Коротко / УКРАЇНА
Податківці припинили «витiк» на суму двох обласних бюджетів
Співробітники податкової міліції Волинської області поклали край безпрецедентній спробі найбільшого розкрадання бюджетних коштів, повідомляє прес-служба Головного управління податкової міліції ДПАУ. Одна із місцевих комерційних фірм, використовуючи «послуги» підприємства-пільговика (фірми, яка створювалася з іноземними інвестиціями і мала пільги по оподаткуванню) і вексельні схеми розрахунків, набула трансферні права на спортсменів та їх методологічну програму підготовки. Потім комерсанти складали десятки контрактів із фіктивними фірмами, завдяки чому вартість двох дискет і трьох журналів склала 3,5 млрд. грн. Це дозволило підприємству підготувати документи і претендувати на право отримання із бюджету понад 580 млн. грн. — суми, яка майже вдвічі перевищує весь річний бюджет області.
Податківці стверджують, що останнім часом ПДВ втрачає свою функцію основного джерела наповнення бюджету держави і стає механізмом надходження грошових коштів у тіньову економіку. Так у Києві розкрито організоване злочинне угруповання з регіональними і міжнародними зв’язками, яке організувало всеукраїнський підпільний центр із незаконного відшкодування ПДВ. Нелегальна структура надавала за певну плату послуги по незаконному формуванню податкового кредиту підприємствам усіх форм власності. Купуючи у фірм-виробників товар за звичайною заводською ціною, махінатори інсценували продаж продукції через десятки фіктивних фірм. При цьому вартість одиниці товару завищувалася у 20-30 разів. Після цього продукція йшла на експорт фіктивному підприємству, яке контролювало все те ж злочинне угруповання. Відповідно, до бюджету держави при цьому пред’являлася величезна сума до відшкодування ПДВ при експорті товару, ціна якого штучно була завищена в десятки разів.
Телекомунікації долають «останню милю»
Колосальні витрати, пов’язані з придбанням ліцензій на мобільний зв’язок третього покоління (3G), виявилися руйнівними для багатьох великих телекомунікаційних компаній. Після цього світовий ринок телекомунікацій ніби завмер в очікуванні моменту, коли вкладені кошти почнуть окуповуватися. Зовсім інша ситуація в Україні, де розвиток телекомунікацій упевнено йде по висхідній. Як не парадоксально, але часом, виявляється, вигідно на півкроку відставати від науково-технічного прогресу (поки що документи на отримання ліцензії-3G подав національний оператор зв’язку ВАТ «Укртелеком»).
Минула у Києві щорічна конференція «Оптимізація телекомунікаційних рішень» підтвердила, що з розвитком комп’ютерних технологій в Україні стрімко зростає попит на телекомунікаційні послуги. Сьогодні, відмітив перший заступник голови Держкомітету зв’язку й інформатизації України Михайло Лобунов, завдання полягає в тому, щоб існуюча мережа передачі даних загального користування (УкрПАК) дійшла не тільки до обласних центрів і великих промислових міст, а й до райцентрів. За його словами, доступ до неї мають 550 населених пунктів, а в 240 районних центрах створено власні вузли доступу до мережі. Якісний телекомунікаційний сервіс, вважає генеральний директор СП «Інфоком» Василь Поліщук, можливий тільки за умови вирішення проблеми «останньої милі»: недостатня розвиненість і значна зношеність кабельної інфраструктури в районах, а також великі відстані є каменем спотикання для провайдерів телекомунікаційних послуг. Одним із варіантів додаткових каналів зв’язку фахівці називають бездротову мережу передачі даних. На думку заступника генерального директора ВАТ «Укртелеком» Олега Копійки, телекомунікаційний ринок в Україні ще багато в чому обмежений тим, що його законодавча база перебуває в стадії формування. Як відомо, в цей час до Верховної Ради внесено кілька законопроектів «Про телекомунікації», повідомляє Петро ІЖИК , «День».
Ловити рибу небезпечно
З чотирьох вінницьких рибалок, які наприкінці жовтня заразились лептоспірозом, двоє нещодавно померли. Всього за цей рік на Вінниччині від лептоспірозу померло 5 людей, ще 24 — перехворіли. Торік цю хворобу медики в області фіксували 41 раз, а її пік був 4 роки тому, коли на лептоспіроз захворіла 71 людина. Найнебезпечніше те, що ця інфекція смертельна: 8-10 відсотків інфікованих помирають.
— Наша область неблагополучна в плані лептоспірозу, — розповідає Віктор Дунайський, заввідділом особливо небезпечних інфекцій Вінницької обласної СЕС. — Збудник спалахує серед гризунів, коли їхня кількість збільшується. Цьому сприяють незасіяні поля і недозбираний врожай, та майже відсутня організована боротьба із гризунами.
Як правило, гризуни переносять збудники лептоспірозу у водоймища, рідше у побуті інфекцію розносять миші. В організм людини збудники лептоспірозу потрапляють через поранення на шкірі. Тому це хвороба рибалок, які травмуються гачками чи по пояс заходять у воду, а часом навіть її п’ють. Особливо небезпечні стоячі водоймища. Якраз в такому заразилися рибалки, що померли. Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця. «Чисті руки» на Сумщині
В ході проведення в області операції «чисті руки», ініційованої колегією МВС України, з 5229 підлягаючих атестації міліціонерів на сьогоднішній день вивчені діяльність і ставлення до служби 891 працівника у 8 райвідділах міліції. Як повідомив заступник начальника обласного управління внутрішніх справ Володимир Лінько, ознайомившись з роботою кожного правоохоронця, атестаційна комісія дійшла висновку, що 17 міліціонерів за своєю професійною підготовкою не відповідають тим посадам, які вони зараз займають. Як наслідок, 8 з них буде понижено на посаді, а 9 звільнено з органів внутрішніх справ, з них 3 — за станом здоров’я.
Володимир Лінько також проінформував, що під час перевірки було виявлено «факт зради інтересів служби» — один iз правоохоронців передавав з волі записки затриманим, які знаходились в ізоляторі тимчасового утримання. Ця людина міліцейську форму вже не носить. Також звільнено з роботи співробітника кадрової служби апарату УМВС, якого було затримано у нетверезому стані.
Крім згаданих 17 чоловік, проблеми з роботою можуть виникнути ще у 16 їхніх колег, які показали низькі результати своєї професійної підготовки. Якщо під час повторної атестації впродовж місяця вони не зможуть їх поліпшити, ставитиметься питання про звільнення цих людей з органів внутрішніх справ. Сергій ХАНІН, Суми
Інвалідам дали шанс
На Вінниччині започатковано новий соціально-економічний проект по створенню додаткових робочих місць на селі. Обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів закупило цілу партію сучасних сушарок у місцевого виробника. Тепер їх віддають у безоплатне користування сім’ям, в яких знаходяться на утриманні інваліди. Фонд бере на себе витрати і по обслуговуванню, і по ремонту цих апаратів. Протягом більшої частини року користувачі займаються переробкою високоякісної та екологічно чистої сировини — овочів, фруктів, зелені, лікарських трав. Готова продукція викуповується знову ж таки фондом, до того ж за вельми пристойну ціну.
Слід зазначити, що на появу такого проекту область очікувала вже давно. За кількістю інвалідів (згідно офіційним даним — 100,3 тис. осіб) Вінниччина випереджає багато інших регіонів країни. І практично кожен із цих людей потребує не тільки фінансової підтримки, але й програм, спрямованих на реабілітацію. Чи не найкращий шанс задовільнити останню потребу нагодився нині. Максим ЗОТОВ, Вінниця.
Випуск газети №:
№214, (2002)Рубрика
День України