Коротко / УКРАЇНА
Депутати подають поганий приклад міліції, вважає міністр внутрішніх справ
Міністр внутрішніх справ України Юрій Смирнов закликає опозицію толерантно ставитися до працівників правоохоронних органів, дотримуватися законів, а також сподівається, що для розв’язання проблем у державі буде знайдено «кращий шлях, аніж протистояння». У своєму відкритому листі до народних депутатів Ю. Смирнов звертає увагу парламентаріїв на те, що працівники органів внутрішніх справ націлені на неухильне дотримання законів, що приймаються Верховною Радою. Міністр переконаний, що «люди в міліцейській формі, які забезпечували громадський порядок під час масових акцій, заслуговують на повагу за професіоналізм, виваженість, здатність не піддаватися на провокації». «Ще більш прикро, що чимало працівників міліції, в основному молодих людей, світогляд яких лише формується, стали свідками того, як закони України нехтуються тими, хто повинен демонструвати приклад щодо їхнього дотримання — законодавцями. Ігнорування окремими народними депутатами ухвал судових органів, блокування транспортних комунікацій у центрі Києва, встановлення наметів, перешкоджання функціонуванню Національної телекомпанії України, інші протиправні дії служать найгіршим прикладом того, що закони в нашій країні не для всіх, що політичні амбіції можуть перекреслити всі зусилля в побудові демократичної правової держави», — зазначається в зверненні до депутатів. Ю. Смирнов переконаний, що «неетичні висловлювання та безпідставні звинувачення» на його адресу в парламенті є «відвертою спробою відвернути увагу громадськості від порушення законності учасниками акції, деморалізувати правоохоронні органи, щоб уникнути відповідальності за скоєне й отримати свого роду моральне право на нові правопорушення».
Бібліотечний ювілей
29 вересня Наукова бібліотека Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича відзначає своє 150-ліття. Півтора століття тому, 29 вересня 1852 року, відбулось урочисте відкриття крайової, як її тоді називали, бібліотеки, а коли у 1875 році було створено Чернівецький університет, вона перейшла у його розпорядження. Відтоді навколо неї гуртуються науковці, з її зібрань черпають нові знання студенти.
Університетська бібліотека є найбагатшою в плані різноманітності літератури не лише в області, її фондам можуть позаздрити визнані наукові осередки. Сьогодні тут зібрано 2,5 млн. найменувань літератури з різних галузей науки практично всіма мовами світу, періодичних видань. Окрім того, є до 70 тисяч примірників рідкісних книг, 75 слов’янських стародруків, датованих 15 ст., 4 особистих архіви відомих науковців.
В останні роки бібліотечний фонд поповнюється в основному за рахунок централізованих надходжень (створенням необхідних умов для своїх студентів та науковців займається Національний університет) та завдяки налагодженому обміну з книгозбірнями нашої країни, а також США, Росії, Іраку, Китаю, Білорусії, Молдови та багатьох інших держав. На жаль, коштів, які виділяються на фінансування бібліотеки, ледве вистачає на передплату періодики.
Щороку бібліотека обслуговує близько 36-37 тисяч відвідувачів, тут працює 5 абонементів, відділ рідкісної книги, три читальних зали, зал каталогів і картотеки, відділ, який займається постачанням та комплектуванням фондів, книгосховище. З читачами працює 63 бібліотечні працівники. Якими віднедавна керує новий директор, кандидат історичних наук Ігор Жалоба. Відповідаючи на запитання щодо планів своєї роботи, Ігор Влодимирович розповів про початок комп’ютеризації бібліотечного процесу — перші машини вже надійшли до закладу, на черзі автоматизація бібліотечного процесу, створення електронних каталогів, планується, що починаючи з 2003 року всі нові надходження братимуться на електронний облік, в подальшій перспективі — створення Інтернет-центру, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК.
Випуск газети №:
№176, (2002)Рубрика
День України