Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

30 жовтня, 00:00

Злочинець повинен сидіти у в’язниці...

Соціал-демократична партія України (об’єднана) звернулася з відкритим листом до Генеральної прокуратури України. Підставою для цього стало вбивство члена партії, львівського бізнесмена Володимира Семенюка, скоєне більше тижня тому і досі не розкрите. «19 жовтня 2002 року у Львові вбито Володимира Семенюка — діяча СДПУ(О) і підприємця — говориться у листі. — Убивця випустив у Семенюка вісім куль. Два роки тому у Львові було скоєно замах на життя соратника Семенюка — члена соціал-демократичної фракції у Верховній Раді Петра Писарчука. Впадає в око, що незадовго до вбивства Володимира Семенюка невідомі спалили автомобіль дочки Петра Писарчука. Очевидно, що певні політичні сили, робиться висновок у листі, програючи у публічній боротьбі, поступово втрачають контроль над своїми діями і переходять до використання неправових методів. Їхня мета — дестабілізація політичної і соціальної ситуації в регіоні. В атмосфері страху і безкарності вони розраховують добитися реваншу за свої політичні поразки. Ми сподіваємося, що правоохоронні органи зроблять усе можливе для того, щоб жоден із злочинів не залишився нерозкритим. Об’єднані соціал-демократи вимагають знайти і покарати не тільки безпосередніх виконавців, але й замовників цих убивств — говориться у відкритому листі Генпрокуратурі. При цьому голова СДПУ(О) Віктор Медведчук висловив упевненість у тому, що правоохоронникам під силу розкрити цей злочин і незабаром усіх винних буде знайдено і вони постануть перед судом. Лідер партії також заявив, що об’єднані соціал-демократи розраховують на підтримку громадськості, журналістів, «всіх, кого хвилює небезпека, породжена злочинним світом».

Патріотичний порив Харкову не по кишені

Топонімічна комісія Харківської міськради не задовольнила вимогу крайової організації Народного Руху України перейменувати центральну станцію метро «Радянська». Площа, під якою вона розміщена, постійно змінювала свої назви. Була Миколаївською, була Тевелева, потім називалася площею Радянської України. У той час і будували метрополітен, отож назва станції була закономірною. Нарешті в перші роки незалежності історичний майдан назвали площею Конституції, а назва станції метро лишилася, повідомляє Михайло БІДЕНКО , Харків. Депутати відмовили задовольнити патріотичний порив не через свою несвідомість, а з чисто меркантильних міркувань. Керівництво Харківського метрополітену роз’яснило, що перейменування станції обійдеться приблизно в дев’яносто тисяч гривень. Потрібно переробляти не лише літери на стінах станції, але й таблички на інших станціях, передруковувати схеми, перезаписувати оголошення станцій на маршрутах, вносити зміни в технічну документацію тощо. Можливо, у міста дев’яносто тисяч і знайшлося б, але, схоже, депутати побоялися лавинного ефекту. У Харкові надто багато назв, які нагадують минуле: станції метро «Пролетарська» та «Iмені Радянської Армії», проспект іменi 60-річчя СРСР, площа Руднєва… Тільки-но почни «перехрещувати»…

Зігрівати буде торф

У Конотопському районі Сумської області готуються до своєрідного експерименту. З ініціативи місцевої влади тут незабаром буде змонтовано принципово нову теплогенераторну установку. Її найбільша перевага в тому, що працює вона на торфі, великі запаси якого є в районі. Це робить собівартість тепла, що виробляється, в кілька разів меншою, порівняно з пристроями, які працюють на привозному вугіллі. Конструкцію теплогенератора розроблено в Білорусі. В районі вже попередньо розрахували запаси торфу, на який, завдяки теплогенератору, можна буде перевести опалення шкіл, культосвітніх закладів, забезпечити теплом ферми та інші виробничі об’єкти, а також повернутися до реалізації перспективних проектів, призупинених через відсутність дешевих енергоносіїв. Якщо установка себе виправдає, таких теплогенераторів з’явиться більше: адміністрацією Конотопського району розробляється проект спільного україно-білоруського підприємства з їхнього виробництва, повідомляє Алла АКІМЕНКО.

Харків без УТ-1 і УТ-2

У вівторок вранці припинилося мовлення на Харків каналів УТ- 1 і УТ-2. Як повідомив кореспонденту агентства Інтерфакс-Україна голова правління акціонерної компанії «Харківобленерго» Володимир Кривицький, харківський обласний радіотелевізійний передавальний центр частково відключений від енергопостачання за борги Національної телекомпанії «Україна» перед енергетиками. Тим часом голова обласної держадміністрації Євгеній Кушнарьов дав зрозуміти, що не збирається втручатися в конфлікт, оскільки, на його думку, йдеться про взаємовідносини двох господарюючих суб’єктів. Учора ж у ході прямої телефонної лінії голова Державного комітету інформаційної політики, телебачення і радіомовлення Іван Чиж, відповідаючи на дзвінки про неодноразове відключення в регіонах державного ТБ, виступив за повернення Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (РРТ) у сферу управління комітету. І. Чиж нагадав, що рішення про передачу Концерну РРТ в управління Держкомітету зв’язку та інформатизації було прийняте у зв’язку з наміром поліпшити фінансове становище Концерну.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати