Перейти до основного вмісту

Коротко / УКРАЇНА

24 жовтня, 00:00

Дев’ять років — за «работоргівлю»

За фактами «торгівлі людьми» у нашій країні відкрито більше 400 кримінальних справ, близько 50 iз них закінчились вироками суду, за якими винні отримали від 8 до 9 років. Про це заявив учора на прес- конференції начальник відділу з організації боротьби зі злочинністю, пов’язаною з торгівлею людьми МВС України Микола Максюта. За його словами, з цих порушених 400 справ 133 справи заведено за фактами вивозу жінок за кордон, 180 — за створення публічних будинків і 134 — за примус до проституції, повідомляє агентство Інтерфакс- Україна . За 133 справами, порушеними за фактами вивозу жінок, потерпілими були визнані більше 350 жінок, з них 24 — неповнолітні, в основному від 15 до 18 років, повідомив Н. Максюта. З його слів, 85% кримінальних справ щодо вивозу жінок за кордон було порушено до того, як українки виявилися у сексі-кабалі вдалині від батьківщини. У той же час, відзначив Н. Максюта, «багато людей, що виїжджають за кордон, їдуть туди свідомо», з «соціально-економічних причин».

У Кіровограді влада, нарешті, займатиметься ділом

У Кiровограді завершився процес, який затягнувся на кілька місяців: депутати нарешті обрали секретаря міськради, заступників міського голови, дообрали членів виконкому.

Сесії передувало підписання міським головою Миколою Чигрином, уповноваженим депутатської групи міськради «Кіровоград – за єдину Україну» Миколою Цукановим, депутатами цієї ради та головою облдержадміністрації Василем Моцним протоколу про узгодження кандидатур на ці посади. Виступивши перед депутатами міськради, губернатор підкреслив, що саме при сприянні очолюваної ним облдержадміністрації досягнуто такого результату. Тепер, із повністю сформованим керівним складом, міська влада має належним чином вирішувати питання підготовки міста до зими та формування бюджету-2003, наголосив Василь Моцний. Секретарем органу місцевого самоврядування обрано М. Цуканова, що ще раз засвідчило, які міцні позиції в раді народних обранців, які об’єдналися в групу «Кіровоград – за єдину Україну». Саме ця група не визнавала М. Чигрина – переможця у повторних виборах, які відбулися 9 червня, – міським головою, а після того, як у серпні Смілянський міський суд однозначно висловився в своєму рішенні про обрання його кіровоградським головою, не знаходила з ним спільної мови в питанні щодо персонального складу виконкому. (Чи Микола Чигрин не знаходив спільної мови з більшістю – яке кому формулювання більше подобається). Необхідності терміново змінювати склад виконкому немає, спочатку потрібно, щоб з’явилися вакансії: свого часу саме так говорив М. Цуканов. Його опоненти, в свою чергу, твердили, що новому голові слід працювати з новою командою.

У процесі вирішення кадрового питання діло дійшло навіть до того, що правоохоронним органам направляли на перевірку бюлетені, які використовувалися на третій сесії для голосування, коли депутатам пропонувалося все-таки обрати новий склад виконкому. Міліцію просили з’ясувати, чи не псує хтось бюлетені навмисне, з метою визнання їх недійсними...

...Ще на початку жовтня протистояння у міській раді було настільки сильним, що Микола Чигрин уже заявив на прес-конференції: не виключено, буде призначено виконуючого обов’язки секретаря ради, раз нового не вдається обрати.

Тепер кіровоградці, які звикли покладатися не лише на себе, а й на владу, чекають, коли ж у їхніх квартирах потепліє (не в усіх мікрорайонах опалювальний сезон розпочався із зниженням температури до 8 градусів за Цельсієм) та зникнуть перебої з водою. Віктор КРУПСЬКИЙ, м. Кіровоград.

Місцевим можновладцям запропоновано надати приміщення

Глава Адміністрації Президента України Віктор Медведчук звернувся до керівників місцевих органів виконавчої влади з листом про необхідність забезпечення місцевих і апеляційних судів загальної юрисдикції належними приміщеннями. Як повідомило учора головне управління АП, у листі йдеться, що з цього питання на ім’я Президента надходять звертання керівників судових органів і Ради суддів. У листі В. Медведчука зазначається, що на місцях, зокрема, в Криму, у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Тернопільській і Рівненській областях, не розроблено регіональні програми забезпечення роботи судів, не вживаються заходи з надання судам належних приміщень, повідомило агентство Інтерфакс-Україна. Згідно з листом глави президентської адміністрації, керівники місцевих органів виконавчої влади мають проаналізувати ситуацію і вжити конкретних заходів для розв’язання питання з судовими приміщеннями.

«Лікувати» від туберкульозу будуть кредитами

Кабінет Міністрів України схвалив учора програму імунопрофілактики населення на 2002—2006 роки, яка передбачає збільшення її фінансування до 100—120 млн. грн. щорічно з нинішніх 60—70 млн. грн. Як повідомив міністр охорони здоров’я Віталій Москаленко, збільшення фінансування пов’язане з запровадженням імунопрофілактики трьох додаткових інфекцій — краснухи, гепатиту, кору. Він нагадав, що Україна приєдналася до європейських стандартів імунопрофілактики, яка передбачає її від 9 інфекцій, тоді як в Україні здійснювалася профілактика лише 6 інфекцій. Нова програма передбачає охоплення щепленням населення проти інфекційних захворювань не менш ніж на 95%, що має істотно скоротити захворюваність на ці інфекції. У цей час на такі захворювання як дифтерія, кір, паротит, краснуха, поліомієліт в Україні щороку хворіють понад 100 тис. людей. Міністр також нагадав, що уряд розраховує на виділення найближчим часом $60 млн. кредиту Світового банку за програмою боротьби з туберкульозом і СНІДом, а також першого гранта Глобального фонду з боротьбі зі СНІДом у сумі $92 млн. Міністерство поступово збільшуватиме обсяги вітчизняного виробництва вакцин, оскільки нині понад 90% їх в Україні не виробляється, й закуповується в Росії, Кубі, США, Англії й Франції. Він наголосив, що програма передбачає безкоштовну вакцинацію.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати