Коротко / УКРАЇНА
У Соборі благословили хліб
Сьогодні у Львові на проспекті В’ячеслава Чорновола, на території колишньої пересильної в’язниці, а згодом лікарні ветеранів війни, відбулась поминальна панахида і мітинг-реквієм, присвячені пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій. Як повідомив голова Львівської обласної організації «Меморіал» Євген Гринів, саме в цьому місці в 1944— 1954 роках була найбільша в Україні ГУЛАГівська пересильна тюрма для в’язнів Галичини, Волині, Буковини та Закарпаття. У ній, за його словами, загинуло 1268 осіб, з яких 419 закопані на цій території. Тут же під час сьогоднішньої поминальної акції встановлено пам’ятний знак жертвам голодомору та політичних репресій. Сьогодні ж у Соборі святого Юра розпочалась акція «Нехай у вашому домі ніколи не забракне хліба», присвячена 70-м роковинам Голодомору в Україні. Як зауважив адміністратор Собору отець Роман Кравчик, цей захід покликаний «нагадати всім, а особливо молоді, про ті страшні часи, що їх пережили наші предки у дні Голодомору». Після божественної літургії та панахиди в Соборі благословили хліб. Після цього кожен, хто зробив пожертву, отримав хлібину, котру може спожити в родинному колі або віддати її тому, хто найбільше потребує. Пожертви, що були зібрані, використають на одне із семи діл милосердя — голодного нагодувати, повідомляє Юрій КРІЛЬ, «День».
Міжнародний статус «Севастополя»
З аеропорту «Севастополь» (Бельбек) здійснено перший чартерний рейс у Туреччину, повідомляє Кримське агентство новин. Як стверджує генеральний директор нового аеропорту Георгій Борищук, колишній суто військовий аеропорт має у своєму розпорядженні всі необхідні можливості для організації регулярних міжнародних рейсів. Очікується, що найближчим часом уряд України ухвалить рішення про видачу севастопольському аеропорту постійного дозволу на виконання міжнародних авіарейсів. Як першочергові в Севастополі планується відкрити авіалінії в країни Близького Сходу, Західної Європи і СНД. На думку першого заступника голови Севастопольської міської адміністрації Петра Кудряшова, регулярні рейси до столиці Російської Федерації і назад будуть організовані вже в нинішньому році. У цей час на території Криму статус «міжнародний» має тільки аеропорт «Сімферополь», повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь.
Дії податківців визнані правомірними
Львівський обласний апеляційний суд визнав дії ДПА у Львівській області стосовно ВАТ «Орлан-Транс» правомірними. Нагадаємо, деякий час назад, як повідомляв «День», між податковою та «Орлан-Трансом», почесним президентом якого є народний депутат України Євген Червоненко, виник конфлікт. Через те, головним чином, що в середині жовтня обласна податкова адміністрація наклала арешт на майно підприємства. Піти на такий крок податківців змусило те, що представники «Орлан-Трансу» не дозволили їм здійснити перевірку на підприємстві. До речі, вона за поданням Західної регіональної митниці та СБУ у Львівській області була запроваджена «з подачі» Личаківської районної прокуратури. Проте, керівництво «Орлан-Трансу» не підкорилось «букві закону», і вдалось до низки акцій протесту.
Сьогодні знову арештовувати майно «Орлан-Трансу» податківці поки що не збираються, оскільки його керівництво допустило їх до перевірки підприємства. Зараз працівники ДПА розглядають також правомірність внесення в статутний фонд компанії автомобілів, які, за деякими даними, насправді були взяті в лізинг. Як наслідок — несплачене мито та ПДВ, а загалом до бюджету, стверджують податківці, «Орлан- Трансон» не внесено близько 8 млн. грн. За словами керівника прес- служби обласної податкової Олега Зуєвського, підтверджуються і деякі інші факти зловживання на підприємстві. Зокрема, щодо порушення касової дисципліни, про те, що керівництво не проплачувало водіям повністю відрядження тощо, повідомляє Юрій КРІЛЬ, «День».
Розслідування справи за фактом смерті Михайла Коломійця доручено прокуратурі Києва
Генпрокуратура України порушила кримінальну справу за фактом смерті директора агентства «Українські новини» Михайла Коломійця, тіло якого було знайдено у Білорусії. Карну справу порушено за статтею 120, частина 1-а Кримінального кодексу України — «доведення до самогубства», повідомили агентству Інтерфакс-Україна у прес- центрі Генпрокуратури. Співрозмовник агентства повідомив, що розслідування справи доручено прокуратурі Києва. У прес-центрі Генпрокуратури також зазначили, що справу було порушено за фактом доведення до самогубства, оскільки «були підстави для цього». Однак у ході слідства будуть розглядатися всі версії. Мати журналіста Ольга Коломієць раніше відзначила, що не вірить у версію самогубства її сина. Вона сказала, що не знає причин, які могли б привести до цього, висловивши думку, що він був успішною людиною. Нагадаємо, що колеги журналіста також висловлювалися на користь того, щоб версія про самогубство не була домінуючою і всі версії розглядалися б як рівноцінні.
Кіровоград вивчає Винниченка
Нещодавно кіровоградські соціал-демократи та дослідники творчості Володимира Винниченка приймали гостей — голову політвиконкому СДПУ(О) Юрія Загороднього, відповідальних працівників цього партійного органу, істориків, літературо- та мовознавців з вузів, науково-дослідних інститутів (в тому числі інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України) Києва, Запоріжжя, Ніжина, Львова, Івано-Франківська. Політики та науковці зібралися на Всеукраїнську наукову конференцію «Володимир Винниченко й українська соціал-демократія», організовану Кіровоградським обкомом СДПУ(О), Кіровоградським державним педуніверситетом ім. В. Винниченка, Кіровоградським соціально-педагогічним інститутом «Педагогічна академія».
Учасники вченого зібрання, розділившись на відповідні секції, ділились своїми дослідженнями української соціал-демократії, ролі в цьому русі Володимира Винниченка, літературної його спадщини. Володимир Винниченко — талановитий письменник, науковець, один iз керівників Центральної Ради, голова першого українського уряду, автор I Універсалу Центральної Ради, в якому проголошено незалежність України, нарешті, один з активних учасників соціал-демократичного руху на Україні на початку XX століття — ще й народився в цій центральноукраїнськiй області. Це відзначив голова політвиконкому СДПУ(О) Юрій Загородній, виступаючи перед учасниками конференції на урочистому відкритті стели під майбутній пам’ятник В. Винниченку. Юрій Загородній також прочитав вітання учасникам зібрання від імені голови СДПУ(О) Віктора Медведчука. Під час цього ж ритуалу співголова конференції, декан філфаку Кіровоградського педуніверситету Василь Ожоган оприлюднив звернення учасників конференції до голови СДПУ(О), в якому вчені і партійці просять партію допомогти матеріально у спорудженні пам’ятника Винниченку. Ю. Загородній сказав, що питання про це буде розглянуте, буде прийнята відповідна постанова.
— Проведення цієї конференції стало виявом втілення в життя програмних рішень партії щодо пропаганди соціал-демократичної ідеології, — каже керівник апарату обкому СДПУ(О) Михайло Ходак. — Глибше вивчення спадщини Винниченка, на що й спрямовують свої зусилля науковці, які взяли участь у конференції, сприятиме поширенню наших ідей і в наукових колах, і в суспільстві загалом. Iнформацiю пiдготував Віктор КРУПСЬКИЙ, Кіровоград.
Випуск газети №:
№216, (2002)Рубрика
День України