Коротко / УКРАЇНА

До експертизи у справi Коломійця, можливо, залучать французьких фахівців
«День» вже повідомляв про порушення Генеральною прокуратурою кримінальної справи за фактом загибелі директора «Українських новин» Михайла Коломійця. Нагадаємо, що справу було порушено за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 120 Кримінального Кодексу України (доведення особи до самогубства). Як зазначається у розповсюдженому вчора прес-групою прокуратури міста Києва повідомленні, за справою визнано потерпілою матір журналіста Ольгу Коломієць. В якості свідків, написано в документі, допитані знайомі та колеги по роботі, всі, з ким постійно спілкувався Михайло до свого зникнення. Проведено детальний огляд квартири та службового кабінету журналіста, вилучені його речі та документи, які мають значення у справі. Окрім того, повідомляється, що слідством призначено комплексну судово-медичну експертизу, її проведення доручено досвідченим експертам Головного та Київського міського бюро судових експертиз Міністерства охорони здоров’я. Вирішується питання про залучення до проведення експертизи французьких фахівців у галузі судової медицини. Слідство проводить слідчо-оперативна група досвідчених працівників прокуратури міста Києва, Департаменту кримінального розшуку та Головного і районного управлінь МВС України у місті Києві. Як зазначається в повідомленні, група виконує комплекс слідчих та оперативних заходів, спрямованих на всебічне, повне та об’єктивне розслідування всіх обставин справи і буде вдячна за суттєву інформацію, надану громадянами щодо цієї справи. Інф. «Дня».
Після дружини голодування оголосив і чоловік. Наступний — адвокат
Як повідомляв «День», з 21 листопада на знак протесту проти утримання свого чоловіка в СІЗО проводить голодування Валентина Яцюк. Нагадаємо, помічника керівника польотів на Скнилівському летовищі підполковника Юрія Яцюка заарештовано як одного із підозрюваних у справі Скнилівської трагедії 27 липня. І ось чоловік не забарився з підтримкою своєї дружини: він також оголосив про акцію голодування. За словами адвоката Юрія Яцюка Віталія Домашовця, його підзахисний розпочав голодування тому, бо вважає незаконним своє утримання в СІЗО. До речі, і сам Віталій Домашовець має намір оголосити голодування — в разi подальшого утримання Яцюка під арештом. Він також стверджує, що за ним стежать невідомі люди, а також прослуховуються його телефонні розмови. На разі, після оголошення Яцюком голодування, його переведено в камеру-одиночку. Юрій КРІЛЬ, «День».
Міліція Сумщини перебуває на голодному пайку
Вбивчим назвав заступник начальника УМВС України в Сумській області Володимир Лінько на брифінгу для журналістів сьогоднішнє матеріальне і фінансове забезпечення органів внутрішніх справ регіону. За його словами, впродовж останніх 5 років правоохоронцям зовсім не виділялося коштів на утримання транспорту, придбання пально-мастильних матеріалів, оплату послуг зв’язку, господарські потреби, харчування заарештованих, відрядження тощо. За цими статтями витрат заборгованість бюджету перед УМВС на сьогоднішній день становить 2,5 мільйони гривень, в тому числі за продпайки — 599 тисяч гривень, речове майно — 645 тисяч, послуги зв’язку — 648 тисяч. Наслідки такого фінансування видно неозброєним оком. В даний момент, наприклад, з 541 передбаченої за штатом транспортної одиниці в наявності є лише 417, з яких 315 машин вже відпрацювали своє і підлягають списанню. Вимагають заміни також 75 відсотків пультів оперативного зв’язку, 60 відсотків систем документування усної інформації, 42 відсотки радіостанцій. Великі проблеми виникли й із забезпеченням особового складу підрозділів міліції формою. Через її нестачу нині належним чином одягнутим є лише кожен 10-й правоохоронець, а взутим — кожен 20-й, решта ж ходить хто в чому. Більше 5 років не виділялися міліції кошти на придбання житла, і в тому, що правоохоронці все ж таки періодично справляють новосілля, велика заслуга керівництва УМВС, яке вишукує можливості для забезпечення своїх підлеглих квартирами.
Брак коштів позначається, крім усього, і на кадровому забезпеченні міліції. Так, сьогодні в області працюють лише 129 дільниць, тоді як потрібно їх 208, замість 298 працівників патрульно-постової служби порядок охороняють 135. Ясна річ, такий недокомплект дається взнаки в ході виконання поставлених перед правоохоронцями завдань, результати якого б могли бути кращими, повідомляє Сергій ХАНІН, Суми.
У Кіровограді вшанували пам’ять земляка персональною виставкою
Учора в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася персональна виставка заслуженого художника України Бориса Вінтенка «Живопис. Графіка».
Борис Михайлович Вінтенко народився 25 липня 1927 року в с. Обознівка Кіровоградського району, Кіровоградської області в селянській родині. У 1948 р. закінчив живописно–педагогічне відділення Одеського державного художнього училища ім. М.Б.Грекова, де вчителями були відомі одеські художники – представники блискучої Південно–російської школи живопису Є.О.Буковецький, М.І.Жук, Т.Б.Фраєрман...
Після закінчення училища Вінтенко повертається до Кіровограда, з яким пов’язано все його подальше творче життя. «Три лицарі» (1967 р.), «Дніпровські пороги» (1967 р.), «Братів визволяти з неволі» (1969 р.), «Наші діди» (1968 р.) репрезентують Вінтенка як художника, в творчості якого чільне місце посідала тема українського козацтва, славної української історії. Крім того, він створив ряд живописних творів, які здобули визнання на республіканських і обласних виставках. Це поетичні натюрморти «Флора» (1984–1985 рр.), «Степові квіти» (1985), панорамні композиції «Мій рідний край» (1986), «Ве селка» (1988–1990), «Вічність» (1994), «Споконвіку» (1995), серія портретів. Відкриття виставки присвячено світлій пам’яті художника – воно приурочене до сороковин з дня його смерті.
Випуск газети №:
№218, (2002)Рубрика
День України