Коротко / УКРАЇНА
![](/sites/default/files/main/openpublish_article/20021029/4197-2-5.jpg)
План дій Україна—НАТО буде підписаний 21—22 листопада
Інцидент з «Кольчугами» не змінить стратегічні відносини України з НАТО, вважає замсекретаря СНБО Сергій Пирожков. «Це тільки негативний фрагмент відносин, який не повинен поміняти стратегію НАТО щодо України», — продовжив С. Пирожков в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна в ході засідання спільної робочої групи Україна—НАТО з питань військової реформи на високому рівні, яке сьогодні завершує роботу в Ялті. За його словами, нещодавній візит міністра оборони України Володимира Шкідченка в США і Канаду показав, що «Вашингтон серйозно сприймає наші відносини з НАТО і хоче, щоб інцидент із «Кольчугами» не став чинником, який би змінив наші стратегічні завдання». Замсекретаря РНБО Сергій Пирожков назвав факт проведення даного засідання «серйозним сприйняттям у НАТО» української стратегії євроатлантичної інтеграції. Він також підтвердив, що в рамках комісії Україна—НАТО, яка відбудеться в ході Празького саміту (21—22 листопада), має бути підписаний план дій України—НАТО.
Газовий консорцiум: потрiбно рахувати
створенні консорціуму можуть взяти участь й інші європейські країни. Україна повинна уважно вивчити всі аспекти створення міжнародного газотранспортного консорціуму — вважає посол США в Україні Карлос Паскуаль. «Україна сама повинна визначити, що для неї є найбільш ефективним при вступі в консорціум», — сказав Карлос Паскуаль у понеділок в інтерв’ю журналістам — передає Інтерфакс-Україна. Посол вважає, що українцям потрібно проаналізувати, як в рамках консорціуму будуть вирішуватися такі питання, як питання боргу України перед Росією за газ, хто вноситиме свої активи в цей проект, якими будуть фінансові відносини партнерів. Посол передбачив, що крім Росії та німецької газової компанії «Рургаз» у
Зник директор «Українських новин»
З понеділка минулого тижня (21 жовтня) директор інформаційного агентства Українські Новини Михайло Коломієць без пояснень і попереджень припинив керувати справами агентства. За інформацією агентства, він не відповідає на телефонні дзвінки співробітників агентства; його близькі та друзі нічого не знають про його місцезнаходження і причини зникнення. Журналісти агентства звернулися до правоохоронних органів із проханням докласти всіх зусиль для якнайшвидшого розслідування зникнення Коломійця. І, за повідомленням Інтерфакс-Україна, київська міліція вже розпочала його пошуки. Також «Українські новини» просять усіх, хто може надати будь-яку корисну інформацію для з’ясування ситуації, зв’язатися з агентством (тел.: 495-29-60, e-mail:alsam@ukracom). На вчорашній день Генеральна прокуратура не мала інформації про зникнення Михайла Коломійця, про що повідомив журналістам на прес-конференції заступник Генпрокурора Віктор Шокін. За його словами, ніяких заяв iз цього приводу в Генпрокуратуру на надходило.
На Шаховій олімпіаді — без «незапланованих» втрат не обійшлося
На 35-й Всесвітній шаховій олімпіаді, яка стартувала в суботу в словенському містечку Блед, чоловіча і жіноча збірні України зустрічалися з командами, що не претендують на призові місця. У першому турі було звалено команду Монголії — 3,5:0,5. Проте не обійшлося «без ложки дьогтю» — львів’янин Василь Іванчук (особистий коефіцієнт — 2709) не зумів зламати опір монгольського майстра Шаравдорша (2418) — нічия. У неділю українці перемогли узбеків (2,5:1,5); своєрідний реванш на рахунку того ж Іванчука, виступаючого на другiй дошці. Він переміг Юлдашева, а інші партії завершилися внічию. На першiй дошці грає Руслан Пономарьов iз Краматорська, діючий чемпіон світу за версією ФІДЕ. Жіноча збірна України здобула дві перемоги — над мексиканками (2,5:0,5) і словачками — 2:1. Учора увечері наші чоловіки зустрічалися з естонцями, а жінки — з нідерландками. Вся боротьба попереду — лише після 4—5 турів (усього їх — 14) можна буде сказати, які ж збірні виборюватимуть «золото» Шахової олімпіади, повідомляє кореспондент «Дня» Сергій МАХУН.
Запущено двигун «Rally Action»
Автоспорт в Україні далекий до популярності. Виправити ситуацію взялися одразу чотири сторони — напевне, тому, що автомобіль упевнено тримається саме на чотирьох колесах. Проект «Rally Action» презентували професійний гонщик Василь Ростоцький, президент Автомобільної федерації України, голова Державної туристичної адміністрації Валерій Цибух, директор відділу громадських зв’язків Першого Національного каналу Олександр Петруленков та директор рекламно- продюсерської агенції «NATO» Олександр Борисюк.
Василь Ростоцький повідомив, що головне завдання проекту — перетворення вітчизняного авторалі на продукт, в якому закладено функціонування та розвиток як автоспортивного напрямку, так і рекламно-бізнесового, які пов’язані між собою. Він не приховував, що в першу чергу до проекту потрібно привернути увагу представників ЗМІ і рекламодавців. Генеральним інформаційним спонсором проекту став Перший Національний канал. Це і не дивно з погляду на те, що програми про автоспорт виходять переважно на ньому. Валерій Цибух зі свого боку зауважив: «Розвиток автоспорту буде популяризувати автотуризм». Все логічно і просто. Наприклад, у Монте-Карло на перегони «Формули-1» приїздить найбільша у році кількість туристів. По закінченні прес-конференції, її учасники підписали спільну заяву про підтримку проекту «Rally Action», повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День».
Мінтранс вводить додаткові заходи безпеки
Міністерство транспорту України вводить додаткові заходи з організації безпеки на транспорті у зв’язку з катастрофою літака СУ-27 в ході авіаційно-спортивного свята 27 липня на аеродромі Скнилів у Львові. Згідно з розміщеним учора на сайті Верховної Ради наказом транспортного відомства, держдепартаментам і структурним підрозділам Мінтрансу доручено забезпечити в місячний термін вивчення всіма підвідомчими підприємствами матеріалів комісії з розслідування причин катастрофи СУ-27. Також доручено до 15 листопада розробити вимоги безпеки в ході проведення виставок, навчань, демонстраційних показів техніки, парадів, спортивно-прикладних змагань. Додаткові заходи включають, у тому числі, забезпечення постійного контролю за попередженням можливого несанкціонованого проникнення на зони, що охороняються, і зони підвищеної небезпеки підприємств, повідомляє Інтерфакс-Україна. Серед додаткових заходів також забезпечення виконання вимог інструкції про порядок інформаційно-аналітичного забезпечення у відомстві з питань надзвичайних подій у транспортно-дорожному комплексі та взаємодія з іншими центральними органами виконавчої влади. Згідно з документом, до 28 жовтня на розгляд Кабінету Міністрів повинні бути подані узгоджені з Мін’юстом і Міноборони пропозиції з розробки закону України «Про авіацію в Україні».
Випуск газети №:
№197, (2002)Рубрика
День України