому прибутку 3,37 млрд. грн, що на 15% більше, ніж роком раніше. Крім того, парламент також підтримав запит народного депутата Григорія Омельченка (фракція БЮТ) до Генерального прокурора відносно умисного зволікання Генпрокуратурою і Державною податковою адміністрацією об’єктивного розслідування обставин відмивання за кордоном $150 млн. через кореспондентські рахунки «Приватбанку». За відповідний запит проголосували 122, проти — 1 iз 380 депутатів, зареєстрованих у залі.

Академії «міських наук» — 80 років

Харківська державна академія міського господарства — єдиний в Україні вищий навчальний заклад, що готує фахівців з усього комплексу спеціальностей і спеціалізацій для забезпечення технічної, економічної і соціальної сфер сучасного міста. До її складу входять: обласний ліцей муніципального управління та господарства, два технікуми: житлово-комунальний і електромеханічний, 10 факультетів довузівської, вузівської та післядипломної освіти, дві філії — у Греції та Ізраїлі, 14 навчально-консультативних центрів в Україні, аспірантура, докторантура, науково-дослідні підрозділи. Загальна чисельність колективу ХДАМГ перевищує 12 тисяч чоловік.

Харківською державною академією міського господарства протягом 80-річної історії існування зроблено значний внесок у створення і розвиток національної муніципальної системи. За цей час підготовлено близько 60 тисяч фахівців, в тому числі 2 тисячі для 70 країн світу. Михайло БІДЕНКО , Харків.

Кардинал Гузар чекає на Патріарха Алексія II

Українська греко-католицька церква визнає і поважає право православних християн України, зокрема, вірних Московського патріархата, запрошувати і приймати тих духовних осіб, кого вони вважають своїми духовними авторитетами. Так прокоментував iмовірний візит в Україну Патріарха Московського Алексія II глава УКГЦ Кардинал Гузар. Аналізуючи історичні обставини і стереотипи, які виникали у відносинах між українськими церквами, він закликає нарешті відмовитись від цих стереотипів і зробити перші кроки до єднання. «...Якщо відбудеться візит в Україну Патріарха Московського, — каже глава УГКЦ, — то я буду радий прийняти його як високого гостя, щоб зрушити з місця справу вирішення цілої низки складних питань наших взаємовідносин.» На думку Кардинала Гузара, це, насамперед, мирне співiснування греко-католиків і православних в умовах української дійсності; оцінка львівського псевдособору 1946 року; узгодження майнових претензій; становище українських греко-католиків в Російській Федерації. За словами Блаженнішого, УГКЦ також не байдужа ситуація, яка склалася в українському православ’ї. «Хоча ми не бажаємо втручатися не у свої справи, — наголошує духовний провідник українських греко-католиків, — однак проблема взаємного поборювання між християнами, особливо нашими співвітчизниками, не може бути для нас чужою. Ми щиро надіємось, що перебування Московського Патріарха в Україні спричиниться до налагодження коректних євангельських відносин між трьома гілками українського православ’я.» Кардинал Гузар висловив також надію, що візит в Україну Патріарха Алексія II посприяє утвердженню християнства i громадського миру та міжнаціональної злагоди, повідомляє кореспондент «Дня» Юрій КРІЛЬ.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати