Коротко / УКРАЇНА
Московський Патріарх відвідає Одесу
Як повідомляє прес-служба Єдиної Вітчизни (Одеса), Святіший Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II збирається до кінця 2002 р. відвідати Україну. Про це Предстоятель Російської православної церкви заявив після зустрічі зі спікером Верховної Ради Володимиром Литвином у Москві. Ймовірно, візит Патріарха може відбутися у листопаді. Зустріч Алексія II з Володимиром Литвином проходила у патріарших палатах храму Христа Спасителя в рамках візиту українського спікера до Москви. Під час розмови Патріарх проінформував голову Верховної Ради про нинішню міжрелігійну ситуацію в Україні. За інформації редакції сайту, Святіший відвідає Одесу і зупиниться в Свято-Успенському чоловічому Патріаршому монастирі, в якому знаходиться і резиденція Митрополита Одеського та Ізмаїльського Агафангела. Одеська єпархія давно готова прийняти свого Першосвятителя.
P.S. Російські православні в Україні давно чекають офіційного візиту Патріарха Алексія II в Україну, відвідування Патріархом Києва, Києво- Печерської лаври та резиденції Голови Української православної церкви Московського патріархату (Київ, Києво-Печерська лавра). Про це говорили одразу після візиту до України Папи римського Іоана Павла II. Однак, очікування віруючих не виправдовуються. Передбачається не офіційний візит, а відвідування Одеської єпархії, куди, очевидно, з’їдеться вся ієрархія УПЦ МП. Програма візиту Його святості ще невідома.
Останнє відвідування Московським Патріархом Одеси відбулося 1996 року, коли туди прибули три Патріархи — Вселенський Патріарх Варфоломій I та Патріархи Грузинської та Російської православних церков, повідомляє Клара ГУДЗИК, « День».
Дніпропетровську опозицію міряють театрально
Справжнім політичним конфузом виглядала друга «мітингова хвиля» акції «Повстань, Україно!», на яку опозиційні сили Дніпропетровська покладали чималі надії. Ще напередодні лідери обласних організацій КПУ, Соцпартії, «Батьківщини» і частина прихильників блоку В. Ющенка погрожували вивести на площу перед облдержадміністрацією набагато більшу кількість городян, ніж 16 вересня. Проте, замість попередніх чотирьох тисяч до парадного під’їзду губернаторських палат зібралося не більше тисячі «професійних» любителів мітингів — громадян похилого віку, партійних активістів і просто диваків, готових іти на будь-яку акцію заради «приколу». Один з них, наприклад, переконував тих, що зібралися, що колорадського жука до наших країв спеціально завезли американці для того, щоб підірвати економічну могутність колишнього СРСР. Інший, проаналізувавши стан гарячого і холодного водопостачання у місті, закликав судити комунальників і чиновників спеціальним «народним трибуналом». Не багато чим за своїм змістом відрізнялися й промови політичних вожаків, які постійно інформували свою паству про перебіг «битви», що розгорнулася у сусідніх обласних центрах і Києві. Очевидно, через відсутність перед собою противника — губернатора, міського голови або, на худий кінець, їхніх підлеглих, представники опозиційних сил перенесли всю лють «народного гніву» на журналістів і телеоператорів. Предметом нарікань стала «необ’єктивна» інформація про чисельність учасників мітингів, на яку, на думку організаторів, «підходить і йде» ніяк не менше 10 тисяч осіб. З цього приводу у дніпропетровських журналістів і керівників акції буквально напередодні спалахнула справжня суперечка. Бажаючи переконати уперту пресу, один з лідерів місцевого блоку «Наша Україна», який працює театральним художником і сценографом, запропонував скористатися перевіреною методикою. За його словами, у партері театру розміщується 1200 глядачів, а тому, стоячи на трибуні, легко «прикинути» скільки «партерів» зібралося на акцію протесту. Незвичайна пропозиція досвідченого опозиціонера журналістськiй братії сподобалася, тим більше, що акції перед облдержадміністрацією і справді нагадують театральне видовище. Щоправда, через погану режисуру або неновий сценарій аншлаг на них зібрати стає все важче, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День»
Помічник депутата Турчинова залишиться під вартою
Апеляційний суд залишив без змін постанову Шевченківського районного суду щодо обрання запобіжного заходу — утримання під вартою — помічника народного депутата Турчинова. Рішення оскарженню не підлягає. Про це своїм повідомленням інформувала вчора ЗМІ прес-служба Державної податкової адміністрація України. На думку податківців, таке рішення Судової палати у кримінальних справах апеляційного суду м. Києва остаточно спростовує спекуляції про нібито «незаконне і безпідставне» затримання, які Олександр Турчинов озвучив з трибуни Верховної Ради. ДПАУ нагадує, що 13 вересня поточного року в ході широкомасштабної операції з припинення відмивання брудних грошей, в Києві, неподалік офісу партії «Батьківщина», був затриманий помічник депутата. Його підозрювали в організації незаконного «конвертаційного центру». По справі за фактом легалізації грошей, отриманих злочинним шляхом, одним iз фігурантів якої є помічник депутата Турчинова, ведеться слідство. В понеділок помічникові було пред’явлено обвинувачення.
Міліція знайшла ще трохи грошей для добудови другого енергоблоку ХАЕС
Повагу до найуспішніших підприємств виявили окремі посадові особи Хмельницької АЕС. Ці високі почуття вони засвідчили незаконними знижками з оплати за спожиту електроенергію. «Оперуповноважені держслужби боротьби з економічною злочинністю вважають, що за сантименти дорого заплатив «Енергоатом» — 800 тисяч гривень», — повідомив для «Дня» начальник центру громадських зв’язків управління МВСУ у Хмельницькій області Віктор Коверзюк. Серед тих, хто одержував знижку: м’ясники, пекарі, пивовари, ударники молочної, швейної промисловості. Наразі підозрювані відповідають на запитання слідчих: чому саме до цих, а не до тих були такі підходи з їхнього боку? І чим, цікавляться, відповідали окремим творцям мирного атому зогріті любов’ю і повагою? Віктор Коверзюк згадує, що раніше міліція «знайшла 4162980 гривень, які можна було б використати для добудови другого енергоблоку ХАЕС». Ці гроші не повернула одна з фірм за одержані дуже давно товарно-матеріальні цінності, про що «День» розповідав у травні цього року. Натхненні першими успіхами детективи продовжують пошуки «нових джерел фінансування будівництва, про яке говорять на високих рівнях у країні та за її межами». Заявляють, що знайшли «золоту жилу», яку ще тільки-но починають розробляти, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Випуск газети №:
№174, (2002)Рубрика
День України